Nuotr.: Instagram
Nuotr. Instagram

Pastaruosius kelis sezonus „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionate solidžiai rungtyniavęs Arnas Labuckas kiekvieną vasarą būna vienas tų krepšininkų, kurį savo gretose nori matyti ne viena Lietuvos ekipa. 

Praėjusį tarpsezonį 28-erių metų puolėjas buvo labai arti to, jog apsivilktų Utenos „Juventus“ klubo marškinėlius, tačiau paskutinėmis akimirkomis situacija pasikeitė ir kaunietis sugrįžo į Latviją, kur sukirto rankomis su Rygos VEF vadovais.

Apie tai nė nesvajojo

VEF ekipos vadovybė Labucką prisiminė ne veltui. Komandos gaires dėlioję ir lietuvio paslaugomis besidomėję Rygos klubo atstovai sužinojo, jog taip pat krepšinį žaidžianti Labucko sužadėtinė Giedrė Paugaitė pasirašė kontraktą su daugkartine Latvijos čempione – Rygos TTT komanda ir puikiai pasinaudojo šia situacija.

Arno Labucko karjera

2004-2005: Kauno Buratina (LKAL) 
2005-2006: Vilniaus Sakalai (LKL)
2006-2007: Vilniaus Sakalai (LKL)
2007-2008: Vilniaus Sakalai (LKL)
2008-2009: Vilniaus Sakalai (LKL)
2009-2010: Rygos VEF (Latvija)
2010-2011: Riazanės Rjazan (Rusijos 2-oji lyga)
2011-2012: Žeronos Sent Josep (Ispanijos 2-oji lyga)
2012-2013: Prienų Prienai (LKL)
2013-2014: Vienos Zepter (Austrija), kovą pasirašė sutartį su Šiaulių Šiauliais (LKL)
2014-2015: Prienų Prienai (LKL), vasarį persikėlė į Panevėžio Lietkabelį (LKL)
2015-2016: Panevėžio Lietkabelis (LKL)
2016-2017: Rygos VEF (Latvija)

Latviai nieko nelaukę susisiekė su Labucku ir pateikė pasiūlymą vėl atstovauti VEF ekipai.

„Tai kas šiemet mums nutiko – idealiausias variantas. Giedrė sutartį su Rygos komanda pasirašė pirmoji, maždaug 2-3 savaitėms anksčiau nei aš. Labai specialių derinimų nebuvo, mes jau džiaugiamės, kad būsime netoliese ir net nesvajojome, kad galėsime gyventi kartu. 

Bet VEF klubas sužinojęs, kad Giedrė žais TTT komandoje, patys su manimi susisiekė ir pasiūlė sugrįžti. Kaip amerikiečiai mėgsta sakyti tokiose situacijose, jaučiames tikrai palaiminti ir mėgaujamės gyvenimu bei darbu Rygoje kiekvieną dieną“, – su tinklalapiu „BasketNews.lt“ įspūdžiais dalijosi Labuckas.

Atletas VEF ekipos nariu vėl tapo po šešerių metų pertraukos. Profesionalo karjeros pradžioje keturis sezonus iš eilės Vilniaus „Sakaluose“ praleidęs 203 cm ūgio krepšininkas 2009 metais nusprendė išbandyti save svetur bei persikėlė į Latviją.

Tuomet kartu su kitu lietuviu Martynu Mažeika šioje ekipoje žaidę tautiečiai buvo vieni klubo lyderių.

Labuckas VTB Vieningoje lygoje vidutiniškai pelnydavo po 11,5 taško, atkovodavo po 5 ir perimdavo po 1,8 kamuolio, atlikdavo po 2,3 rezultatyvaus perdavimo bei rinkdavo po 14,7 naudingumo balo.

„Visada sakiau, kad Ryga yra vienas mano mylimiausių miestų Europoje. Geras jausmas sugrįžti, tai buvo pirmoji mano kaip legionieriaus stotelė, buvo išlikę tik geri prisiminimai. Turiu daug latvių draugų, pažįstamų. Po šešerių metų pasikeitė tik statusas komandoje. Tada buvau jaunas, mažai ką išmanantis lietuvaitis, o dabar jau šiek tiek patirties sukaupęs, vietinę ir Europos krepšinio virtuvę pažįstantis subrendęs krepšininkas.

