Žydrūnas Urbonas: "Turėjau galimybę žaisti "Žalgiryje"

2005-03-21 11:06
Šarūnas Mazalas, "BasketNews.lt" koresp.

Žydrūnas Urbonas krepšinyje sukasi ne pirmus metus. “Šiaulių” komandos puolėjas tvirtina, kad jaunystė – praeityje. Dabar jam nėra svarbu aikštėje praleisti daug minučių, todėl Kauno “Žalgirio” ar Vilniaus “Lietuvos ryto” pasiūlymo neatsisakytų.

28-erių metų krepšininkas penktąjį sezoną atstovauja “Šiaulių” klubui. “Jis yra valingas, aršus, užsispyręs kovotojas, savo pavyzdžiu uždegantis visą komandą”, - komplimentų auklėtiniui negailėjo “Šiaulių” treneris Ramūnas Butautas.

198 cm ūgio Ž.Urbonas rungtyniauja sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje. “Ūgio trūkumą jis kompensuoja kitomis savybėmis: šoklumu, veržlumu, aštrumu. Sugeba gerai žaisti tiek nugara, tiek veidu į krepšį. Gali pataikyti ir iš toli. Manau, kad jis yra vienas stipriausių sunkiųjų “kraštų” visoje lygoje”, - sakė R.Butautas.

Treneris nepamiršo įvertinti ir krepšininko žmogiškumo. “Žydrūnas yra labai išprusęs, inteligentiškas žmogus. Jis daug kuo domisi, todėl gali su juo kalbėtis įvairiomis gyvenimo temomis”.

Mintimis apie krepšinį Ž.Urbonas sutiko pasidalyti su “BasketNews.lt” portalu.

"Prieš lyderius žaisti galima"

– Ar galima teigti, kad šiemet kova dėl trečiosios vietos yra labiau įtempta nei pernai?
Vargu, ar gali būti labiau įtemptas scenarijus nei buvo pernai. Mes prieš Mažeikių “Naftą” ir “Sakalus” kovėmės itin atkakliai. Begalė pratęsimų ir paskutinėmis sekundėmis pataikyti pergalingi metimai įnešė didelio kovingumo. Šiemet yra trys panašaus pajėgumo komandos – “Šiauliai”, “Sakalai” ir Klaipėdos “Neptūnas”. Nė viena neketina atiduoti pergalės ir kovos dėl bronzos medalių. Kiekvienas žaidėjas stengsis gerai pasirodyti, kovos dėl kiekvieno kamuolio.

– Ar nėra kitų komandų, galinčių užimti trečiąją poziciją?
Nereikia pamiršti ir “Lietuvos ryto” su “Žalgiriu”. Prieš juos irgi galima žaisti. Tai įrodyta buvo šį sezoną, kai abu grandai pralaimėjo silpnesnėms LKL ekipoms.

– Ar šiemet silpnesnės LKL ekipos pajėgios priešintis LKL grandams?
“Žalgiris” ir “Lietuvos rytas” šį sezoną žemiau žengiančioms komandoms pralaimėjo daugiausiai per pastaruosius kelerius metus. Taigi statistika taria savo žodį. Vadinasi, silpnesnės komandos šiek tiek ūgtelėjo. Bet kokiu atveju, atotrūkis išlieka didelis. Manau, kad dar dešimtmetį Lietuvoje išliks du grandai.

– Ko reikia silpnesniems LKL klubams, norint varžytis su lyderiais?
Pirmiausia komandoms reikia kelti biudžetus ir pirkti pajėgesnius žaidėjus. Galbūt reikėtų didesnės pagalbos iš pačios lygos. Jau ir dabar pastebimi pakeitimai. Atsiradus naujam prezidentui Šarūnui Kliokiui, buvo įsteigtas prizinis fondas. Praėjusiais metais trečiosios vietos laimėtoja “Šiaulių” ekipa gavo 100 tūkst. litų. Taigi dabar bronzos medaliai ne tik garbė, tačiau ir dešimtadalis milijono. Tai - nemaži pinigai, po velnių!

