Krepšininkams įteikti žiedai simbolizuojantys triumfą Olimpiadoje Nuotr.: AP - Scanpix
„76ers“ krepšininkų triumfas Nuotr.: AP - Scanpix
Sudėtingas Damiano Lillardo metimas Nuotr.: AP - Scanpix
Tony Parkerio prasiveržimas Nuotr.: AP - Scanpix

Memfio buldogas, nutrūkusios „76ers“ ir „Spurs“ serijos, užsimiršęs Pau Gasolis - tai ir dar daugiau - gruodžio 9-osios NBA pulse.

• Nuotraukas iš praėjusios nakties NBA rungtynių rasite fotogalerijoje.

Gruodžio 9-osios NBA pulsas

543. Tiek rungtynių vilkėdamas Toronto „Raptors“ marškinėlius sužaidė DeMaras DeRozanas ir susilygino su klubo rekordininku Morrisu Petersonu.

PLAKATAS. Jonas Valančiūnas pateko į plakatą, kai Karlas-Anthony Townsas galingai sugrūdo kamuolį per centrą iš Lietuvos. Šis dėjimas užėmė pirmąją vietą tarp gražiausių šios nakties epizodų dešimtuko.

Townso dėjimas:

TRITAŠKIAI. Toronto „Raptors“ vis labiau remiasi tolimais metimais. Ekipa jau aštuntose rungtynėse iš eilės pataiko 10 ir daugiau tritaškių. Per šią atkarpą Dwane'o Casey auklėtiniai laimėjo 7 susitikimus ir patyrė vieną nesėkmę.

ŽIEDAI. JAV rinktinės direktorius Seanas Fordas prieš mačą Kyle'ui Lowry ir DeMarui DeRozanui įteikė žiedus simbolizuojančius rinktinės triumfą olimpinėse žaidynėse.

ATSIGAVO. Prastai sezoną pradėjęs Kyle'as Lowry iš pirmų 91 tolimų metimų pataikė tik 30 (32,9 proc.), tačiau krepšininko taikiklis prisitaikė ir per paskutinius 12 susitikimų įžaidėjas įmetė 30 tritaškių iš 46 mėginimų (65,2 proc.).

NUSIVYLĘS. Šios nakties rungtynes tarp „Wizards“ ir „Nuggets“ stebėjo kiek daugiau nei 12 tūkstančių žiūrovų, net 7 tūkstančiai vietų buvo tuščios, o arenoje buvo kaip niekad tylu. Bradley Bealas dėl tokio žiūrovų lankomumo neslėpė apmaudo.

„Visada norisi pilnos arenos, to šešto žaidėjo, kuris sukeltų nepatogumus varžovams“, – teigė „Wizards“ lyderis.

JĖGA. Markieffas Morrisas paklaustas, kas yra atsakingas už tai, kad komandos draugai nenustotų kautis, kai jiems nesiseka, atsakė: „Wallas yra balsas, o aš esu jėga“.

BULDOGAS. Tony Douglasas įmetė 11 taškų, įskaitant lemiamas baudas, atnešusias Memfio „Grizzlies“ pergalę prieš Portlando „Trail Blazers“ krepšininkus. Douglasas sutartį su Memfio ekipa pasirašė tik pirmadienį, dėl daugybės klubą užklupusių traumų. Žaidėjo pavardės net nėra rūbinėje ant spintelės, tačiau krepšininko įtaka žaidimui neliko nepastebėta trenerio Davido Fizdale'o.

„Mes nebūtume laimėję šio mačo be Douglaso pagalbos. Jis buvo šviežias nuo pat rungtynių starto, tačiau toks jau jis yra - buldogas.“, – mintimis dalijosi „Grizzlies“ strategas.

IŠVENGĖ. Po 11 mėnesių pertraukos Filadelfijos „76ers“ pagaliau džiaugėsi pergale išvykoje. Bretto Browno auklėtiniai įveikė Naujojo Orleano „Pelicans“ ekipą bei nutraukė 23-ųjų pralaimėjimų seriją svečių arenose. Iki klubo antirekordo „76ers“ komandai pritrūko vieno pralaimėjimo.

TRAGIŠKAS KĖLINYS. Naujojo Orleano „Pelicans“ rungtynėse su Filadelfijos „76ers“ trečiajame ketvirtyje krepšį atakavo tragišku 20 procentu taiklumu. Tikslą pasiekė tik 5 metimai iš 25 bandymų.

NEĮTIKĖTINA ATKARPA. Jutos „Jazz“ ekipa rungtynes pradėjo įgydama 4 taškų persvarą (4:0), tačiau „Warriors“ krepšininkai į tai atsakė įspūdingu spurtu 29:1 ir likus 4 minutėms iki pirmo ketvirčio pabaigos atitrūko 24 taškų skirtumu (29:5).

Sudėtingas Stepho Curry metimas:

NUTRŪKO. Čikagos „Bulls“ krepšininkai įveikė San Antonijaus „Spurs“ ekipą bei nutraukė pastarųjų 13 iš eilės laimėtų rungtynių išvykoje seriją. Iki geriausio visų laikų išvykų starto Greggo Popovichiaus auklėtiniams pritrūko vienos pergalės. Rekordas priklauso praėjusio sezono „Warriors“ komandai, kuri sezoną pradėjo laimėdama pirmus 14 mačų žaistus svečių arenose.

PAMIRŠO. Pastaruosius du sezonus Čikagoje žaidęs Pau Gasolis atvykęs į „United Center“ areną keliavo tiesiai į „Bulls“ persirengimo kambarį ir tik pusiaukelėje prisiminė kuriai komandai šį sezoną jis atstovauja.

Šiltai pasitiktas Gasolis pirmajame kėlinyje per minutės pertraukėlę informaciniame kube išvydo specialiai paruoštą video dovaną jam.

SERIJA. Jimmy Butleris jau 15-ose rungtynėse iš eilės pelno 20 ir daugiau taškų. Tai ilgiausia tokia serija nuo Michaelo Jordano laikų. 1996-ujų metų sezone Jordanas tai padarė 24-uose mačuose paeiliui.

• Daugiau naujienų apie NBA rasite paspaudę čia.
  • NBA statistinius lyderius rasite paspaudę čia.

Visi praėjusios nakties rezultatai:

Chicago Bulls San Antonio Spurs 95-91 stat »
Utah Jazz Golden State Warriors 99-106 stat »
New Orleans Pelicans Philadelphia 76ers 88-99 stat »
Memphis Grizzlies Portland Trail Blazers 88-86 stat »
Washington Wizards Denver Nuggets 92-85 stat »
Toronto Raptors Minnesota Timberwolves 124-110 stat »