Iš krepšininkų šeimos kilusį Larry Drew Klaipėdoje palaiko ir Eddie Murphy duktė

Karolis Dobrovolskas
Karolis Dobrovolskas
„BasketNews.lt“ korespondentas
2016-12-06 13:24
Nuotr.: Fotodiena.lt/Ž.Gedvila
Nuotr. Fotodiena.lt/Ž.Gedvila

Klaipėdos „Neptūnas“ šią vasarą į savo gretas pasikvietė Larry Drew ir patikėjo jam nelengvą užduotį – pakeisti fanų numylėtinį Danielį Ewingą.

„Neptūno“ fanai greitai turėjo suprasti, kad tai – kitokio stiliaus žaidėjas. Vengiantis žaidimo vienas prieš vieną, Drew kur kas dažniau renkasi komandinį žaidimo stilių. „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionate Drew vidutiniškai atlieka po 5,4 rezultatyvaus perdavimo ir tai yra trečias rezultatas lygoje.

Dvitaškiai

52%
20,2
Pataiko: 20,2
Taiklumas: 52,0%
Vieta lygoje: 5
Geriausias pasiekimas: 33
Blogiausias pasiekimas: 13
Naudingiausias: Jerai Grant

Visgi kai reikia krepšį atakuoti pačiam, 26 metų krepšininkas stringa. Tiek LKL pirmenybėse, tiek FIBA Čempionų lygoje jo metimų taiklumas yra vos 35 proc.

„Apie tai kaip tik kalbėjau prieš keletą dienų su tėčiu. Sakiau, kad stringa mano žaidimas, negaliu pataikyti iš toli, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ apie pokalbį su tėčiu pasakojo Drew. – Jis sakė, kad tai jam primena J.R. Smithą iš „Cavaliers“. Visi žinome, koks jis geras metikas yra, tačiau per paskutinės 4 ar 5 rungtynes Smithas pataikė tik 1 iš 22 tritaškių.“

Drew tėvas ne veltui paminėjo Smithą. Dabar Larry Drew vyresnysis yra Klivlando „Cavaliers“ trenerio asistentas, o dar 2010-2013 metais jis buvo Atlantos „Hawks“, o 2013-2014 m. – Milvokio „Bucks“ vyriausiasis treneris.

Drew šeimyna apskritai yra itin sportiška. Jauniausias „Neptūno“ legionieriaus brolis Lindsey šiuo metu rungtyniauja NCAA ir yra laikomas perspektyviu krepšininku.

Drew savo profesionalo karjerą pradėjo 2013 metais ir du sezonus vilkėjo „Sioux Falls Skyforce“ komandos iš D lygos marškinėlius. 2015 metų sausį Drew išpildė savo svajonę ir apsivilko NBA komandos marškinėlius. Fialdelfijos „76ers“ su Drew buvo sudariusi du dešimties dienų kontraktus.

NBA jis visgi neįstvirtino ir praėjusį sezoną pradėjo „AS Monaco“ komandoje. Kovo mėnesį jis sutartį nutraukė ir grįžo į „Sioux Falls Skyforce“. Prancūzijoje Drew nedemonstravo puikaus žaidimo – amerikietis sužaidė 18 mačų, per juos aikštėje vidutiniškai pelnydavo po 4,1 taško, atkovodavo po 1,6 kamuolio ir atlikdavo po 3,6 rezultatyvaus perdavimo per 18 žaidimo minučių.

Šio sezono pradžia „Neptūne“ Drew taip pat nenuteikė labai optimistiškai. Visgi pamažu gynėjas įsivažiuoja ir demonstruoja kur kas geresnį žaidimą.

„Sezoną pradėjome vangiai – pralaimėjome pirmas ketverias rungtynes. Visgi vėliau pagavome ritmą ir situacija pasikeitė“, – apie sunkią sezono pradžią kalbėjo Drew.

Nuotr. Fotodiena.lt/Ž.Gedvila
– Esate trumpai žaidęs NBA, o Europoje tai tik antroji jūsų komanda. Visgi tikroji svajonė yra žaisti NBA?
– Žinoma, galvoju apie NBA. Esu ten ir žaidęs. Bet labai daug apie tai nesvajoju, nes koncentruojuosi tik į žaidimą „Neptūne“.

– Nemaža dalis žaidėjų, norėdami prasimušti į NBA, nuolat žaidžia D lygoje. Ar geriau likti ten, ar vykti į Europą ir savo vertę įrodinėti čia?
– Tai sunkus klausimas. Tarkime, amerikiečiai nenori keisti savo aplinkos, kultūros. Jie yra pripratę ir nori likti komforto zonoje. Man taip pat buvo didelis iššūkis praėjusiais metais išvykti į Monaką. Pagrindinė priežastis, kodėl atvykau į Klaipėdą, buvo treneris Dainius Adomaitis. Jis yra mano antrasis treneris Europoje, bet matau, koks jis atsidavęs krepšiniui.

– Ar ką nors žinojote apie „Neptūną“ iki atvykstant į Lietuvą?
– Jeigu atvirai, tai nelabai. Vasarą su agentu žiūrėjome galimus variantus, kur galėčiau vykti žaisti ir pamatytas „Neptūno“ pavadinimas man buvo naujas, jo nežinojau. Apie tokią šalį, kaip Lietuva, aš žinojau jau anksčiau. Gavęs pasiūlymą iš „Neptūno“, greitai pradėjau ieškotis informacijos internete. Savo pasirinkimu esu patenkintas, nesigailiu atvykęs čia.

– Praėjusį sezoną žaidėte Prancūzijoje, tačiau sezonas ten nesusiklostė sėkmingai. Kas nutiko?
– Aš ten nerodžiau geriausio savo žaidimo. Vis dėlto manau, kad jie norėjo kitokio stiliaus žaidėjo ir aš jiems netikau. Visgi taip nutinka, nes krepšinis yra verslas ir tai jo dalis.

– Kaip atrodo Lietuvos krepšinio lyga, lyginant ją su Prancūzijos pirmenybėmis?
– Lietuvoje komandos kur kas labiau supranta krepšinį ir aikštėje vadovaujasi galva. Prancūzijoje labai daug individualaus žaidimo. Ten žaidžia fiziškai geriau pasiruošę atletai, bet man priimtinesnis lietuviškas krepšinio stilius.

– Esate užaugęs Beverli Hilse, o praėjusiais metais rungtyniavote Monake. Turbūt šios šalies prabanga nestebino?
– Monakas yra labai gražus, bet velniškai brangus (juokiasi). Galbūt kada nors gyvenime ten dar grįšiu kaip turistas, nes kuomet žaidžiau, daug laisvo laiko neturėjau. 

– Kaip jums atrodo Klaipėda po Monako ir Beverli Hilso?
– Jaučiuosi pakankamai gerai. Prieš atvykstant į Lietuvą, artimieji sakė, kad čia bus šalta. Komandos draugai papasakojo, kad tikrasis šaltis bus sausio ir vasario mėnesiais. O, Dieve, kaip nemėgstu šalčio (juokiasi).

– Trejus metus žaidėte Šiaurės Karolinos universitete, tačiau vėliau perėjote į Los Andžele esantį UCLA universitetą. Kodėl?
– Tai panaši situacija su mano praėjusiu sezono Monake. Nemanau, kad tas universitetas buvo man tinkamiausia vieta. Ten pirmą kartą gyvenau vienas, toli nuo namų. Ten sužaidžiau keletą prastų rungtynių, nepasitikėjau savimi ir jaučiausi blogai. Tuomet pradėjau galvoti, ar verta tęsti sportininko kelią. Po trečiųjų metų grįžau į Kaliforniją ir tiesiog treniravausi individualiai. Kuomet grįžau namo, krepšinio nežaidžiau 6 ar 7 mėnesius. Nenorėjau daryti nieko, kas susiję su krepšiniu. Norėjau leisti savo protui pailsėti. Manau, kad tai man padėjo, nes skyriau laiko sau ir vėl pamilau krepšinį.

– Šiaurės Karolinoje turbūt nebuvo viskas tik blogai. 2009 metais su šia komanda laimėjote NCAA čempionatą.
– Tai buvo mano pirmieji metai universitete ir aš daug nežaidžiau, bet tie metai buvo įspūdingi. Aš tuomet labai daug išmokau iš vieno geriausių visų laikų trenerio Roy Williamso. Mūsų komanda buvo pilna žvaigždžių. Pagrindinis komandos įžaidėjas buvo Ty Lawsonas, ekipoje žaidė Danny Greenas, Tyleris Zelleris, Tyleris Hansbrough, Edas Davisas, Wayne'as Ellingtonas. Mes turėjome velniškai talentingą komandą. Net NCAA rungtynes mes laimėdavome 20-30 taškų skirtumu. Turbūt galėčiau pavadint tai viena geriausių visų laikų NCAA komandų.

