Praėjusį savaitgalį vyko aštuonios Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) dvikovos, kuriose dėl A13 Steel, London Timber bei Thames Windows taurių besivaržančios ekipos dalijosi taškus bei pozicijas turnyro lentelėje. Tuo tarpu šeštadienio popietę buvo žaidžiamos finalinės  Didžiosios ir Mažosios Ambasadorės taurių dvikovos.

(NE)TIKĖTUMAI AMBASADORĖS TAURĖSE. Šeštadienio popietę Rytų Londono universiteto salėje vyko jubiliejinis, dešimtasis, Ambasadorės taurės turnyras, kurio dalyvės varžėsi dėl dviejų taurių. Pajėgiausios komandos kovojo dėl Didžiosios, o kiek silpnesnės ekipos – dėl Mažosios taurių.

Lapkričio pradžioje vyko atrankinės kovos, kuriose varžėsi net 32 komandos, po 16 kiekvienoje taurėje). Lygiai pusė jų – pateko į šeštadienį vykusias atkrintamąsias varžybas.

Netikėtumai prasidėjo nuo pat pirmųjų akistatų. Pirmiausia, didžiosios taurės ketvirtfinalyje, kuomet „Lituanicos“ dubleriai rezultatu 22:19 įveikė turnyro favorite laikytą pagrindinę klubo komandą. Iškart po šios dvikovos atrankos turnyre pirmąją vietą grupėje užėmusi „Seciro BC“ ekipa 26:35 turėjo pripažinti „LT BC“ atstovų pranašumą.

Staigmenos tęsėsi pusfinalio dvikovose, o didžiausią iš jų sukūrė „LBC-Build London“ kolektyvas 29:25 įrodęs savo pranašumą prieš „Top Team“ komandą.

Mažosios taurės bronzą iškovojo „Bomba“ rezultatu 23:21 įveikę „Gintaras Old Stars“ ekipą, o čempionų taurę į viršų kėlė „Radviliškio“ krepšininkai 20:17 palaužę „Kailių“ atstovus.

Didžiojoje taurėje trečiąją vietą užėmė  „Top Team“ 23:11 įveikusi „Lituanica-2“ ekipą, tuo tarpu pagrindinį turnyro trofėjų į viršų kėlė „LT BC“ atstovai finale rezultatu 28:22 įrodę savo pranašumą prieš „LBC-Build London“ krepšininkus.

Nugalėtojus apdovanojo Lietuvos Respublikos Ambasadorė Jungtinėje Karalystėje Asta Skaisgirytė bei LKF Prezidento Arvydo Sabonio dukra Aušrinė.

ĮSPŪDINGAS SPURTAS. Penktadienio vakarą pirmieji BLKL savaitgalio kovas pradėjo „Sparta BC“ (3-2) vyrai ir „Artistų“ (0-3) ekipa. Nors kovėsi vieni iš turnyro lyderių su pergalės skonio nepatyrusia ekipa, tačiau dvikova susiklostė ganėtinai įdomiai.

Didžiąją laiko dalį priekyje buvo „spartiečių“ ekipa, kuri demonstravo komandinį krepšinį ir diktavo varžovams savo žaidimo sąlygas. Vis tik, baltos vėliavos nekėlę „Artistai“ nuolat alsavo varžovams į nugaras, tad iki pat lemiamo kėlinuko vidurio komandas skyrė kovinis atstumas.

Lūžis rungtynėse įvyko likus žaisti kiek daugiau nei penkias minutes, kuomet kuklią persvarą (63:61) turėjęs „Spartos“ kolektyvas surengė įspūdingą spurtą rezultatu 13:2 bei per keletą minučių įgijo pergalingą pranašumą (76:63).

Per likusį laiką abi komandos tiesiog sutvarkė formalumus, o nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė trečiąją „spartiečių“ pergalę rezultatu 78:68.

NEPAPRASTA DRAMA. Sekmadienio rungtynių maratonas prasidėjo įspūdinga akistata, kurioje „Viesulas BC“ (4-0) tik susitikimo pabaigoje rezultatu 88:87 įrodė savo pranašumą prieš „Žalia-Balta“ (1-3) komandą.

Salėje susirinkę žiūrovai išvydo neįtikėtiną reginį, nes šiame susitikime pirmaujantis ekipa spėjo pasikeisti net 23 (!) kartus.

Ši nepaprasta drama galėjo baigtis ir kitaip, tačiau paskutinę dvikovos sekundę mestas „žaliai baltų“ lyderio Manto Sutkaus metimas skriejo pro šalį ir netrukus pergalės šokį aikštės viduryje šoko „Viesulo“ vyrai.

