Nuotr.: Fotodiena.lt/Ž.Gedvila
Nuotr. Fotodiena.lt/Ž.Gedvila

Prieš šį sezoną LKF nusprendė pakeisti dvigubos licencijos taisyklę, pagal kurias žaidėjas keliose Lietuvos lygose gali žaisti ne iki 21-erių, o iki 20-ies metų. Praėjusią savaitę tai sulaukė aštrios Vilniaus „Lietuvos ryto“ trenerio Tomo Pačėso kritikos, o pati LKF sutinka, kad sprendimas nėra tobulas.

Pagal šiuo metu galiojančias taisykles, jaunieji žaidėjai iki 20 metų gali rungtyniauti dvejose lygose, pasirinkdami iš LKL, NKL ir RKL komandų. Pernai tai padaryti galėjo ir 21-erių metų krepšininkai, o šį sezoną pokyčiai sutrukdė „Lietuvos rytui“ pasikviesti 21-erių Vilniaus „Perlo“ lyderį Margirį Normantą.

„Mes labai norėjome komandoje matyti Normantą, tačiau gerbiami federacijos protai įvedė tokią taisyklę, kad rotuoti tarp NKL ir LKL galima tik žaidėjus jaunesnius nei 20 metų. Protai dirba ir duoda žiaurią naudą. Tuo jie kenkia ne tik mūsų komandai, bet ir pačiam jaunam žaidėjui. Nežinau, gal jie atsipeikės po švenčių ir sugalvos, kad jauniems žaidėjams reikia leisti žaisti kuo daugiau ir nedaryti tokių apribojimų“, – pareiškė Pačėsas.

Komentuodamas šį sprendimą, LKF jaunimo rinktinių vyr. treneris Rolandas Radvila tinklalapiui „BasketNews.lt“ atskleidė, kad anksčiau pasirinktas 21-erių metų žaidėjų cenzas neturėjo konkrečios priežasties.

„Iki šio sezono turėjome 21-erių metų limitą, bet jis praktiškai niekuo nėra pagrįstas. O 20-ies metų cenzas pagrįstas tuo, kad dvidešimtmečiai yra paskutiniai, kurie žaidžia Europos čempionate Lietuvos rinktinėje. Mūsų pagrindinis produktas yra rinktinė, tikslas yra, jog klubai nacionalinei komandai ruoštų žaidėjus“, – teigė Radvila.

„Perlo“ lyderis Margiris Normantas
„Perlo“ lyderis Margiris Normantas
Nuotr. D.Lukšta

LKF sutinka, kad sprendimas cenzą sumažinti iki 20-ies metų nėra nekeičiamas ir yra linkusi jį pakoreguoti. Šalies krepšinio valdžia norėtų tarp NKL ir LKL lygų padidinti amžiaus cenzą, o tarp RKL ir NKL – sumažinti.

„Sprendimas nėra tobulas, – pareiškė Radvila. – Galvojame, kaip jį pakoreguoti, bet čia reikia visų lygų bendros nuomonės. Suprantame, kad apribojimai RKL, NKL ir LKL turėtų būti skirtingi. Jeigu amžiaus cenzas LKL ir NKL būtų vienoks, tai automatiškai NKL ir RKL turėtų būti mažesnis.

Artėjančią vasarą turėsime antrą rinktinę, sudaryta iki 23-ejų metų žaidėjų pagrindu, o ji dalyvaus universiadoje. Ateityje amžiaus cenzas tarp LKL ir NKL gali būti apie 23 metus – iki tol, kol tie žaidėjai gali žaisti antroje rinktinėje. O RKL cenzas tikrai negali būti 23 metai, tokio amžiaus turi būti kažkoks lygis, jeigu tu 23-ejų žaidi RKL, tai tavo lygis nėra toks, kokio laukiame rinktinėje. RKL tas cenzas privalėtų būti mažesnis nei 20 metų, galbūt net 18 metų.“

Šie planuojami pokyčiai nėra vieninteliai. Pagal taisykles, klubai gali turėti tik du krepšininkus su dvigubomis licencijomis, o juos pasirinkus, keisti negali. Šį sezoną dėl to nukentėjo tas pats „Lietuvos rytas“, kurio žaidėjas Aistis Pilauskas žaidė dvejose komandose, tačiau patyrė sudėtingą traumą.

„Turime 2 licencijas konkretiems žaidėjams, bet manome, kad tas skaičius turi būti neribojamas. Be to, dabar dvigubą licenciją gali gauti du žaidėjai, kurie yra nekeičiami, tai reiškia, kad jeigu vienas susižeidžia ar išvažiuoja, tai kitas negali jo vietos užpildyti. Tai taip pat galime patobulinti. Mano asmeninis pasiūlymas yra neriboti žaidėjų skaičiaus, tik sudėlioti amžiaus cenzus.

Tačiau reikia suprasti, kad turi būti ir saugikliai, kad viskas vyktų sąžiningai. Jeigu jaunas žaidėjas žaidžia LKL, o jo NKL komanda sezono pabaigoje balansuoja ant iškritimo ribos, klubai gali gudrauti ir leisti jam ištempti tą komandą. Todėl reikėtų, kad dviguba licencija galiotų iki tol, kol reguliariame sezone lieka 5 rungtynės, o tuomet žaidėjas turėtų pasirinkti vieną komandą“, – apie galimus pokyčius kalbėjo Radvila.
Dvigubas licencijas LKL klubuose turintys krepšininkai
Klubas Žaidėjas Gimimo data Antra komanda
 „Dzūkija“ Martynas Pocevičius 2000-01-13  „ASRC-Dzūkija“, RKL
 „Juventus“ Mindaugas Kietis
Ugnius Nikitinas
1998-02-09
2000-06-19
„Juventus-DSC“, RKL 
 „Lietuvos rytas“ Lukas Kvedaravičius
Aistis Pilauskas
1997-09-29
1998-04-28
„Perlas“, NKL
 „Žalgiris“ Gytis Masiulis
Martynas Varnas
1998-04-10
1997-01-21
„Žalgiris-2“, NKL

Vieną pokytį LKF priėmė jau įsibėgėjus sezonui, prieš kelias dienas. Pagal prieš sezoną patvirtintus nuostatus, dvigubos licencijos žaidėjus buvo būtina užregistruoti iki lapkričio 1-osios dienos. To nespėjo padaryti „Šiauliai“ ir Klaipėdos „Neptūnas“, todėl LKL prašymu LKF datą pavėlino iki gruodžio 31-osios dienos. „Šiauliai“ į savo komandą norėjo registruoti RKL žaidžiantį Mantvydą Žukauską, o „Neptūnas“ – NKL rungtyniaujantį Arūną Mikalauską. Visgi LKF žada, kad daugiau pokyčių gali įvykti tik po šio sezono.

Radvila pasisakė ir apie „Lietuvos ryto“ klubą, kurio atstovas Pačėsas sukritikavo LKF. Jam buvo keista, kaip klubas gali niršti dėl nesuteikiamų šansų jaunimui, kuomet pats nori panaikinti legionierių limitą LKL.

„Pasakysiu labai paprastai. Šitas klubas labai nori, kad atsirastų neribojamas legionierių skaičius. Reiškia, kad ir 12 legionierių būtų galima registruoti. Pasirodo, kad 6 legionierių Lietuvos čempionate yra labai mažai. Jiems yra labai aktualus neribojamas skaičus, o vėliau kažkam atsitikus, jie deklaruoja, kad LKF neleidžia jaunimui žaisti. Ar jums neatrodo, kad čia nesikerta galai, kad nėra logikos? Reikia jaunimo, bet ir užsieniečių. Pažiūrėkite, kiek kurie klubai skiria dėmesio jaunimui, ir viskas bus aišku. Kai yra proga, tai niekas jaunimui neduoda žaisti. Tai duokite tam pačiam Normantui, tegul „Lietuvos rytas“ pasirašo su juo sutartį ir jis tegul žaidžia LKL. Diskutuojame, kad tam pačiam „Lietuvos rytui“ būtų gerai, mes nesame prieš. Reikia patobulinti. Tik mes bijome, kad, tarkime, Normantas pateks į tą amžiaus cenzą, bet po to negaus žaisti, nes legionierių limitas bus panaikintas ir galės žaisti visi 12 legionierių

Nenorime veltis i kažkokius pykčius ir kaltinimus su „Lietuvos rytu”. Šiuo atveju truputį prasilenkia logika, kai treneris deklaruoja apie norą padėti jauniems žaidėjams, o klubas paduoda ieškinį prieš LKF dėl legionierių limito panaikinimo. Mes nemanome, kad tai yra suderinama. Kitų metų balandžio mėnesį vyksiančioje metinėje konferencijoje planuojame pateikti paruoštas taisykles, po kurių visiems būtų aišku dėl dvigubos žaidėjo licencijos“, – komentavo Radvila.

