28
78%
14/18
5

Atėnų „Panathinaikos“ (5-4) nutraukė dviejų pralaimėjimų seriją Eurolygoje. Graikijos grandas namuose 86:80 (21:16, 25:18, 18:26, 22:20) pranoko Stambulo „Darussafaka“ (5-4) krepšininkus.

Pirmojoje mačo dalyje graikai užtikrinta kontroliavo žaidimo eigą, tačiau po didžiosios pertraukos Davido Blatto auklėtiniai kibo šeimininkams į atlapus. Trečiąjį kėlinį turkai pradėjo spurtu 14:4 ir skirtumą sumažino iki 48:50.

Per likusį laiką kova virė taškas į tašką. Likus žaisti daugiau nei minutę Scottie Wilbekinas deficitą sumažino iki 77:80, o kitoje atakoje „Panathinaikos“ suklydo. Visgi tuo turkai nepasinaudojo, nes Jamesas Andersonas pataikė tik vieną baudos metimą (78:80). Per likusias 33 sekundes baudų metimo serijoje pranašesni buvo graikai.

Geriausias sezono rungtynes sužaidė Ioannis Bourousis, kuris vos per 17 minučių spėjo pelnyti 18 taškų, atkovoti 5 kamuolius, išprovokuoti net 13 pražangų ir taip aukštaūgis surinko 28 naudingumo balus.

„Panathinaikos“ šiose rungtynėse itin brangino kamuolį ir padarė tik 5 klaidas, kuomet jų varžovai suklydo 12 sykių. „Darussafaka“ iš trijų taškų zonos mesdavo retai, tačiau jų metimai būdavo taiklūs – tikslą pasiekė 45,5 proc. tritaškių (5/11).

„Trečiojo kėlinio pradžioje praradome kontrolę ir tuomet rungtynės prasidėjo iš naujo. Tuomet praradome savo pasitikėjimą, tačiau džiaugiuosi, kad lemiamomis akimirkomis žaidėme užtikrintai“, – mačo baigtimi džiaugėsi „Panathinaikos“ vyriausiasis treneris Xavi Pascualis.

„Pirmoje mačo pusėje žaidėme geriau, bet „Darussafaka“ yra gera komanda, todėl jie privalėjo atsitiesti. Ką manau apie savo asmeninį pasirodymą? Nieko. Svarbiausia, kad laimėjo komanda“, – pasakojo naudingiausias žaidėjas Ioannis Bourousis.

„Panathinaikos“: Ioannis Bourousis 18, Chrisas Singletonas ir Kelvinas Riversas po 13, Nickas Calathesas 11, Nikos Pappas 10.

„Darussafaka“: Willas Clyburnas 26, Bradas Wanamakeris 19, Jamesas Andersonas 16, Scottie Wilbekinas 8.