Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

Kasdieniame gyvenime mes labai dažnai bėgame nuo atsakomybės. Ieškome kaltų dėl mūsų problemų. Laukiame, kad problema išsispręs pati. Jeigu problemos sprendimui reikia įdėti daug pastangų ir analizės, politikoje geriausia tiesiog uždrausti problemos atsiradimo priežastį. Naujausias veiksmas, kuris ruošiamas dabar – draudimas valstybinėms ar valstybės valdomoms įmonėms suteikti paramą.

Baudų metimai

78%
17,3
Pataiko: 17,3
Taiklumas: 77,7%
Vieta lygoje: 1
Geriausias pasiekimas: 25
Blogiausias pasiekimas: 7
Naudingiausias: Paulius Jankūnas

Kalbame ne tik apie paramą krepšinio klubams ar sportui apskritai. Remdamiesi pavieniais blogais pavyzdžiais politikai užsimojo visiškai uždrausti paramos suteikimo galimybę. Tai paliestų ne tik sportą, bet ir kultūrą, mokslą, teatrų veiklą, paramos negalėtų gauti vaikų dienos centrai ir net onkologinėmis ligomis sergančių vaikų rėmimui sukurtos iniciatyvos.

Kalbant apie mus, parama Kauno „Žalgirio“ komandai visada pasitinkama su džiaugsmu ir padėka. Visada žiūrime atsakingai ir džiaugiamės, kad valstybinės įmonės įvertina komandos svarbą šaliai. O vertinti yra už ką. Esame tarp 16 stipriausių Europos klubų. Esame tarp tų, kurių biudžeto vidurkis yra 21 mln. eurų. Mes esame tarp jų su kukliais 8 mln eurų. Esame ne pastumdėliai. Nekalbu apie rezultatus tik aikštelėje. Kalbu apie tai, kad laimime marketingo apdovanojimus, kad klubo vykdomos socialinės akcijos naudojamos kaip pavyzdys kitiems klubams, kad pagal lankomumą esame tarp lyderių metai iš metų. Kad „Žalgirio“ arena renkama geriausia Europoje. Kad fanai vieni geriausių Europoje... Ir tai tik keli veiksniai, kaip formuojame lietuvių ir Lietuvos įvaizdį Europoje. Ir ne tik Europoje. Pasaulyje. Mūsų rungtynes rodo 6 kontinentuose. 200 pasaulio šalių. Ir mato ant marškinėlių Vyčio herbą. Ir girdi užsienio komentatorius juokingai tariant mūsų lietuvių žaidėjų pavardes. Kartu su atsiprašymais, kad nemoka taisyklingai tarti LIETUVIŠKŲ pavardžių.

Visi klubo darbuotojai, komandos žaidėjai, sirgaliai ir rėmėjai (iš kurių kasmet apie 40-50 įmonių yra privačios) jaučia, kad reprezentuoja šalį. Ir, manau, teisingai jaučia, kad valstybės ar valstybės įmonių parama yra normalus ir, sakyčiau, privalomas dalykas (noriu pabrėžti, kad ir kitos sporto šakos neturėtų būti paliktos nuošalyje). Ar tikite, kad viskas turi būti daroma tik iš privačių lėšų? Pabandykite nueiti į neseniai išspausdintų Top 10 daugiausia mokesčių sumokančių įmonių vadovų kabinetus paprašyti paramos komandai (ar sportui). Dauguma yra užsienio kapitalo. Kaip galvojate, ar užsieniečiai turėtų skirti pinigus Lietuvos sportui tarptautinėse arenose? Ar jie sulaukia tokių pačių prašymų ir savo šalyse? Kuriuos paremti rinktumėtės jūs patys?