Dvigubos licencijos pokyčiai problemų sukėlė ne tik „Lietuvos rytui“, bet ir „Neptūnui“, kuris šį sezoną norėjo į savo komandą registruoti Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ komandoje žaidžiantį 21-erių metų Eriką Kubilių.

„Aišku, norėjome jo, jis yra talentingas žadėjas, buvęs jaunimo rinktinėse, visko matęs, atletiškas. Tikrai ir treneriai jį žino, ir jis turi gerų atsiliepimų. Bet yra kaip yra“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė „Neptūno“ direktorius Osvaldas Kurauskas.

„Neptūnui“ pasisekė dėl pratęstos žaidėjų su dvigubomis licencijomis registravimo datos, kadangi klubas galės registruoti „Mažeikių“ komandoje spindintį Mikalauską.

„Tai aš jiems ir sakiau, kad atsipeikėtų, – išgirdęs naujieną iš „BasketNews.lt“, kad turės progą registruoti Mikalauską, teigė Kurauskas. – Mes ir kuriame tuos dalykus, kad jaunuoliams būtų naudos, motyvacijos. Dabar Mikalauskas pas gerą trenerį patikėjo savo jėgomis, puikiai žaidžia ir rodo, kad galbūt vertas vieną kitą minutę gauti ir LKL.“

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (7)
lol
radvila bukas bambukas
2016-12-15
+2
Atsakyti
djgaffer
Geriau NKL'e jaunam žaidėjui žaisti po 30 min.,nei LKL'e laukti rungtynių,kai gausi po 2-3 min.Užsitarnauk trenerių pasitikėjimą,gerai žaisdamas NKL,tai ir LKL galėsi debiutuoti ir daugiau žaisti.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2016-12-15
+5
Atsakyti
Pasirodo, kad komentarus dar skaito...
2016-12-15
+3
Atsakyti
Fantastika
LKL vyksta jau daugybe metu,o nuostatai,taisykles ir t.t. keiciasi ne tik,kad kiekviena sezona,bet net ir sezono metu...LKL,where amazing happens
2016-12-15
-3
Atsakyti
Teisingai, dar paryškintai su nuoroda, kad "Marginis" irgi pamatytų. Bėda tik ta, kad labai sunku pačiam nuorodą pažiūrėti (ir ''r'' su ''n'' klaviatūroje ne šalia įdėtos) ir nelabai krepšiniu išeina domėtis.
2016-12-15
-11
Atsakyti
"Ar jums neatrodo, kad čia nesikerta galai, kad nėra logikos? Reikia jaunimo, bet ir užsieniečių." Neatrodo. Viskas čia logiška; ne visi klubai įperka LT rinktinės žaidėjus ar kandidatus, todėl reikia ir jaunimo, ir užsieniečių. Kvailokas pasisakymas, kaip LKF jaunimo rinktinių vyr. treneriui.
2016-12-15
+16
Atsakyti
...
"Tai duokite tam pačiam Normantui, tegul „Lietuvos rytas“ pasirašo su juo sutartį ir jis tegul žaidžia LKL." - Tokio galima tikėtis iš begalvio komentuojančio, tačiau ne iš kompetetingo žmogaus.. Juk didžiausias privalumas ir yra tas jog tau nereikia jauno žaidėjo pririšti prie komandos, gali laisvai suteikti jam laiko dubleriuose ir karts nuo karto išleisti pagrindinėje apsišaudyti. Pagal tai, kokį rezultatą Lietuvos ryto komanda demonstravo sezono pradžioje, akivaizdu jog Pilaukas pūtų tiesiog ant suolo, nes nebuvo tiek progų išbėgti. Pasirašyti su naujoku konktraktu, tai čia vos ne žaisti su jo likimu, gerai jei komanda visus traiškytų ir būtų laiko jam pasireikšt, o kas jeigu rezultatai neleidžia mest į kovą jauną, nepatyrusį? Rizikuot klubo rezultatais? Vargu. Komandos labiau renkasi rizikuot jaunu krepšininku, kurio sėdėjimas yra žaidimas va bank - jei silpnas psichologiškai, tai suolelis sužlugdys jį visiškai, užteks ir metų.
2016-12-15
-3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.