Matosi, kad komanda per tuos metus nestovėjo vietoje, augo kaip organizacija. Tai matyti iš tokių dalykų kaip moderni rūbinė, įvairus inventorius ar dėmesys medicinai. Džiugu matyti pažįstamus veidus komandos vadovybėje. Dėkingas jiems, kad jie vėl panoro matyti mane komandoje. Pasikeitė tik trenerių štabas – su vyriausiuoju treneriu Janiu Gailičiu man dar yra tekę būti komandos draugais, su asistentais – ne kartą susitikti aikštelėje praeityje. Visais aspektais – VEF labai profesionali komanda“, – kalbėjo Labuckas.

Nuotr. vefriga.com

Šansas rungtyniauti prieš geriausius

Po sezono VEF komandoje Labuckas vėliau žaidė antrose Rusijos ir Ispanijos lygose, Lietuvoje bei Austrijoje. Per tą laiką krepšininkas rungtyniaudavo tik tų šalių nacionalinėse pirmenybėse, o geriausia, ką galėjo pasiūlyti Lietuvos ekipos, buvo žaidimas Baltijos krepšinio lygoje (BBL).

Dabar vėl Rygos ekipos marškinėlius apsivilkusiam sportininkui atsivėrė galimybės žaisti prieš vienus geriausių Europos klubų. VTB Vieningoje lygoje dalyvauja Eurolygos čempionė Maskvos CSKA, kita stipriausiame Europos turnyre besikaunanti Kazanės UNIKS bei taip pat galingieji Maskvos srities „Chimki“, Krasnodaro „Lokomotiv“ ir Sankt Peterburgo „Zenit“ klubai.

„Vieningoji lyga išties stipri, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ teigė Labuckas. – Visi žinome, kokie yra pinigai pas Rusijos klubus ir kokius žaidėjus jie pasikviečia. Bus išties idomu išbandyti save prieš Eurolygos čempionę CSKA, kitą Eurolygoje žaidžiančią UNIKS ekipą ar turtingąją „Chimki“. Kitą vertus šį sezoną ir daugelis Lietuvos komandų žaidžia tarptautinėse arenose. Kiekvieną savaitę stebiu daugumos jų pasirodymus ir linkiu jiems sekmės.“

Ketvirtadalį Rygos komandos šį sezoną sudaro legionieriai. Ekipoje žaidžia du amerikiečiai Kristopheris Richardas ir Abdulas Gaddy, serbas Nemanja Bezbradica ir Labuckas. Likusi dalis – Latvijos krepšininkai, tarp kurių – po praėjusio sezono Kauno „Žalgirį“ palikęs Kasparas Vecvagaras.

„Vieniems lengviau, kitiems sunkiau. Vienas iš amerikiečių praėjusį sezoną jau žaidė Latvijoje, tad jam lengviau, kitas amerikietis Gaddy šiaip linksmas ir draugiškas vaikinas, tad jam problemų irgi nekyla, gal tik kiek mūsų serbui sunkiau. Jis matos kito menteliteto, pripratęs prie kitokio bendravimo ir įpročių. O man problemų tikrai nekyla, žinau daugmaž jau ir kalbą, tad ir susikalbėti ir suprasti mums su vietiniais žaidėjais vienas kitą lengviau. Komandoje yra linksmų vaikinų, rubinėje tikrai liūdna nebūna“, – pasakojo pašnekovas.

Pagrindinėje komandos rotacijoje esantis Labuckas šį sezoną VTB Vieningoje lygoje vidutiniškai žaidžia po 25 minutes, pelno po 5,2 taško, atkovoja po 2,7 kamuolio ir atlieka po 1 rezultatyvų perdavimą. Latvijos pirmenybėse jo statistiniai rodikliai yra kiek aukštesni: vidutiniškai po 6,8 taško, 4,8 atkovoto kamuolio, 1,3 rezultatyvaus perdavimo per 21 žaidimo minutę.