Larry Drew vyresnysis buvo „Hawks“ vyriausiasis treneris
Larry Drew vyresnysis buvo „Hawks“ vyriausiasis treneris
Nuotr. AP – Scanpix
– 2008 metais dalyvavote „McDonald's All-American Game“ turnyre, kuriame taip pat varžėsi daugybė dabartinių NBA žvaigždžių, o jūs laimėjote tritaškių konkursą. Kodėl šį sezoną tas tritaškių taikiklis yra išsibalansavęs?
– Aš nesu labai stabilus metikas. Jeigu pataikau keletą tritaškių ir pajuntu metimą, tądien galiu mesti ir mesti. Bet jeigu prametu pirmuosius metimus... Apie tai kaip tik kalbėjau prieš keletą dienų su tėčiu. Sakiau, kad stringa mano žaidimas, negaliu pataikyti iš toli. Jis sakė, kad tai jam primena J.R. Smithą iš „Cavaliers“. Visi žinome, koks jis geras metikas yra, tačiau per paskutinės 4 ar 5 rungtynes Smithas pataikė tik 1 iš 22 tritaškių. Tėtis man patarė nepasiduoti, nepanikuoti ir dirbti toliau.

– Jūsų tėtis dirba „Cavaliers“ trenerių štabe. Ar dažnai klausiate jo patarimų?
– Aš su juo stengiuosi kalbėti, kuomet abu turime laisvo laiko. Kalbamės dažnai, esu laimingas turėdamas tokį tėtį. Stengiuosi priimti jo žinias ir patarimus.

– Turite du jaunesnius brolius, kurie taip pat žaidžia krepšinį?
– Vidurininysis Landonas krepšinio jau nebežaidžia. O jaunėlis Lindsey žaidžia NCAA čempionate Nevados „Wolf Pack“ komandoje. Jis nėra tipinis įžaidėjas. Jis jau yra aukštesnis už mane. Jis turi labai ilgas rankas, o stiprioji pusė yra gynyba – jis atkovoja pakankamai daug kamuolių ir blokuoja varžovų metimų.

– Kadangi vidurinysis brolis nežaidžia krepšinio ir turi laisvo laiko, galbūt jis atvyks į Lietuvą jūsų aplankyti?
– Labai tikiuosi, kad jiedu su mama atvyks. Jie planavo mane aplankyti pernai Monake, tačiau tai neįvyko.

– Komandoje nesate vienas amerikietis. Su kuo daugiausiai bendraujate?
– Manau, kad yra labai svarbu komandoje turėti draugų iš JAV. Didžioji „Neptūno“ vietinių žaidėjų dalis yra klaipėdiečiai. Jie turi šeimas, draugus čia. Dabar daugiausiai laiko praleidžiame su Omari Johnsonu, nes jis irgi iš Kalifornijos. Vienas kito iki šiol nepažinojome, tačiau turime daug bendrų draugų. Taip pat daug bendrauju su Mindaugu Kačinu ir juokauju, kad jis daugiau amerikietis nei lietuvis. Jimmy Baronas ir Jerai Grantas turi antrąsias puses ir vaikus, todėl jie daugiau laiko leidžia savo šeimose.

– Ar tiesa, kad jūsų mergina yra aktoriaus Eddie Murphy dukra?
– Taip, tai tiesa (juokiasi). Mūsų santykiai prasidėjo, kuomet man buvo apie 14 metų. Mes daug kartų pykomės ir taikėmės. Visgi dabar mes esame kartu. Ji jau buvo tris kartus atskridusi į Klaipėdą. Ji mane aplanko, kuomet turi laisvo laiko, tačiau kelionė iš Kalifornijos į Lietuvą reikalauja daug laiko.

– Daugelis amerikiečių eina iš proto dėl amerikietiško futbolo ir beisbolo. Ar jūs irgi esate šių sporto šakų fanas?
– Aš apskritai mėgstu visą sportą. Bet esu retas atvejis, nes visiškai nežiūriu amerikietiškojo futbolo – jis tiesiog per daug nuobodus man. Aš mieliau pasižiūriu europietišką futbolą. Nežinau daug apie žaidėjus, apie klubus, tačiau pats žaidimas man patinka, nes ten nuolat vyksta veiksmas.


Rodyti komentarus
2016-12-07 13:30
Bria Murphy
Bria Murphy yra jos vardas ;)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-12-06 18:58
nestabilus sitas labai - iki ewingo toli jam
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2016-12-06 15:40
Anonimas
https://www.google.com/search?q=bria+murphy&client=ms-opera-mobile&channel=new&espv=1&prmd=inv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjMvobF2N_QAhXECSwKHRI2CiwQ_AUIBygB&biw=360&bih=515#imgrc=tX-1I5zZ8xhunM:

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-12-06 14:25
kakira
pasiziurejau,turi 6 dukras tas Murphy,tai pl klounai straipsnio pavadinime paraso apie Murphy dukra,bet nesugeba parasyti su kuria susitikineja
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-12-06 14:14
kakira
pl tai foto negalejot ideti to kalaites...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 5

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas


Larry Drew

Larry  Drew
Komanda: Klaipėdos Neptūnas
Pozicija: PG
Amžius: 26
Ūgis: 188 cm
Svoris: 82 kg
Gimimo vieta: Kalifornija, JAV