– Kodėl rėmėjai kur kas didesnį dėmesį kreipia į dvi pirmaujančias komandas?
Silpnesni klubai turėtų sudaryti tam tikrą strategiją, kad rėmėjai būtų suinteresuoti. Galbūt reikia sukelti tam tikrą ažiotažą. Tarkim “Šiauliai” prieš sezoną nusiperka keletą stiprių krepšininkų ir pasiskelbia, kad bandys kabintis “Žalgiriui” ir “Lietuvos rytui” į atlapus.

Be to, rėmėjams prekę reikia parduoti šią dieną. Dėl to renkamasi klubui, kurie šiandien yra labai mylimi ir kuriems tiesiog meldžiamasi.

"Lietuviai bijo emocijų"

– Kodėl “Šiauliai” namie yra sunkiai įveikiami?
Tikriausiai čia “kalta” Šiaulių salės dvasia. Žinau, kad atvykdami kitų komandų krepšininkai šiek tiek prisibijo žiūrovų palaikymo ir Šiauliuose tvyrančios dvasios. Aš iš tiesų dabar baiminuosi naujos salės, kurią rengiamasi statyti, nes dabartinė dvasia gali pabėgti.

Žaisdamas namuose žinai, kad ateis pažįstama publika. Dėl to kartais vienas ar kitas krepšininkas pašoka aukščiau, sužaidžia efektyviau. Ateina palaikyti artimieji, kurių negali apvilti. Į rungtynes su “Žalgiriu” ar “Lietuvos rytu” tikrai susirinks pilna salė, kuri kaip beįstengdama palaikys savo miesto ekipą. Varžovai dėl to jaučia psichologinį spaudimą.

– Ką tau reiškia šį sezoną būti vienam “Šiaulių” lyderių ir pagal efektyvumą užimti trečiąją vietą lygoje?
Neseniai skaičiau Tanokos Beardo interviu ir man imponavo jo žodžiai, jog kiekvieną sezoną jis stengiasi nenuleisti kartelės ir pasirodyti vis geriau. Man nesvarbu būti rezultatyviausiu, tačiau svarbu būti efektingu bei naudingu komandai.

Taip pat svarbu, kad laimėtų komanda. Prieš kelerius metus žaidžiau “Šilutės” ekipoje. Tada tapau rezultatyviausiu ir daugiausiai kamuolių lygoje atkovojusiu krepšininku, tačiau komanda buvo lygos dugne. Džiaugsmo nebuvo, galbūt tik kiek patenkinau savo ego.

– Aikštėje išsiskiri emocingumu. Emocijos padeda ar trukdo?
Be abejo, kad padeda. Nesuprantu, kodėl lietuviai bijo emocijų. Tai ne tik patinka žiūrovams, tačiau ir “užvedama” komanda. Kai įmetęs padrąsini žaidėjus, žaidimas pasikeičia.

Aišku, kartais emocingumas ir pakenkia, kai nelaiku gauni techninę pražangą. Bet ne vieną kartą technine pražanga yra padėjusi. Pralaimime 15 taškų skirtumu, ir aš susistumdau, gaunu techninę pražangą. Bet dėl to žaidėjai atsibunda iš miego ir, iki tol žaidę be emocijų, tarsi pakyla į kovą.

– NBA techninės pražangos yra kasdienybė. Kodėl komandos nebaudžiamos Lietuvoje?
Tai – dėl emocingumo. To pavyzdys - Šarūnas Jasikevičius. Kažkas sako, kad jis nevaldomas ir panašiai. Nė velnio! Jis geriausias pirmas numeris visame pasaulyje. Jis užveda komandą, rėkia, šaukia – tokie turi būti žaidėjai. Nesakau, kad reikia neklausyti trenerio ar kišti varžovui alkūnę į veidą.

Lyderių pasiūlymo neatsisakitų

– Prieš keletą metų sklido kalbos apie tavo galimybes žaisti “Žalgiryje”. Ar nebesulauki “Žalgirio” dėmesio?
Apie tai kalbėti nebenoriu. Jei viskas būtų puiku, dabar žaisčiau “Žalgiryje”. Tačiau esu Šiauliuose ir apie praeitį kalbėti nenoriu. Buvo galimybė rungtyniauti Kaune, tačiau nežinau, kas kaltas, kad ten manęs nėra: likimas, kažkokie trūkumai ar dar kas nors.