Vietiniame fronte visus šešis susitikimus laimėjusi VEF pagal procentinę išraišką sudarytoje turnyrinėje lentelėje užima pirmąją vietą, o Vieningoje lygoje su 3 pergalėmis ir 4 pralaimėjimais žengia per vidurį – septinta iš trylikos komandų.

„Prieš šešerius metus tapau Latvijos vicečempionu, šį sezoną norėčiau aukso. Tai pagrindinis tikslas. Asmeninės statistikos nesivaikau visą karjerą. Komandoje esu, nes treneriai žino, ko iš manęs tikėtis, žino, ką galiu ir ko ne, turiu savo rolę. Tai man svarbiausia. Turbūt niekada nešmėžuosiu laikraščiuose kaip rezultatyviausias komandos žaidėjas, bet savo indėlį į komandos pergales tikiuosi įdėti kaip galima didesnį.

Komandiniai tikslai labai aiškūs – VTB lygoje norime prasibrauti į atkrintamąsias varžybas, tai reiškia, jog turime patekti tarp aštuonių stipriausių reguliariojo sezono komandų. Latvijoje uždavinys yra tapti čempionais. Tai padaryti tikrai nebus lengva, nes kiekvienas varžovas mums nori įkąsti, keletas komandų turi surinkusias stiprias sudėtis. Komandos vadovai bei treneriai surinko idomų kolektyvą, turime labai pajėgių Latvijos rinktinės žaidėjų, individualiai stiprių amerikiečių. Manau, galime įvykdyti iškeltus uždavinius“, – sakė lietuvis. 

Nuotr. Facebook

Prieš penkerius metus legionierės karjerą pradėjusi Giedrė Paugaitė neslepia, jog kasmet vis labiau trokšta sugrįžti ir rungtyniauti gimtojoje Lietuvoje. Puolėja atskleidė kasmet sulaukianti pasiūlymų iš Lietuvos klubų, tačiau jie nėra tokie solidūs, kokius pateikia užsienio ekipos.

Giedrės Paugaitės karjera

2005-2006: Vilniaus Lintel 118 (LMKL) 
2006-2007: Marijampolės Arvi (LMKL) 
2007-2008: Marijampolės Arvi (LMKL) 
2008-2009: Marijampolės Arvi (LMKL) 
2009-2010: Vilniaus TEO (LMKL) 
2010-2011: Kauno VIČI-Aistės (LMKL)
2011-2012: Monvilio USO-Basket (Prancūzija)
2012-2013: Monvilio USO-Basket (Prancūzija)
2013-2014: Šarlevilio-Mezjero FCB (Prancūzija)
2014-2015: Minsko Cmoki (Baltarusija)
2015-2016: Minsko Cmoki (Baltarusija)
2016-2017: Rygos TTT (Latvija)

„Jau šeštą sezoną rungtyniauju užsienyje ir kiekvienais metais vis arčiau Lietuvos. Namai tikrai traukia, prioritetai kiekvienais metais po truputį keičiasi ir, manau, greitai ateis laikas likti Lietuvoje.

Kiekvienais metais sulaukiu pasiūlymų ir iš Lietuvos. Susitinku su klubų vadovais, tikrai pasiūlymus svarstau. Dažniausiai tiesiog susidėlioju visus pliusus ir minusus bei priimu sprendimą. Komandos lygis ir kontrakto suma yra didžiausios priežastys, kodėl pasirenku užsienio komandas“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė Paugaitė.

Po atsisveikinimo su Kauno „VIČI-Aisčių“ komanda 2011 metais, 27-erių sportininkė tris sezonus solidžiai žaidė Prancūzijoje, du – Baltarusijoje, o šiemet puikiai rungtyniauja Latvijoje, Rygos TTT komandoje.

„Prancūzijoje lygis aukštas, beveik visos lygos komandos rungtyniauja Europos turnyruose. Visos komandos gali laimėti viena prieš kitą, todėl kiekvienoms rungtynėms turi būti nusiteikusi, pasiruošusi. Baltarusijoje ir Latvijoje lygis – žemesnis. Viena-dvi komandos yra pajėgios, o visos kitos – vaikai. Džiauguosi, kad mano komanda rungtyniauja ne viename čempionate, o net keturiuose. Todėl aukštesnio lygio rungtynių netrūksta.

Norėjau rungtyniauti arčiau Lietuvos ir Rygos klubo pasiūlymas, palyginus su Lenkijos, buvo priimtiniausias. Man ir Arnui labai patinka Rygos miestas, jokių sienų, vizų, todėl ilgai nelaukusi sutikau su pasiūlymu.

Net nesvajojome apie tokią galimybę. Abu nesame iš tų žmonių, kurie lipa per galvas ar primygtinai prašosi į komandą. Abu gavome pasiūlymus, su kuriais nedvejodami sutikome. Kiekvieną dieną džiaugiamės mažais dalykais, kurių paprasti žmonės gyvendami kartu galbūt net nepastebi ir tikimės, kad tai atsispindės ir krepšinio aikštelėje“, – teigė Labucko sužadėtinė.

Paprašyta palyginti komandų suteikiamas sąlygas šalyse, kuriose teko pačiai rungtyniauti, Paugaitė pabrėžė, jog geriausiai jaučiasi būtent šiuo metu Latvijoje.

„Man asmeniškai geriausios sąlygos Rygoje, – pareiškė iš Mažeikių kilusi krepšininkė. – Mažos detalės kaip didelė patogi rūbinė, papildai, vitaminai, masažuokliai, skalbiami rūbai, aptarnaujantis personalas, soliariumo abonementai ir panašiai. Minske taip pat turėjome viską, nes Minsko „Cmoki“ klubas tikrai labai profesionalus, turi puikią bazę. Prancuzijoje šių dalykų nebuvo. Ten pats turi pasirūpinti savimi, pats turi važiuoti pas gydytoją, pas masažuotoją, pats teipuojiesi kojas.“

TTT komandos sudėtyje iš viso yra trys legionierės: Paugaitė ir amerikietės Aishah Sutherland bei Sydney Carter. Lietuvė atskleidė, jog bendraudama su kitomis vietinėmis krepšininkėmis iš Latvijos iš dalies susikalba ir žemaitiškai. 

„Komandos atmosfera labai gera. Rūbinėje daug juokiamės su vietinėmis merginomis, nes mūsų kalbos turi daug panašių žodžių ir pati esu žemaitė, todėl bandau kalbėti latvių-žemaičių kalba. Amerikietės taip pat puikios, ne pirmą sezoną žaidžiančios Europoje, todėl puikiai įsilieja į komandą“, – pasakojo Paugaitė.

Būtent ji ir dvi krepšininkės iš JAV sudaro didžiąją Rygos komandos taškų dalį. Paugaitė šį sezoną Europos taurės turnyre vidutiniškai žaidžia po 31 minutę, pelno po 15,7 taško, atkovoja po 8,7 kamuolio, blokuoja po 2,7 metimo, atlieka po 1,7 rezultatyvaus perdavimo ir renka po 18,7 naudingumo balo. Pagal pastarąjį rodiklį lietuvė – geriausia ekipos žaidėja.

Latvijos čempionate mergina rungtyniauja dar naudingiau: vidutiniškai po 15 taškų, 6,6 atkovoto kamuolio, 1,9 blokuoto metimo, 1,4 rezultatyvaus perdavimo bei 22,6 naudingumo balo per vienerias rungtynes.

Visus septynis susitikimus Latvijos pirmenybėse laimėjusi TTT ekipa – vienvaldė lyderė, o Europos taurės varžybose per trejas rungtynes du kartus laimėjusi Rygos komanda žengia antroje C grupės vietoje, nusileisdama lyderei Stambulo „Galatasaray“. Būtent su šiuo klubu Latvijos komanda trečiadienį namuose susikaus dėl pirmosios vietos grupėje.

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (2)
Klebonas
Jeigu jau susizadejo, tai ir tuoktis reikia. Galeciau pagelbeti siuo klausimu. Smagu kad atrado du kasiorai vienas kita. Sekmes jiems.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-11-29
-3
Atsakyti
Braliukai
Super!!!Malaci!!!:)):))Braliukai

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-11-28
+2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.