Trečiąją pergalę iš eilės besirengdama Europos vyrų krepšinio čempionatui iškovojo Lietuvos rinktinė. Sekmadienį Vilniuje vykusiose rungtynėse dėl Federacijų supertaurės lietuviai 76:66 (16:11, 20:17, 23:14, 17:24) nugalėjo Rusijos komandą.

Tai buvo trečiosios sėkmingos lietuvių rungtynės paeiliui. Pasirengimą pirmenybėms pradėję pralaimėjimais švedams bei latviams, vėliau lietuviai palaužė Naująją Zelandiją ir Baltarusiją. Mačas su Rusija lietuviams buvo sėkmingiausias pasirodymas pasirengimo čempionatui etape.

[image=7831 left]Pirmavę didžiąją dalį laiko, lietuviai antroje mačo pusėje sugebėjo įgyti solidžią persvarą. Įpusėjus mačui Lietuvos komandos pranašumas siekė 8 taškus (36:28), tačiau trečiojo kėlinio viduryje skirtumas pasiekė jau 20 taškų ribą.

Po didžiosios pertraukos Darius Songaila pelnė 4 taškus iš eilės, o po to Šarūnas Jasikevičius dukart pataikė iš toli ir surinkęs 10 Lietuvos rinktinės taškų paeiliui padidino lietuvių atotrūkį iki solidžios ribos – 50:30.

Aktyviai gynęsi lietuviai nuo Rusijos komandos atsiplėšė jau pirmosiomis susitikimo minutėmis. Keturi paeiliui Rimanto Kaukėno taškai antrojo ketvirčio viduryje padidino Lietuvos persvarą iki dviženklės ribos – 23:12. Per antrąjį kėlinį Kaukėnas iš viso pelnė 10 taškų.

Po didžiosios pertraukos atitrūkusius lietuvius rusai bandė vytis. Vienas po kito Viktoro Chriapos tritaškių pasiekė tikslą ir skirtumas ėmė tirpti. Chriapos tritaškis ir du taiklūs Andrejaus Kirilenkos baudos metimai likus žaisti kiek mažiau nei 3 minutes sumažino rusų deficitą iki 7 taškų – 63:70. Vis dėlto per likusį laiką Lietuvos komanda išsaugojo pranašumą.

Lietuva: Šarūnas Jasikevičius 17, Darius Songaila 17, Rimantas Kaukėnas 15, Robertas Javtokas 7, Ramūnas Šiškauskas 7, Simas Jasaitis 6, Darjušas Lavrinovičius 4, Linas Kleiza 3, (Giedrius Gustas, Donatas Slanina, Kšyštofas Lavrinovičius).

Rusija: Viktoras Chriapa 28, Andrejus Kirilenka 14, Sergejus Monia 9.

Ateinančią savaitę Lietuvos nacionalinė komanda išvyksta į Ispaniją, kur penktadienį ir šeštadienį Valensijoje sužais dvejas kontrolines rungtynes su Ispanijos rinktine.

Atrinkti (0) Visi (42)
joa, balsavom jau ;) bet man tai patiko lavrinoviciaus metimas is virsaus :)

+1
nu dziugu kad LT po truputi atsigauna,pradeda jausti kamuoli, bet rusai nera prie faworitu, tai dziaugtis dar anksti, bet malonu - wisgi pergale!!! na ka lauksim ketvirtadienio, tada pamatysim ka reik LT tobulint. pamatem ko werti: Gustas, Jankunas, Slanina, manau siuos tris reiktu pakeisti, nu bent jau wietoj gusto-kalnieti, slanina-maciulis,nu ir seibutis gerai pawaro,nu nzn pamatysim rugseji!!! Sekmes LT
2007-08-13
+1
joa, visus su sia grazia pergale ;) saunuolis saras su songaila, gerai paplusejo :) gaila, kad kleiza mazai tasku pelne :/ o Gustas ir prastai pasirode sysik.... bet svarbiausia, kad pergale musu rankose ;)
2007-08-13
siaip kai prie rusu prisijungs Holden'as ir Savrasenko, bus labai labai rimta rinktine, manau i top8 turi eiti

GO LT
2007-08-13
+3
chryapa tai zveris, patiko man jo zaidimas.