– Jeigu sulauktum pasiūlymo iš LKL lyderių, koks būtų tavo sprendimas?
Nesutikčiau (juokiasi). Juokauju. Žinoma, kad sutikčiau! Juk čia kiekvieno žaidėjo svajonė. Net jeigu piniginiu atžvilgiu pasiūlymas nebūtų geresnis nei “Šiaulių”. Nebesu vaikinas, kuriam yra 21 ar 23 metai, todėl man nebereikia aikštėje praleisti kuo daugiau minučių. Žaisti “Žalgiryje” ir “Lietuvos ryte” tiesiog smagu. Tai ekipos, kuriose nori rungtyniauti dauguma Lietuvos krepšininkų.

Teisėjų keiksnoti neketina

– Kaip vertinate lietuvių arbitrų darbą?
Aišku teigiamai. Turime keturis aukšto lygio teisėjus (R.Brazauskas, T.Jasevičius, K.Pilipauskas ir V.Dovidavičius – aut. past.). Tai reiškia, kad beveik kiekvienose rungtynėse yra bent po vieną labai gerą arbitrą.

Kiek prastesni teisėjai galėtų pasimokyti iš stipresnių. Apskritai mane tenkina jų darbas. Be abejo, visi pyksta ant jų, reiškia emocijas, tačiau pasibaigus rungtynėms supranta, kad ir jie yra žmonės. O klysti – žmogiška.

– Galbūt arbitrai atlaidesni “Lietuvos rytui” ir “Žalgiriui”?
To nesimato iš patyrusių teisėjų. Kartais silpnesni teisėjai, neseniai atėję į LKL, išsigąsta spaudimo ir leidžia sau nepamatyti tam tikro epizodo ar nesušvilpti vienoje ar kitoje atakoje. Tai nėra daroma kas dieną ir tikrai ne dėl to silpnesnės komandos pralaimi stipresnėms.

– Kaip vertini Rolando Skaisgirio pasisakymus apie Lietuvos teisėjus?
Kiekvienas žmogus turi savo nuomonę ir gali ją reikšti. Manau, kad jis per griežtai nubaustas. Kodėl jis negali išsakyti to, ką galvoja? Tuo pačiu galėtų atsakyti ir teisėjai, pareiškę, kad R.Skaisgirys yra vienoks ar kitoks.

Aš esu prieš tai, kad jis nubaustas ketverioms rungtynėms. Tai demokratinė valstybė ir kiekvienas turi teisę išreikšti nuomonę. Diskvalifikacija suprantama kaip spaudimas žaidėjams. Atrodo, kad apie teisėjus galima kalbėti tik gerai arba nieko.

Pakitęs dėmesys į sveikatą

– Pastaruoju metu sporto pasaulį drebina žinios apie mirtis arenose. Kas tai lemia?
Negirdėjau, kad mirtų garsus krepšininkas. Todėl manau, kad “kalta” yra medicina. Krūviai buvo itin dideli sovietiniais laikais, tačiau niekas dėl to nesiskundė.

Stipresniuose klubuose kur kas daugiau dėmesio skiriama medicinai, o silpnesniuose į tai žiūrima atsainiai. Žaidėjai nesitikrina sveikatos, ir nemanau, kad klubų požiūris keičiasi į sveikatą po mirčių.

– Ar tu pats į sveikatą pradėjai žiūrėti kitaip po netikėtų nelaimių?
Mano požiūris pasikeitė. Anksčiau būdavo kvailų poelgių, kai gripuodamas žaisdavau svarbias rungtynes. Dabar sau neleidžiu žengti į aikštę. Pirmąjį kovo savaitgalį praleidau rungtynes dėl gripo.

– Kokių priemonių reikia imtis, norint sustabdyti mirtis?
Į tai turėtų pasikeisti požiūris. Komandos gydytojai privalo neleisti krepšininkui žaisti, jeigu jis gripuoja. Tam tikrų pakeitimų turėtų imtis ir lygos vadovybė. Galbūt reiktu išleisti įsaką, pagal kurį nė vienas žaidėjas negalėtų pradėti sezono nepateikęs medicininės apžiūros. Manau, kad taip sumažėtų nelaimintų atsitikimų.


