Po skausmingo finišo Madride – apmaudas dėl praleistos progos

Jonas Miklovas
„BasketNews.lt“ iš Madrido (Ispanija)
2016-12-09 03:41
Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis

Neišnaudota galimybė. Taip „Žalgirio“ krepšininkai įvertino pasirodymą mače su Madrido „Real“, kurį LKL čempionai pralaimėjo 91:96.

Foto galerija

Žaisdami svečių arenoje, kauniečiai ketvirtajame kėlinyje sugebėjo panaikinti 10 taškų deficitą, patys pirmauti, tačiau galiausiai suklupo ir patyrė septintąją nesėkmę šį sezoną.

Nors pralaimėta vienai stipriausių Eurolygos komandų, niekas po dvikovos nenorėjo teisintis, jog nusileista stipresnei ar turtingesnei ekipai. Vietoje to, „Žalgirio“ krepšininkai save plakė, kad nesugebėjo pratęsti pergalių serijos.

Šitos rungtynės yra neišnaudotas šansas. Šiandien jie buvo įveikiami, nežaidė Sergio Llullas. Patiems trūksta tikėjimo, dėl to padarome tokių klaidų“, – po dvikovos aiškino Edgaras Ulanovas.

„Tai tiesiog praleista galimybė, – pridėjo Kevinas Pangosas. – Norime iškovoti kiekvieną pergalę, kurią galime iškovoti. Negalime žengti žingsnio atgal, turime iš to pasimokyti.“

„Real“ žaidė ne tik be Llullo, bet ir be Trey Tompkinso. Visgi ir be jų atsirado pakankamai ginklų. Šeši Madrido klubo žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių, įskaitant 3 tritaškius pataikiusį ir 10 taškų surinkusį Joną Mačiulį.

Vaizdo reportažas ir krepšininkų komentarai:

Kauniečiai dar iki ilgosios pertraukos praleido 49 taškus ir būtent klaidos gynyboje labiausiai badė akis treneriams ir žaidėjams.

17
24
4
67%
2/3

„Tai buvo taktinės gynybos klaidos, – sakė Jankūnas. – Kur turėjome padvigubinti, nepadvigubinome. Kur turėjome duoti kažkam mesti, leidome jiems veržtis. Visos tokios klaidos. Ką turėjome daryti, viską darėme atvirkščiai.“

Jankūnas vos per pusketvirtos minutės pirmoje mačo dalyje gavo dvi pražangas ir daugiau nepakilo nuo suolo iki pat trečiojo kėlinio. Antroje rungtynių pusėje jis surinko visus 13 savo taškų.

Pirmoje rungtynių pusėje puolime spindėjo Pangosas, kuris iki ilgosios pertraukos surinko 16 iš 19 savo taškų. Per pirmus du kėlinius pataikęs 3/4 tritaškių, po to jis realizavo tik 1/6.

Po rungtynių ir kanadietis akcentavo, kad jo ekipai labiausiai trūko susikaupimo gynyboje.

„Nepakankamai gerai laikėmės rungtynių plano, neatsikovodavome kamuolių gynyboje, nepakankamai kietai žaidėme, nesugriebdavome laisvų kamuolių. Reikia tai taisyti, nes kai rungtynės atkaklios, reikšminga kiekviena detalė“, – aiškino Pangosas.

„Žalgiris“ kovą dėl kamuolių pralaimėjo 31:36 ir tik trečią kartą šį sezoną nusileido varžovams šioje grafoje. Maža to, „Real“ puolime sugriebė 11 kamuolių, o keli ketvirto kėlinio pabaigoje atkovoti kamuoliai buvo itin skausmingi.

Kauniečiai ketvirtajame kėlinyje spurtavo 14:2 ir po Leo Westermanno bei Luko Lekavičiaus tritaškių išsiveržė į priekį 83:81. Po Brocko Motumo tolimo metimo rezultatas dar buvo lygus (86:86), tačiau dvi tolimos Luka Dončičiaus bombos padėjo tašką rungtynėse.

Ironiška, kad abejose atakose Pangoso gynyba buvo solidi, tiesiog 201 cm ūgio Dončičiui nebuvo didesnių problemų išmesti kamuolį per 12 centimetrų žemesnį varžovą.

Iki šio mačo Eurolygoje pataikęs 6/21 tritaškių, Dončičius mače su „Žalgiriu“ smeigė 3 tolimus metimus iš 5.

„Jis talentingas, savimi pasitikintis, gali pataikyti. Metė iš toli, bet mes žinojome, kad jis gali įmesti“, – teigė Jankūnas.

„Žalgiris“ sekmadienį Klaipėdoje kausis su „Neptūnu“, o kitą savaitę Eurolygoje namie priims Pirėjo „Olympiakos“.

Jasikevičiaus komentaras:

2016-12-09 14:43
Nereikia čia žaidėjams savęs taip muštruoti.Iš kelių klaidų ir pasidarė tas pralaimėjimas.Pats žaidimas tikrai geras,tik tiek,kad stipresnės komandos sugeba iš smulkių klaidų išplėšti pergalę.Šito mums ir reikia pasimokinti.

--
2016-12-09 11:28
bee
apgailetini zalgirieciu komentarai, kaip visada:

"Patiems trūksta tikėjimo, dėl to padarome tokių klaidų“, – po dvikovos aiškino Edgaras Ulanovas.

kodel truksta tikejimo? tau 23metai, zaidi turbut 3 ar 4 sezona eurolygoj, tavo komandos draugai irgi ne naujokeliai. kaip galima taip save nuvertinti? kodel Donciciui netruksta nei tikejimo, 17m mokyklinukui?

„Gynybos nebuvo. Kovėmės irgi tik antroje pusėje, pirmoje trūko agresijos. Tikrai buvo galima laimėti šias rungtynes, bet neišnaudojome progos“, – jam antrino Paulius Jankūnas.

tai b@@t kodel truko agresijos? kodel kovetes tik 2 puseje? nes kaip myzniai nuleidot rankas dar pries varzybas, bet lygiai suzaidus pirma puse supratot, kad ir pries reala galit zaist? turbut paziurejot topsport prognozes, pamatet 7.5kof uz save ir pamanet kad beviltiska sian del pergales kovot nes bukmekeriai jumis netiki? apgailetina. po kiekvieno z pralaimejimo Jankuno komentaras buna daug maz tas pats

dar Jankuno:

„Tai buvo taktinės gynybos klaidos, – sakė Jankūnas. – Kur turėjome padvigubinti, nepadvigubinome, Kur turėjome duoti kažkam mesti, leidome jiems veržtis. Visos tokios klaidos. Ką turėjome daryti, viską darėme atvirkščiai.“

nu jomajo.... tai kaip taip galima? profai esat, o tokie taktiskai neispruse. as suprantu Vilniaus megeju C lygoj taip klysti, bet jums uz zaidima alga moka.

reziume: nors ir skaudu, pralaimet galima, niekas per galva neduos, juolab realui sveciuose, bet pastovekit jus uz save po pralaimejimo, uztenka to myzciojimo ir trukciojimo pecais. Paimkit is kokio Kleizos pavyzdi, pabukit biski marozai, nebijokit tu zurnalistu, nes tikrai susidaro toks vaizdas kad i kiekviena klausima bandot atsakyt kuo taktiskiau
2016-12-09 10:54
ajonas
pabaigoi pramete baudas bet ir tai neatnese naudos klaidos pabaigoi neisnaudojom geru galimybiu
2016-12-09 09:43
Papildysiu blin tas doncicius
Dar ir baudas nenumatytas sumete Ajonas su Hanteriu,kuriu taiklumas nebuna ispudingas.Vat is to ir susidejo tie penki taskeliai.
2016-12-09 07:37
saras
Atvaziavus reikia luptis mes nesilupam nebuvo gynybos nebuvom pasiruose mirti aiksteleje nera progreso pas grandus zaidziant nes pralosinejam