Nuotr.: D.Lukšta
Nuotr. D.Lukšta

Praėjusią savaitę tvarkaraštis Mezon-NKL komandoms padiktavo neįprastą režimą. Pirmenybių ekipos savaitgalį sužaidė po dvejas rungtynes su tomis pačiomis komandomis.

Geriausiai šį egzaminą išlaikyti sekėsi Šakių „Vyčio“, Joniškio „Delikateso“, Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ bei „Telšių“ komandoms, kurios išgyveno be kluptelėjimų, o savaitgalio įvykiai buvo kupini įsimintinų epizodų.

Apie dar vieną Gyčio Masiulio šou, fantastišką jo komandos draugo metimą paskutinę rungtynių sekundę, siautulingą čempionų puolimą ir dar daugiau – tradicinėje tinklalapio „nklyga.lt“ savaitės apžvalgoje.

Patikimas

Vienas Raseinių „Rasų“ komandos lyderių Andrius Aleksandrovas jau antrą savaitę iš eilės demonstruoja, kad lemiamu metu treneris Giedrius Kurtinaitis gali juo pasitikėti. Šį kartą benefisą jis surengė prieš Kauno KTU krepšininkus, kuomet vien per ketvirtąjį kėlinį įmetė 21 tašką. Iš viso įmetęs 7 tritaškius iš 15, Aleksandrovas pelnė 35 taškus.

Tiesa, toks pasirodymas „Rasų“ komandos negelbėjo. Raseiniškiai svečiuose kauniečiams nusileido 76:86.

Benefisas

Neseniai 55 naudingumo balus surinkęs ir Mezon-NKL rekordą pagerinęs Gytis Masiulis ir vėl driokstelėjo. Rungtynėse su „Šilute“ jaunasis žalgirietis per 34 minutes pelnė 33 taškus (5/8 dvit., 4/6 trit., 11/14 baud. met.), atkovojo 11 kamuolių, išprovokavo 12 pražangų ir surinko 51 naudingumo balą.

Vis tik „Žalgiriui-2“ Šilutėje nepadėjo net ir toks lyderio pasirodymas. Kauniečiai svečiuose suklupo 84:92.

Gelbėtojas

Už tai, kad „Žalgiris-2“ praėjusį savaitgalį neliko be pergalių, visa komanda gali padėkoti gynėjui Ignui Sargiūnui. Penktadienio susitikime namų arenoje su „Šilute“, iki susitikimo pabaigos likus 9 sek., rezultatas buvo lygus (75:75), tačiau tuo metu iniciatyvos ėmėsi komandos debiutantas. Sargiūnas pats nepabijojo atsakomybės mesti paskutinį metimą, kuris aidint finalinei sirenai buvo taiklus ir jaunieji žalgiriečiai šventė fantastišką pergalę.

Stingdanti gynyba

Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ namų mače po trijų kėlinių 53:62 atsiliko nuo Vilniaus „Perlo“, tačiau lemiamą šturmą organizavo ketvirtajame kėlinyje. Ryčio Vaišvilos auklėtiniai plienine gynyba sukaustė sostinės krepšininkus, kurie per ketvirtį sugebėjo įmesti tik 6 taškus. Ketvirtajame kėlinyje suspaustas „Perlas“ mačą pralaimėjo 68:74.

Uraganinis puolimas

Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“ ketvirtadienio pralaimėjimas Palangoje buvo brangus. Suvalkiečiai patyrė trečiąją sezono nesėkmę bei leido juos pavyti „Nafta-Uni-Akvaservis“ komandai. Bet sužeistas žvėris dažnai būna tik pavojingesnis, o tai „Sūduva-Mantinga“ įrodė jau kitos dienos mače savo sirgalių akivaizdoje.

Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai „Palangos“ komandą nukovė 116:83, o tokio puolimo šį sezoną lygoje dar nebuvo pademonstravusi jokia komanda. Beje, tai taip pat ir rezultatyviausios sezono rungtynės skaičiuojant abiejų komandų taškus (199).

Tandemas

Šiame mače sūduviečius į priekį vedė įspūdingi individualūs pasirodymai. Gintautas Matulis per 36 minutes pelnė 38 taškus (6/9 dvit., 6/10 trit., 8/9 baud. met.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas ir surinko 44 naudingumo balus.

Jam puikiai talkino ir komandos įžaidėjas Rytis Juknevičius. 28 minutes rungtyniavęs krepšininkas visus savo taškus (18) pelnė per pirmuosius du kėlinius. Jis taip pat atliko net 14 rezultatyvių perdavimų, perėmė 6 kamuolius ir surinko 33 naudingumo balus.

Sugrįžimas

Net 13 pralaimėjimų serijos smaugiama Molėtų „Ežerūno“ komanda praėjusią savaitę sulaukė pastiprinimo. Į Lietuvą sugrįžo kadaise „Palangos“ ir tuometinės „Trakų“ komandos spalvas gynęs puolėjas iš JAV Calebas Suttonas. Tiesa, 200 cm ūgio krepšininko sugrįžimas nebuvo įspūdingas. Pirmose rungtynėse su „Telšiais“ jis surinko 10 taškų ir atkovojo 5 kamuolius, o atsakomajame susitikime Suttonas pelnė 7 taškus ir sugriebė 2 kamuolius. Pasistiprinęs „Ežerūnas“ ir toliau lieka su vienintele pergale.

Dvivaldystė

Dvi pergales praėjusią savaitę iškovojusi „Nafta-Uni-Akvaservis“ ekipa pasinaudojo oponentų pralaimėjimais ir vėl prisivijo turnyrinės lentelės lyderę „Sūduvą-Mantingą“. Mezon-NKL viršūnėje kol kas ankšta, kadangi po 11 pergalių ir 3 pralaimėjimus savo sąskaitose turintiems marijampoliečiams ir klaipėdiečiams į nugaras jau alsuoja po 10 pergalių ir 4 nesėkmes turinčios „Rasų“ ir „Telšių“ komandos.

Netoliese yra bei lyderių pralaimėjimų tyko „Šilutės“ ir „Perlo“ komandos, kurios turi po 9 pergales ir 5 pralaimėjimus.

2016-11-21 20:52