Įdomu tai, kad per pirmuosius du savo gyvavimo sezonus „Viesulo“ ekipa pasiekė vos 2 pergalės, tuo tarpu šiam dar neįpusėjus jau yra iškovota dvigubai daugiau įskaitinių taškų – 4.

PIRMOJI PERGALĖ. Intrigos netrūko dviejų BLKL-A13 Steel grupės komandų akistatoje, kurioje „Seciro BC“ (1-3) rezultatu 75:71 palaužė „Medelyno“ (1-2) atstovus bei šventė pirmąją pergalę reguliariajame sezone.

Susitikimą geriau pradėjo „Seciro“ atstovai, tačiau pirmojo kėlinuko viduryje iniciatyvą į savo rankas perėmė „Medelyno“ ekipa, kuri ilgą laiką kontroliavo padėtį.

Visgi, kuomet jau atrodė, kad bręsta dar viena nedidelė sensacija, praėjusio sezono finalininkai „Seciro“ atstovai susikaupė, laimėjo kelių minučių atkarpą rezultatu 8:0 bei perėmė susitikimo kontrolę į savo rankas (65:62).

Besivejančiosios vaidmenyje  atsidūrusi „Medelyno“ komanda dar bandė gelbėtis, tačiau pasitikėjimą savo jėgomis įgavę vicečempionai išsaugojo trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai iškovojo ilgai lauktą tašką.

ĮSIVAŽIUOJA. Panašu, jog pamažu įsivažiuoja „Spartos-2“ (2-2) ekipa, kuri sekmadienį rezultatu 70:62 „ant menčių“ paguldė „LT BC-2“ (0-4) atstovus bei šventė jau antrąją pergalę iš eilės.

Susitikimo pradžioje aikštėje vyko įdomi kova, o sužaidus dešimt minučių rezultatas buvo lygus (14:14). Tačiau vėliau „spartiečiai“ įjungė aukštesnę pavarą, pabėgo nuo varžovų, o trečiojo kėlinuko pabaigoje jau mėgavosi triuškinama 18 taškų persvara (51:33).

Nors „lietuviai“ sugebėjo apkarpyti turėtą deficitą, tačiau tai neturėjo jokios įtakos galutiniam rungtynių rezultatui.

ĮJUNGĖ AUKŠTESNĘ PAVARĄ. Dviejų pralaimėjimų iš eilės seriją nutraukė „Credo“ (2-3) vyrai, kurie sekmadienio vakarą rezultatu 79:61 palaužė rakto į pergales niekaip nerandančius „Greenwitch Royals“ (0-4) atstovus.

Sužaidus tris kėlinukus komandas skyrė vos 2 taškai – 51:49 pirmavo „Credo“ vyrai, tad atrodė, jog laukia itin intriguojanti susitikimo pabaiga. Visgi lemiame ketvirčio pradžioje „kreditoriai“ įjungė aukštesnę pavarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę.

VISBIČIAUS GRUPĖJE. Po savaitės pertraukos į kovą stojo Visbičiaus grupės komandos, kurios pabaigė pirmojo rato susitikimus ir pradėjo antrojo dvikovas.

Ankstyvą rytą ginklus surėmė „Vytis Peterborough“ (4-3) ir ambicingus tikslus keliantys „Fighters Boston“ (6-1) krepšininkai.

Pergalės atveju Peterborough miesto ekipa būtų pakilusi į antrąją turnyro rikiuotės vietą, tačiau jėgų „Vyčio“ ekipai užteko tik pirmajai rungtynių daliai. Po didžiosios pertraukos aikštėje jau dominavo „kovotojai“, kurie pademonstravo pavyzdinį krepšinį ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 91:70.

Dvikovoje dėl šeštosios pozicijos susigrūmė dar dvi Peterborough miestelio atstovės „Odd Socks“ (2-5) ir BC „Tauro“ (1-6) ekipos.

Nors derbiai dažniausiai žada intrigą, šįkart jos nebuvo nė kvapo, o pergalę rezultatu 101:74 šventė „skirtingų kojinių“ atstovai.

Antrasis ratas prasidėjo South Lyncs „Dragons“ (5-3) ir Spalding „Devils“ (0-7) akistata, kurią gana lengvai rezultatu 87:62 laimėjo praėjusio sezono finale žaidusių „drakonų“ ekipa.

SAVAITĖS MVP. Naudingiausio savaitės žaidėjo vardą pelnė Lukas Beleška iš „Žalia Balta“ ekipos, dvikovoje su „Viesulu“ pelnęs 30 taškų, atkovojęs 16 atšokusių kamuolių ir surinkęs net 43 naudingumo balus. Beje, šiose rungtynėse aukštaūgis vilnietis pagerino net 5 asmeninius šio sezono rekordus.