Pabaigai pagalvokime dar kartą – ar tikrai draudimas yra išeitis? Gal geriau sukurti sistemą, vertinimo kriterijus ir pagal juos paremti Lietuvos sportą? Motyvuokite sporto klubus ir sportininkus siekti rezultatų tarptautinėse arenose. Prisidedate paramomis už rinktinių pergales, bet nepamirškite, kad rinktinių žaidėjai auga klubuose ir tobulėja varžydamiesi su geriausiais tarptautinėse arenose.

Visiškai pabaigai, jeigu iš klubo biudžeto, kuris yra 8,4 mln. atimsite 300 tūkst. eurų – atrodo ganėtinai nedaug. Bet tie 300 tūkst. eurų yra trijų sezonų jaunimo komandos biudžetas...


Rodyti komentarus
1 2  »
2016-12-12 22:19
Gariunu Abibas>CDFV
Tokius daunus kaip tu,reiktu utelizuot.Kodėl savo laiku,tavo tėvas gumitės neužsimovė.Dabar vienu kugeliu pasauli daugiau...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-12-12 21:19
Nodas
Ne tiek daug tai liečia Žalgirį, pažiūrėkit į Lietuvos Rytą, vien iš Lietuvos geležinkelių gauna 300k eurų, Žalgiris matyt ne per vieną įmonę tiek surenka. Matyt Lietuvos Rytas ir sukėlė šitą idėją seime, kai Lietuvos geležinkeliai purtomi skandalų suteikė šitą paramą, kuri neaišku kuo motyvuota.

Be to, iš minimos sumos susidaro įvaizdis, kad net nėra kalbama apie miesto savivaldybės paramas, tai tik viena iš priežasčių, kad paprastas žmogus menkai gautų naudos iš šio draudimo.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-12-12 20:58
Sioma
Sita banditeli Motiejuna ,turetu stt purtyti..idomiu dalyku garantuoju yra surinkta saugumo.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-12-12 20:55
CDFV
Beje basketnews yra Motiejuno sukurta smegenu plovimo masina ziniasklaidoje.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-12-12 20:54
CDFV
Plauna pinigus dundukai motiejuno ir sabo chunta ir tiek...Atsipeikekit...Mokesciu moketoju pinigai nukeliauja i sikna.Tiesiogine to zodzio prasme.Ir tik debilas to nesupranta.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-12-12 19:47
AhaBlogiausia pas mus yra tai, kad pati pirma priemonė kokiai nors problemai spręsti yra draudimas. Čia ne draudimų reikia, o sukurti skaidrią ir efektyvią paramos skirstymo sistemą, nes akivaizdu, kad be valstybės paramos vienokia ar kitokia forma sportas neišgyventų. Bet kam čia vargt, sukt galvą, geriau uždraust iš viso, net nepagalvojus apie galimas neigiamas pasekmes.


