Nuotr.: BLKL
Nuotr. BLKL

Praėjęs savaitgalis Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) buvo kaip niekad įdomus, nes tarpusavio jėgas išmėgino visų trijų grupių lyderiai. Kaip ir buvo galima tikėtis visos akistatos buvo atkaklios, o jų nugalėtojai paaiškėjo tik pačioje pagrindinio laiko pabaigoje.

PRITRŪKO CENTIMETRŲ. Dėl Didžiosios arba BLKL-A13 Steel taurės kovojančių komandų grupėje iki sekmadienio vakaro koja kojon žengė trys ekipos, o dvi iš jų išmėgino jėgas tarpusavyje. Tai – nugalėtojos titulą ginanti „Top Team“ (3-1) ir „Anykščių BC“ (4-1) ekipa.

Lyderių akistata buvo kaip niekad įdomi, o pergalę po dramatiškos kovos rezultatu 87:85 šventė anykštėnų ekipa.

Nugalėtojų komandos vadovas Dalius Sližys atrodė labai patenkintas: „Pergalė yra pergalė. Tiek mes, tiek varžovai žaidėm be kelių svarbių starto penketo žaidėjų, tad jėgos buvo vienodos. Jie - septyniese, o mes aštuoniese.“

„Buvo įtemptos rungtynės, kuriose varžovai diktavo savo taisykles ir mums reikėjo vytis, bet iki ketvirto kėlinuko pabaigos  likus žaisti 2 min. jau mes buvome  priekyje devyniais taškais. Vis tik, net atsidūrusi nepavydėtinoje padėtyje „Top Team“ ekipa nenuleido rankų ir greitai prisivijo, o paskutiniu metimu galėjo net laimėti rungtynes. Bet kamuolys net nelietė lanko, tad mes šventėme sunkią pergalę.“

„Top Team“ idėjinis vadas Ramūnas Rukšėnas teigė, jog komandai trūko papildomų centimetrų: „Neblogo lygio rungtynės buvo, tiek mes, tiek varžovai žaidėm su septyniais žaidėjais, o mums tiesiog pritrūko ūgio, nes išskyrus įžaidėją visi „Anykščių“ krepšininkai buvo aukštesni. Sunku buvo kovoti dėl atšokusių kamuolių, be to nelabai sekėsi pataikyti tritaškius.“

„Turėjome galimybę paskutinėje atakoje laimėti dvikovą tritaškiu metimu, bet pritrūko sėkmės. Stengsimės atsigriebti akistatoje su „LBC-Build London“ ekipa.“

KOVOS DĖL MEDALIŲ. Ne ką prastesnė buvo ir BLKL-London Timber grupės lyderių dvikova, kurioje „Lituanica-2“ (5-0) kolektyvas rezultatu 86:83 palaužė jiems į nugaras alsuojančią „Viesulo BC“ (4-2) komandą.

Nugalėtojų komandos vairininkas Vilius Jastremskas neatrodė labai patenkintas: „Trumpai apibūdinant rungtynes, tai užtenka statistikoje pažiūrėti į vieną kategoriją - 28 klaidos. Jeigu atvirai, tai nesuvokiu kaip išvis sugebėjome laimėti.“

„Nežinau ar ta poros savaičių pertrauka davė savo, ar tiesiog visi tikėjosi lengvų rungtynių, bet šios pergalės nebuvom verti, nes žaidėm tragiškai. Varžovai pasistiprino dviem krepšininkais iš Didžiosios taurės ir jie šiandien labiau norėjo laimėti, nes kovojo ir griuvo dėl kiekvieno kamuolio.“

„Jų komanda tikrai kovos dėl medalių. Ačiū jiems už gerą kovą, o mes toliau bandysim spręsti savo problemas.“

KITAS VEIDAS. Neįtikėtino grožio rungtynės vyko „BLKL-Thames Windows“ grupėje, kur kovoja Visbičiaus regiono komandos.

Dviejų turnyro lyderių akistatoje ginklus surėmė pralaimėjimo skonį seniai pamiršusi „Kubus United“ (8-0) ekipa ir „Fighters Boston“ (7-2) komanda.

Antrojo kėlinuko pradžioje favoritu laikytas „Kubus United“ kolektyvas įgijo 15 taškų persvarą (33:18), tad atrodė, jog tuo visos linksmybės ir pasibaigs. Tačiau Bostono atstovai nenuleido rankų ir parodę visiškai kitą savo veidą dar prieš didžiąją pertrauką ne tik pavijo varžovus, bet ir susikrovė penkių taškų pranašumą (46:41).

Nors favoritai greit susigrąžino iniciatyvą, tačiau visą antrąją susitikimo dalį komandas skyrė vos kelių taškų atstumas.

