Jeremy Linas Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
Terrence'as Rossas Nuotr.: AP – Scanpix
Draymondas Greenas, Davidas Westas ir Stephenas Curry Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
Stephenas Curry Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix

J.R. Smitho karjeros pasiekimas, Russello Westbrooko trigubas dublis, Bostono „Celtics“ fanų nušvilptas Kevinas Durantas, katastrofinis Dalaso „Mavericks“ puolimas, Jono Valančiūno rekordas – tai ir daugiau – lapkričio 19-osios NBA pulse.

• Nuotraukas iš praėjusios nakties NBA rungtynių rasite fotogalerijoje.

Lapkričio 19-osios NBA pulsas

NUTRŪKO. Ketvirtojo kėlinio viduryje alkūne varžovą kliudęs Dwightas Howardas buvo išvarytas iš aikštės, jo atstovaujama Atlantos „Hawks“ komanda prarado iniciatyvą ir pralaimėjo po šešių pergalių paeiliui. Mike’o Budenholzerio auklėtiniai svečiuose 96:100 nusileido Šarlotės „Hornets“.

PAKILO. Po trijų praleistų rungtynių į aikštę sugrįžęs J.R. Smithas pasižymėjo asmeniniu pasiekimu. Pergalingame namų mače su Detroito „Pistons“ gynėjas pataikė tris tritaškius iš šešių ir visų laikų daugiausiai tolimų metimų pataikiusių žaidėjų sąraše pakilo į penkioliktąją vietą, iš jos išstumdamas Dalaso „Mavericks“ veteraną Dirką Nowitzki.

Smithas šiuo met per karjerą yra pataikęs 1706 tritaškius. Keturioliktoje pozicijoje esantis Dale’as Ellisas savo sąskaitoje turi 1719 tolimus metimus.

SUGRĮŽO. Sezono pradžią dėl šeimyminių problemų praleidęs Jrue Holiday galiausiai pasirodė ant parketo bei jo sugrįžimas buvo pažymėtas vos trečiąja Naujojo Orleano „Pelicans“ pergale per 13 rungtynių.

Nuo suolo pakilęs gynėjas per 23 minutes pelnė 21 tašką (7/12 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 4/7 baudos) ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus, o jo ir 38 taškus surinkusio Anthony Daviso vedama „Pelicans“ namie 113:101 palaužė Portlando „Trail Blazers“.

SIMBOLINĖ. „Pelicans“ strategui Alvinui Gentry pergalė prieš „Trail Blazers“ buvo išskirtinė. 1980 metais trenerio karjerą pradėjęs, tačiau didžiąją laiko dalį asistentu besidarbavęs 62-ejų specialistas pasiekė 800-ąją pergalę vyriausiojo trenerio pareigose. „Pelicans“ klubui Gentry vadovauja nuo 2015 metų.

TRIGUBAS DUBLIS. Nesustabdomai rungtyniavęs Russellas Westbrookas per 34 minutes pelnė 30 taškų (13/20 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 4/5 baudos), atliko 13 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 11 kamuolių, surinko 43 naudingumo balus ir įsirašė 43-ąjį karjeros trigubą dublį.

Jo vedama Oklahomos „Thunder“ namie 124:105 laimėjo prieš Bruklino „Nets“. Domantas Sabonis pergalingame mače į „Nets“ krepšį įmetė 6 taškus.

PRISIMINĖ. Praėjusią naktį Bostone žaidusį „Golden State Warriors“ komandos krepšininką Keviną Durantą vietos „Celtics“ sirgaliai pasitiko švilpimu. Vietiniai liko nusivylę superžvaigžde po to, kai „Celtics“ tarpsezoniu buvo viena favoričių prisivilioti Durantą į savo gretas, bet pastarasis pasirinko kitą klubą.

„Jie atėjo pasimėgauti reginiu. Nėra jokių ypatingų jausmų. Myliu Bostoną, man patinka rungtyniauti čia. „Celtics“ turi vienus geriausių sirgaiių lygoje. Jie daro tai, ką jie privalo daryti“, – sakė Durantas, pelnęs 23 taškus, atkovojęs 10 kamuolių, atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus ir vedęs „Warriors“ į pergalę 104:88.