pilna sporto saku kurios verkte prasosi remimo,bet kadangi jos enturi Sabonio,tenka treniruotis su praejusio amziaus inventorium priestvaninemis salygomis.as ne pries sporto remima.as pries profesionalaus sporto remima valdiskomis lesomis.ar labai smagu kai simtai tukstanciu nuses legionieriu kiseneje kai tuo tarpu vaikai jei nori treniruotis,viska turi pirkti uz savo lesas.uz tuos kelis simtus tukstanciu viso Kauno sporto bureliai butu apipirkti.ir tegu neverkia Motiejunas,tegu geriau dirba su privaciais remejais,o jei truksta pinigu,lai neperka niekam tikusiu zaideju uz kosminius pinigus,geriau jau ka is dubleriu paima
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-12-12 19:22
Aha
Blogiausia pas mus yra tai, kad pati pirma priemonė kokiai nors problemai spręsti yra draudimas. Čia ne draudimų reikia, o sukurti skaidrią ir efektyvią paramos skirstymo sistemą, nes akivaizdu, kad be valstybės paramos vienokia ar kitokia forma sportas neišgyventų. Bet kam čia vargt, sukt galvą, geriau uždraust iš viso, net nepagalvojus apie galimas neigiamas pasekmes.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-12-12 18:27
To Anonimas
Nu jo ne vienas,jus kokie penki.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-12-12 18:20
Van Basten
Sprendimas paprastas - atsisakyti poros legionierių su išpūstais atlyginimais ir paimt porą jaunų lietuvių- geras pavyzdys - Belgrado Cervena Zvezda.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-12-12 18:19
Anonimas
teisingai jokiu remimu privatiems klubams, as pvz nenoriu jog mano mokesciai keliautu kazkokiam privaciam klubeliui, palaikau sita uzmoji ir ne vienas as toks
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-12-12 17:30
S
Puikus straipsnis. Taciau ar vienas P.Motiejuno straipsnis ka nors pakeis kai akivaizdu jog pacioje kadencijos pradzioje, nes veliau kazkas gali susimastyit ir padaryti is tikruju kazka protingo, skubiai stumiami istatymu projektai, kuriais siekiama pakirsti Lietuvos garbe tarptautiniu mastu. Kyla pagristas klausimas kas tokiems " zinovams" Grazuliams juos rengia, ko siekia. Nera abejoniu jog tokiu ir panasiu bandymunir pavyzdziu bus daugiau nes jie yra rengiami. Isvada - veikime kartu vardan tos Lietuvos, neleiskime sunaikinti musu istorijos.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-12-12 17:29
kunigas
Idomu ko Vainauskas tyli? Matyt supranta kad jo privaciam klubeliui pareina krachas.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-12-12 17:25
Vemt verčia kaikuriu paistalai
Labai teisyngai Motejunas iždestė savo pozicija.Nu jo geriau tegul pastato toletus auksinius? Stadijona dešimta išplauna? Valdomu rumus stato(uz nenormalia suma) Gedimino kalna restauruoja,jau restauruota.Trinkeles ideda(kurios š...o vertos) Metro pastato uz visai kapeikas? Ir dar milijona atkatu padaro,daro,darys...Plauna pinigus kas diena,ir sumos nenormaliai didelės,bet aisku sportas užkliuvo.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-12-12 16:07
Anonimas
linkiu Lietuvos Rytui kada nors turėti toki vadova kaip Motiejūnas
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-12-12 15:51
jonas
Visi taip susirupino valdiskais pinigeliais ,bet nemato kai tik tie ,,privatus,,klubai ka nors pasiekia uždraudejai pirmose eilese ir už dyka plius tv,spauda.nenusidnekekit ,musu šalyje uz privatu verslo remiamas komandas nu surinktu gal milijona nes patys turtingiausi krauna sau i terbas o duoda smulkus kurie tikrai myli krepsini nes kas mums dar liko mielo cia?! o valstybines vistiek istaskys niekas dar nesukure tokios schemos skaidrus,tyri voge ir vogs nes tai kova su vejo malunais ir amzina

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-12-12 15:48
as
Prie ko cia vien kauna kisat manau ryto biudzete procentaliai miesto parama sudaro didesne dali

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-12-12 15:43
kakirato eik eik
ir kiek naudos zalgiris atnesa miestui? atvaziuoja turistu simtai?? lmao 1 futbolo rinktines varzybos namie su kokiais,anglais,skotais, ir pan atnesa daugiau naudos kaunui,nej visas zalgirio sezonas eurolygoje
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-12-12 15:40
kakira
geras biznis,sukuri privtu kluba,o pinigai is valstybes :PP
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-12-12 15:38
marokak
siaip nesmaone tikrai ,kad privatus klubas didziaja dali biudzeto sudaro valstybes lesos...juokinga tiesiog...gi privatus klubas,prie ko cia valstybe turi ismesti pinigus i privatu kluba?gi cia pinigai i bala tiesiog,jie niekad negryz,nes europoje krepsinis yra didelis minusas finansine prasme...europoje krepsinis tiesiog pinigu ismetimas
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2016-12-12 15:38
EikEik
Dundukai, jus net nesuprantat kiek naudos miestui atnesa Zalgiris.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 32

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas