DeMarcusas Cousinsas Nuotr.: AFP – Scanpix
Russellas Westbrookas Nuotr.: AP - Scanpix
Jeffas Greenas ir Andre Drummondas Nuotr.: AP – Scanpix
Kyle'as O'Quinnas Nuotr.: AFP – Scanpix

Russello Westbrooko ir Anthony Daviso šou, puikus Indianos „Pacers“ sugrįžimas į rungtynes ir Orlando „Magic“ sėkmingas darbas gynyboje – tai ir dar daugiau – gruodžio 5-osios NBA pulse.

• Nuotraukas iš praėjusios nakties NBA rungtynių rasite fotogalerijoje.

Gruodžio 5-osios NBA pulsas

DEBIUTAS. Praleidęs 21 mačą šį sezoną, Detroito „Pistons“ gynėjas Reggie Jacksonas praėjusią naktį sužaidė pirmąsias rungtynes šį sezoną. Susitikime su Orlando „Magic“ jis per 22 minutes pelnė 18 taškų ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Jaučiausi puikiai, bet norėjau savo komandai padėti laimėti, – po pralaimėjimo 92:98 sakė Jacksonas. – Šiek tiek buvo trukdžių, bet dariau viską, ką ir turiu daryti. Nežengčiau ant parketo, jeigu nebūčiau pasiruošęs fiziškai.“

GYNYBA. Orlando „Magic“ pastaruoju metu puikiai dirba gynyboje. Iš pastarųjų 11 rungtynių ekipa 10 kartų varžovams neleido pelnyti dviženklio taškų skaičiaus. Šį sezoną „Magic“ varžovams leidžia pelnyti vidutiniškai po 97 taškus.

NUTRŪKO. Nikola Vučevičiaus dvigubų dublių serija nutrūko mače su Detroito „Pistons“. Prieš tai 6 mačus paeiliui rinkęs dvigubus rodiklius pelnytų taškų ir atkovotų kamuolių grafose, šįkart jis pelnė 16 taškų ir sugriebė 8 kamuolius. 2012-2013 metų sezone aukštaūgis 9 mačus iš eilės rinko po dvigubą dublį.

SUGRĮŽO. Indianos „Pacers“ sulaukė svarbių krepšininkų – ant parketo sugrįžo Paulas George’as ir C.J. Milesas. Universaliai žaidęs George’as pelnė 16 taškų, atkovojo 7 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus, o Milesas įmetė 12 taškų.

REZULTATYVUMAS KYLA. Rezultatyviausias šio sezono krepšininkas Anthony Davisas sužaidė dar vienas įspūdingas rungtynes. Vidutiniškai po 31,9 taško pelnantis aukštaūgis į „Thunder“ krepšį įmetė 37 taškus ir sugriebė 15 kamuolių. Per pastaruosius keturis sezonus Davisas 41 kartą pasiekė 30 pelnytų taškų ir 15 atkovotų kamuolių ribą. Daugiau tokių rungtynių sužaidė tik DeMarcusas Cousinsas (47).

KRAUJAS. Medikai rungtynių metu turėjo stabdyti iš Paulo George’o nosies bėgantį kraują. Tiesa, pats krepšininkas nesuprato, iš kur jis atsirado. „Tai buvo keista. Aš paliečiau savo nosį ir pamačiau kraują. Galbūt tai įvyko dėl oro. Nesu prie to įpratęs“, – sakė puolėjas.

DVIŽENKLININKAI. Net septyni „Pacers“ krepšininkai surinko dviženklį taškų skaičių. Viso jie kartu pelnė 102 taškus, o likę žaidėjai pridėjo 9 taškus.

PERLAUŽĖ. Pirmajame kėlinyje Los Andželo „Clippers“ pirmavo 15 taškų skirtumu (23:8), tačiau ilgai džiaugtis persvara negalėjo – „Pacers“ greitai panaikino deficitą, o ketvirtajame kėlinyje jau įgijo 20-ies taškų pranašumą.

DUOBĖ. Po šešiolikos rungtynių „Clippers“ turėjo 14 pergalių ir tik dvi nesėkmes, tačiau pastaruoju metu ekipai itin nesiseka. Ji iš šešerių rungtynių laimėjo tik dvejas. „Negalime išlipti iš duobės. Varžovai prieš mus labai pasitikėjo savo jėgomis“, – pareiškė „Clippers“ treneris Docas Riversas.

TAIKLUMAS. Sakramento „Kings“ lyderis DeMarcusas Cousinsas pelnė 36 taškus, tačiau pasižymėjo prastu taiklumu „iš žaidimo“. Jis pataikė 5 dvitaškius iš 20 (25 proc.), 4 tritaškius iš 10 (40 proc.) ir 14 baudų iš 16 (88 proc.). Nežibėjo ir likę „Kings“ krepšininkai – komanda pataikė 32 proc. dvitaškių ir 32 proc. tritaškių.

LIETUVIŲ PASIRODYMAI. Praėjusią naktį abu NBA pirmenybėse žaidę lietuviai Mindaugas Kuzminskas ir Domantas Sabonis galėjo džiaugtis pergalėmis. Niujorko „Knicks“ puolėjas aikštėje neužsibuvo – per 4 minutes įmetė 3 taškus ir atliko rezultatyvų perdavimą. Sabonis per 25 minutes įmetė 5 taškus ir atkovojo 2 kamuolius.

LEGENDŲ LINK. Russellas Westbrookas pelnė 28 taškus, sugriebė 17 kamuolių, atliko 12 rezultatyvių perdavimų ir surinko jau 5-ąjį trigubą dublį paeiliui. Ilgesnę trigubų dublių seriją NBA yra turėję dar trys žaidėjai – Wiltas Chamberlainas (9), Oscaras Robertsonas (7) ir Michaelas Jordanas (7).

• Daugiau naujienų apie NBA rasite paspaudę čia.
  • NBA statistinius lyderius rasite paspaudę čia.

Blokai

Kristapas Porzingis, Serge'as Ibaka, Anthony Davisas, Kyle'as O'Quinnas (po 4)

to kunigas
na davisas mvp tikrai nebus, nes komanda dugne sedi ir nelabai yra prosvaisciu pradeti kilti is ten. kazka per vienas rungtynes komentatoriai pezejo, kad reikia bent 45 pergaliu norint pretenduot i mvp
2016-12-05 12:26
Geras rungtynes Magic sužaidė-visiškai supančiojo Detroito žaidimą.Fournier nepakrito,bet Greenas tapo X faktorium.Ibakai su Vučevičium taip pat sukrito gana sudėtingi metimai.