Daugiau nei tris kėlinius trukusi apylygė kova baigėsi svaria pasaulio čempionų pergale. Ketvirtadienį Ispanijoje vykusiose draugiškose rungtynėse lietuviai 75:95 (21:19, 17:28, 22:21, 15:27) nusileido planetos čempionams ispanams, kuriems tai buvo 21-oji pergalė iš eilės, įskaitant draugiškas rungtynes nuo 2006 metų.

Trečiąjį kėlinį Šarūnas Jasikevičius baigė neįtikėtinu metimu iš savo aikštės pusės, lemiamą ketvirtį Darius Songaila ir Simas Jasaitis pradėjo trimis taškais ir lietuvių deficitas sumenko iki 5 taškų – 63:68.

Tačiau tuomet ispanai pelnė 7 taškus be atsako, susigrąžino dviženklį pranašumą ir išlaikė jį iki finalinės sirenos. Besibaigiant mačui lietuvių žaidimas sustojo. Šeimininkai pelnė 10 taškų be atsako ir įgijo 20 taškų pranašumą (87:67). Būtent tokiu skirtumu ir baigėsi susitikimas.

Į priekį ispanai atitrūko dar prieš didžiąją pertrauką. Juanas Carlosas Navarro pataikė du tritaškius, kartą iš tolį įmetė Jose Manuelis Calderonas ir 10 taškų deficitą turėję ispanai laimėjo atkarpą 16:0 ir atitrūko 37:31. Per likusį laiką lietuviams išlyginti ar persverti rezultato nepavyko.

Lietuvos rinktinė taip pat turėjo dviženklį pranašumą. Antrojo kėlinio pradžioje rezultatui esant lygiam 21:21 Linas Kleiza įdėjo į krepšį, Darius Songaila pataikė iš toli, Rimantas Kaukėnas išprovokavęs nesportinę pražangą įmetė dvitaškį, o du Šarūno Jasikevičiaus taškai su varžovo pražanga leido Lietuvos rinktinei atitolti 31:21.

Vis dėlto į priekį šovę ispanai pasirodė pranašesni už lietuvius. Tai buvo trečioji ispanų pergalė besirengiant Europos čempionatui. Pernai Ispanijos rinktinė laimėjo visas 18 žaistų dvikovų – 9 pasaulio čempionate ir 9 besirengiant planetos pirmenybėms.

Ispanija: Pau Gasolis 19 (7 atk. kam.), Jose Manuelis Calderonas 18 (4/5 tritaškių), Felipe Reyesas 14, Juanas Carlosas Navarro 11, Rudy Fernandezas 9, Carlosas Jimenezas 7, Berni Rodriguezas 6, Sergi Rodriguezas 5, Marcas Gasolis 4, Alexas Mumbru 2.

Lietuva: Rimantas Kaukėnas 12 (4/10 metimų), Šarūnas Jasikevičius 12 (1/5 tritaškių, 7 rez. perd.), Darius Songaila 11, Kšyštofas Lavrinovičius 8, Ramūnas Šiškauskas 7, Robertas Javtokas 7, Linas Kleiza 6, Simas Jasaitis 5, Giedrius Gustas 3, Darjušas Lavrinovičius 2, Paulius Jankūnas 2.

Šeštadienį Lietuvos ir Ispanijos rinktinės susitiks dar kartą.

+5
Del Jasikevičiaus tritaškio:tai buvo ne metimas o kamuolio sviedimas,bet vis vien labai šaunu
2007-08-17
-1
antra maca laimes o jesikewicius tj paware su tuo metimu
2007-08-17
+2
neras jo man tas butauto vadovavimas komandai irgi didelio pasitikėjimo nekeliai... ispanai pradėjo spurta o butautas minutės ima gerokai per vėlai... ir dėl žaidėjų pritarsiu dabar per draugiškas šaras aria beveik visas rungtynes, nors vietoje to geriau butautas duotu kokiam gustui su slanina šiek tiek su komanda susižaisti... visgi dabar ne pergalės svarbiausia o sustiguoti žaidima ir išmėginti kaip kas atrodo tokioje ar kitokioje situacijoje/pozicijoje... kad po to rinktinė per EČ galėtu demonstruoti geriausia žaidima... ;)
2007-08-17
+2
ne nu saro metimas tai.....
2007-08-17
-2
šiaip viskas bus gerai.bet man keli dalykai labai nepatinka.pvz. kodel butautas visada minute jima paveluotai arba daug kas varo ant broliu ,otai kiek kšyša gavo lošt paziurekit ir kodel draugiškose varzybose kai reikia išbandyti visus zaidejus slanina neloše o šaras su kauku varo po 35 min. o pesimistais buti dar per anksti.
2007-08-17
-3
manau, jog padarytos klaidos ir sitas pralaimejimas vers rinktine labiau pasitempti :)

tikekimes geriausio! ;)
2007-08-17
+1
lietuviz_ ne tave viena tie pesimistai užp***, eikit žinot kur su savo komentarais... kai laimi tai dievai rinktinės vyrai o kai pralaimi tai su žemėm maiško... krč be žodžiu kokie jus fanai.. čia aišku ne apie visus bet apie dauguma...