IŠVENGĖ. Stipriai sezono pradžioje buksuojanti ir traumų išretinta Dalaso „Mavericks“ komanda rungtynėse su Memfio „Grizzlies“ ekipa vos išvengė klubo rezultatyvumo antirekordo. Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 24 sekundes, Nicolas Burssino smeigė tritaškį bei „Mavericks“ susitikimą baigė su 64 taškais savo sąskaitoje.

Dalaso ekipos anitrekordas buvo užfiksuotas 1997 metais, kada „Mavericks“ tepelnė 62 taškus. Devintą kartą per 11 rungtynių pralaimėjusi „Mavericks“ sezono starte rungtyniauja prasčiausiai nuo 1998-1999 metų sezono, kuomet savo karjerą NBA pradėjo veteranas Dirkas Nowitzki.

Pastarasis kartu su Derono Williamsu, J.J. Barea ir Devinu Harrisu šį susitikimą dėl traumų stebėjo nuo atsarginių žaidėjų suolelio.

KATASTROFINIS PATAIKYMAS. „Mavericks“ per pirmuosius tris kėlinius krepšį atakavo vos 25,4 procento taiklumu ir buvo arti to, jog pademonstruotų prasčiausią rezultatą ekipos istorijoje (27,4 proc. taiklumas). Ricko Carlisle’o auklėtiniai susitikimą baigė su 28,8 procento pataikymu.

30. Būtent tiek taškų dešimtame iš dvylikos mačų surinko Toronto „Raptors“ lyderis DeMaras DeRozanas, o jo vedama Kanados komanda svečiuose 113:111 per pratęsimą nugalėjo Denverio „Nuggets“. DeRozanas per 36 minutes pataikė 12 dvitaškių iš 24, prametė vieną tritaškį ir pataikė 6 baudas iš 10.

TRENERIO PASITIKĖJIMAS. „Raptors“ aukštaūgis Jonas Valančiūnas rungtynėse su „Nuggets“ ant parketo praleido daugiausiai laiko šį sezoną – 37 minutes. Už jį daugiau rungtyniavo tik 38 minutes aikštėje buvęs Kyle’as Lowry. Lietuvis prie pergalės pridėjo 15 taškų (6/9 dvitaškiai, 3/7 baudos) ir atkovojo 9 kamuolius.

APLENKĖ. Pergalę iš Los Andželo prieš vietos „Lakers“ 116:107 išsivežęs San Antonijaus „Spurs“ klubo strategas Greggas Popovichius pagerino savo poziciją visų laikų daugiausiai pergalių iškovojusių trenerių sąraše. 67-erių specialistui tai buvo 1,099-oji pergalė, leidusi pakilti į septintąją vietą ir iš jos išstumti Larry Browną (1,098).

LYDERIAUJA. Sakramento „Kings“ komandą su 38 taškus pelniusiu DeMarcusu Cousinsu priešakyje 121:115 išvykoje įveikusi Los Andželo „Clippers“ laimėjo aštuntą kartą per pastarąsias devynerias rungtynes bei bent jau trumpam užsitikrino geriausią rezultatą lygoje – 11 pergalių ir 2 pralaimėjimai.

10 pergalių ir 2 pralaimėjimų santykį Vakaruose turi „Golden State Warriors“, o Rytuose – Klivlando „Cavaliers“.

SERIJA. Pirmuosius tris tolimus metimus į „Kings“ krepšį pataikęs „Clippers“ taikliarankis J.J. Redickas iš viso iš toli įskraidino šešis metimus iš aštuonių, pelnė 26 taškus ir pratęsė sėkmingą seriją. Gynėjas bent vieną tritaškį pataiko 69-eriose rungtynėse paeiliui. Tai – ilgiausia besitęsianti serija NBA.

• Daugiau naujienų apie NBA rasite paspaudę čia.
  • NBA statistinius lyderius rasite paspaudę čia.