Nuotr.: Z.Ripinskis
Nuotr. Z.Ripinskis

Sensacingą pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) rungtynėse iškovojo Šiaulių „Šiaulių-Universiteto“ (5/4) komanda, kuri namuose 90:74 (32:24, 27:16, 10:15, 21:19) netikėtai pranoko titulą ginančias Kauno rajono „Hoptrans-Sirenas“ (4/5).

41
47
18
50%
4/8

Šiame LMKL sezone „Hoptrans-Sirenų“ gretose ant parketo pirmą kartą pasirodė Gabrielė Gutkauskaitė, tačiau komandai padėti negalėjo traumas besigydančios Dalia Belickaitė ir Kornelija Balčiūnaitė.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo šeimininkės ir privertė varžoves jas vytis – 17:11. Nesustabdomai rungtynes pradėjo Iveta Šalkauskė, kuri lengvai rinko taškus ir padidino savo komandos persvarą iki 10 taškų (31:21) bei po pirmojo kėlinio leido palikti „Hoptrans-Sirenas“ už nugaros – 32:24.

Antrajame kėlinyje ir toliau siautėjo Šalkauskė, o „Hoptrans-Sirenos“ jai sustabdyti nerado jokių priešnuodžių. „Šiauliai-Universitetas“ ne tik išlaikė dviženklį pranašumą, bet ir surengė spurtą kėlinio pabaigoje, kuris po dviejų kėlinių šeimininkėms leido pirmauti net – 59:40. Šalkauskė per du kėlinius pelnė net 37 taškus ir atkovojo 9 kamuolius.

Po didžiosios pertraukos garliaviškės spurtavo 8:0 ir sumažino atsilikimą iki 11 taškų – 48:59. Nors trečiajame kėlinyje „Hoptrans-Sirenos“ ir pademonstravo geležinę gynybą bei leido varžovėms įmesti tik 10 taškų, tačiau pačios didesnio spurto nesurengė bei leido šiaulietėms išlaikyti solidų pranašumą – 69:55.

Lemiamą ketvirtį „Hoptrans-Sirenos“ pradėjo 8 taškais be atsako ir sumažino atsilikimą iki vienženklio – 63:69. Tačiau šiaulietės atsakė tiksliais metimais ir įpusėjus kėliniui padidino pranašumą – 75:65. Likus žaisti 3 minutes, komandas skyrė 8 taškai (70:78), tačiau „Šiauliai-Universitetas“ persvarą ir dar labiau padidino (84:70) bei pergalės jau nebeatidavė – 90:74.

„Šiauliai-Universitetas“: Iveta Šalkauskė 41 (18 atk. kam., 6 kld., 45 baud. bal.), Livija Kaktaitė 18 (8 atk. kam., 8kld.), Katerina Urbanovič 11, Ligita Tamutytė ir Gabija Šegždaitė po 10.

„Hoptrans-Sirenos“: Victoria Jaroš 17 (8 atk. kam.), Volha Ziuzkova 15, Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė 13 (5 atk. kam.), Gabrielė Gutkauskaitė 12 (5 atk. kam.).