Rodyti komentarus
1 2  »
2005-03-22 21:16
visai noreciau pamatyti ji kokioj nors ryto ar zal komoj butu idomu
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-22 17:16
Che, gali bandyt tartis su Sireika... gal paims :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-22 17:13
aga
na galetu zalgiris ji paiimti nes neturi jis zaideju :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-22 09:28
jis manau vertas demesio finanasiniu atzvilgiu. Jei jis sutinka loshti zalgiryje uz toky atlyginima kaip shiauliuose, tada reikia suteikti jam proga pasiekti bisky aukshciau negu dabar pasiekes, visdelto kiekvienas lietuvis(besidomintis kashe) zino kad urbonas yra kovingas, arshus,energingas ir bent jau siauliuose komandai atiduodantis viska ka gali.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-22 09:23
Na is Urbono pasisakymu jis labai nori zaisti zalgiryje (net uz mazesny atlyginima nei siauliuose, manau ten jis gauna panashei kaip zalgiryje serapinas) Manyciau po shito sezono reiktu i Urbona atkreipti demesy nes jis uz bordiura javtoka tikrai geresnis ir LkL is jo gautume daug naudos. o euroleague irgi gali atkovoti viena kita kamuoly gal ir pakeistu beard kokiom 10min per rungtynes. Manau jis stengtusi nes jam tai butu paskutinis ir beje vienintelis shansas iskilti i europiny lygi. O i zalgiry manau jo nepaime tada kaip Javtoka paime bordiuras buvo aukshtesnis ir masyvesnis uz urbona todel jis labai tiko beard'ui pasistumdyti per treniruotes.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-22 00:12
Blin gaila kad nepasiseke lost Zalgiryje, nes man patinka tai kaip jis losia. Tikrai geras zaidejas.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-22 00:08
Urbonas maladec, o tu Gvidonas biski nesupranti kur zmogus rodo savo neisprusima keikdamasis o kur siaip pajuokauja ir is vis cia ne keiksmazodis
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-21 23:52
Maladec vyras Urbonas, man patinka jo kovotojo savybės
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-21 22:01
As manau Urbonas turetu labiau pasistengti ir kelias i |Zalgiri bus atviras
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-21 20:20
ZYDRUNAS URBONAS galetu likti SIAULIUOSE visa laika( SIAULIU FANAS)>
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-21 19:59
kad daug kas komentuoja del tu skaiciu ;) Nu siaip Eurobasket buvo geresnis, prie jo buvau priprates, bet cia irgi toks neblogas
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-21 19:08
to Mindaugasas: padarytu cia komentaru skaitliukus, cia komentaru butu tikrai nemaziau.is vis idiotiskas mastymas, jei apie portala manai is komentaru skaiciaus.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-21 18:35
Tikrai puikus krepsininkas,ir zmogus.Dar jam saule nenusileido.Pats laikas i Zalgiri.Jo kovingumas tik padetu.Stai,ko reikia vietoj bagatskio
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-21 17:30
Jo Urbonas VALDO!!!;/
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-21 16:59
to player:
nu krepsininkui siauliai jau yra geras lygis... ne visi ir toki sugeba pasiekti...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-21 16:49
idomus interviu, idomu kas jam sutrukde lost zalgiri. Is vis labai daug kalbama apie LT grandus.
Ir dar idomus pastebejimas: butautas sako"Žydrūnas yra labai išprusęs, inteligentiškas žmogus" o tas pac zydrunas savo isprusima rodo: "Tai - nemaži pinigai, po velnių! ", gerai kad dar "blet" nepasake.
mindaugasas, tai tu ir spresk palei komentaru kieki, kai ta kieki keli asilai o ypac MsVycka daugina blevyzgantys ne i tema. Aisku ne pats geriausias kol kas puslapis, bet niekuo nenusileidzia kitiem
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-21 16:44
niekas cia i gera neina :) kaip buvo lievas puslapis taip ir liko... galima vien pagal komentaru kieki spresti.. eb.lt kiekvienas straipsnis >100 komentaru turedavo, o cia tai po kelis paraso ir vsio
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-21 16:34
jo man patinka, kad interviu yra daug nuotrauku, sakyciau tuo ir skiriates nuo kitu kasio portalu. Maladec, einat i gera puse...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-21 15:53
Cia gers urbons valda !!! aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!1
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-03-21 14:03
zjb interviu
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 21

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas