Vakar (08.12) Puerto Riko sostinėje San Chanyje baigėsi devintasis pasaulio krepšinio veteranų čempionatas. Iš aštuonių čempionate startavusių Lietuvos komandų, nes septynios pasidabino medaliais.

Vilniaus „Kamanių“ (50 metų moterys) krepšininkės tapo savo amžiaus grupės aukso medalių laimėtojomis. Lietuvės finale 62:46 nugalėjo Rusijos komandą.

Kitoje grupėje Vilniaus „Svajos“ komanda (35 metų moterys) finale po dramatiškos kovos 57:55 palaužė Brazilijos krepšininkės. Šiame mače rezultatyviausiai žaidė Ramunė Gilienė, surinkusi 25 taškus.

Toje pačioje amžiaus grupėje kita Lietuvos komanda „RKL Alytus“ iškovojo bronzą. Lietuvės mažajame finale 69:44 sutriuškino Puerto Rikietes. „RKL Alytaus“ komandą į pergalę vedė 25 taškus pelniusi Rima Daunienė.

[image=7833 left]45 metų moterų grupėje žaidusi Vilniaus „Kamanių“ komanda finale nusileido pajėgiai Rusijos rinktinei, kurios gretose žaidė daug buvusios Sovietų Sąjungtos rinktinės narių. Lietuvės pralaimėjo rungtynes 62:72 ir iškovojo sidabro medalius.

Vyrų grupėje Vilniaus „BBG Perlo“ krepšininkai finale patyrė skaudų pralaimėjimą. Lietuviai net 75:110 pralaimėjo pajėgiai Brazilijos rinktinei ir pasidabino sidabro medaliais. Mūsų šalies komandoje rezultatyviausias buvo Arūnas Grigas, pelnęs 26 taškus.

Lietuvos-Kauno „Žalgirio“ klubas (50 metų vyrai) iškovojo bronzą. Lietuviai pusfinalyje pralaimėję Dominykos Respublikai, mažajame finale net 115:56 nušlavė rusus.

Mažajame finale kovojo ir „Lietuva“ (55 metų vyrai). Lietuviai tik po sunkios ir dramatiškos kovos 66:59 palaužė Brazilijos krepšininkus ir iškovojo bronzos medalius.

Kitas pasaulio veteranų čempionatas vyks 2009 metais Prahoje. Tuo tarpu Europos pirmenybės vyks jau kitąmet Italijoje. Pasak Lietuvos veteranų krepšinio lygos prezidento Algimanto Ulicko, stebėjusio beveik visas lietuvių kovas, šis čempionatas – vienas sėkmingiausių Istorijoje.

Lietuviai iškovojo net 7 medalių komplektus. Neoficialioje komandų rikiuotėje Lietuva, iškovojusi 2 aukso, 2 sidabro ir 3 bronzos medalius, užėmė 3-ąją vietą, nusileisdama tik Rusijos bei Brazilijos rinktinėms.