Likus žaisti vieną minutę po taiklaus Audriaus Malinausko metimo „Fighters Boston“ priartėjo iki minimumo (104:105). Visgi, per likusį dvikovos laiką „kovotojai“ pasižymėti nesugebėjo, o vieną baudą pataikę „Kubus United“ krepšininkai įtvirtino sunkiausią per pastaruosius kelis metus klubo pergalę – 106:104.

2 IŠ 29. Permainingai savaitgalis susiklostė „Kyborgų“ (1-4) komandai iškovojusiai vieną pergalę ir patyrusiai vieną nesėkmę. Penktadienio vakarą Roko Janutėno vadovaujamas kolektyvas rezultatu 83:61 palaužė „Artistus“ (0-4), o sekmadienį turėjo pripažinti „Seciro BC“ (2-3) ekipos pranašumą  - 55:60.

„Kyborgų“ atstovas spaudai Rokas Janutėnas apie savaitgalio rungtynes turėjo dvejopą nuomonę: „Nuotaikos tikrai nėra geros. Tikėjomės laimėti abejas rungtynes, bet per visą savaitgalį įmetėme 2 tritaškius iš 29 - su tokiu taiklumu laimėti itin sunku.“

„Gaila, jog „Artistams“ trūko kelių žaidėjų - būtų žymiai smagiau nugalėti juos su pilna sudėtimi. Dabar jautėsi, kad esame stipresni bei turėjome geresnę rotaciją. Prieš „Seciro“ žaidėme labai geras rungtynes gynyboje - leidome jiems įmesti 60 taškų, kai iki tol jų vidurkis siekė 82.“

„Visgi puolime absoliučiai nepataikėme, o varžovai ketvirtame kėlinuke nubaudė mus keliais tritaškiais iš fantastikos srities. Prie to, pridėjus metimą su pirmojo ketvirčio sirena iš savo aikštės pusės - turime 5 taškų skirtumą. Tikimės atsigriebti prieš "Medelyną" kitą savaitę ir pakilia nuotaika pasitikti metines šventes.“

LENGVA PERGALĖ. Dar vienu Didžiojoje taurėje žaidžiančiu krepšininku (Vaidu Telnovu, - aut.past.) pasipildžiusi „Greenwitch Royals“ (2-4) komanda sekmadienio vakarą šventė gana lengvą pergalę rezultatu 70:58 įveikusi BLKL-London Timber grupės autsaiderę „LT BC-2“ (0-5) ekipą.

Puikiai susitikimui pasiruošusi „karališkoji“ ekipa viską tiksliai darė nuo A iki Z  - pirmavo visą dvikovos laiką, o vienu metu net buvo įgijusi triuškinamą 23 taškų persvarą (30:7).

Tad pagrindinis „Greenwitch Royals“ vadovo galvos skausmas buvo ne žaidimo plano kūrimas, o minučių skaičiaus žaidėjams išdalinimas.

VISBIČIAUS GRUPĖJE. Apie BLKL-Thames Windows grupės lyderių akistatą jau rašėme keliomis pastraipomis aukščiau, tačiau sekmadienį tai buvo ne vienintelės šios grupės rungtynės.

Kitose dvejose Visbičiuje vykusiose akistatose buvo gerokai ramiau. Trečiąją pergalę iš eilės ir ketvirtąją per pastarąsias penkerias rungtynes iškovojo Wisbech „Wizards“ (6-3) kolektyvas įrodęs savo pranašumą prieš artimiausią konkurentę kovoje dėl trečios vietos „Vytis Peterborough“ (4-4) komandą.

Tris kėlinukus abi komandos žengė koja kojon, tačiau ketvirtajame „burtininkai“ atsiskleidė visu gražumu ir laimėję dešimties minučių atkarpą net 31:10 šventė įtikinamą pergalę rezultatu 89:63.

Labai panašiu scenarijumi vyko dviejų turnyro lentelės apačioje esančių komandų akistata, kurioje Peterborough „Odd Socks“ (3-6) atstovai puikiai sužaidė lemiamą kėlinuką ir rezultatu 60:44 palaužė Spalding „Devils“ (0-8) krepšininkus.

SAVAITĖS MVP. Praėjusią savaitę visus nustelbė net 57 naudingumo balus surinkęs „Kubus United“ atstovas Deividas Butkevičius. Nepatikėsite, tačiau šįkart MVP titulas vėl atitenka tam pačiam krepšininkui, kuris pademonstravo dar geresnius rodiklius! Maža to, jis tą padarė ne dvikovoje su autsaideriu, o taškas į tašką vykusiose rungtynėse su artimiausiais persekiotojais.

Sekmadienį vykusioje dvikovoje su „Fighters Boston“ komanda D.Butkevičius pelnė 37 taškus, atkovojo 19 atšokusių kamuolių, išprovokavo 9 varžovų pražangas ir aikštę paliko surinkęs net 61 naudingumo balą.