Europos vyrų krepšinio čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė Atėnuose vykstančiame tradiciniame „Akropolio“ taurės turnyre 87:72 (24:14, 27:17, 24:22, 13:19)  nugalėjo Slovėnijos komandą ir iškovojo pirmąją pergalę.

Mūsų šalies ekipoje rezultatyviausiai žaidė Rimantas Kaukėnas ir Robertas Javtokas (9 atk. kam.), pelnę po 14 taškų. Darius Songaila surinko 12 taškų, Darjušas Lavrinovičius įmetė 10, Ramūnas Šiškauskas ir Jonas Mačiulis – po 9, Šarūnas Jasikevičius ir Linas Kleiza – po 6, Kšištofas Lavrinovičius – 5, Paulius Jankūnas – 2 taškus. Simas Jasaitis ir Donatas Slanina nepasižymėjo.

Slovėnijos komandai Matjažas Smodišas pelnė 16 taškų. Erazemas Lorbekas pridėjo 15 taškų, o Gorano Dragičiaus sąskaitoje – 11 taškų.

Nuo pat susitikimo pradžios lietuviai ėmė dominuoti aikštėje. Pirmuosius taškus pirmajame kėlinyje pelnė slovėnai, tačiau iškart po to Lietuvos krepšininkai atsakė spurtu 7:0. Po antros sėkmingos Slovėnijos ekipos atakos lietuviai įmetė 6 taškus be atsako.

Tik Smodišo ir Radoslavo Nesterovičiaus, atitinkamai pelniusių 8 ir 6 taškus, dėka lietuviai jau pirmajame ketvirtyje neįgijo triuškinamo pranašumo. Šie du krepšininkai buvo vieninteliai žaidėjai Slovėnijos rinktinėje, kuriems pavyko pelnyti taškus. Po pirmųjų 10 min. rezultatas lietuvių naudai buvo 24:14.

Antrajame ketvirtyje vaizdas aikštėje nepasikeitė. Lietuviai ir toliau įrodinėjo savo pranašumą prieš varžovus. Iki kėlinio pabaigos likus žaisti 2 min. 43 sek. po taiklaus Songailos dvitaškio metimo Lietuvos nacionalinės ekipos pranašumas pasiekė 21 taško persvarą (46:25). Komandos ilsėtis išėjo rezultatui esant 51:31.

Trečiajame ketvirtyje sužaidus 1 min. 50 sek. po Kaukėno dvitaškio lietuvių pranašumas padidėjo iki 24 taškų (57:33). Tačiau po to sekė trys iš eilės Lietuvos rinktinės klaidos, kuriomis pasinaudoję slovėnai rungtynių atkarpą laimėjo 8:0. Kėliniui artėjant lyg pabaigos pražangą prieš Mačiulį puolime, o vėliau ir techninę dėl ginčų su teisėjais užsidirbo Goranas Jagodnikas.

Pasaulio studentų vasaros žaidynių čempionu tapęs puolėjas pataikė dvi, o už techninę varžovų pražangą prie baudų metimo linijos stojęs Kaukėnas - vieną baudos metimą. Kitoje atakoje tritaškį metimą į slovėnų krepšį įmetė Šiškauskas, taip sugrąžindamas prarastą pranašumą. Po trijų kėlinių rezultatas buvo 75:53.

Paskutinįjį ketvirtį lietuviai pradėjo įspūdingai. Po Šiškausko perdavimo, besibaigiant atakos laikui, du taškus nenusileisdamas ant žemės pelnė Javtokas. Kitos slovėnų atakos metu vidurio puolėjas blokavo varžovo metimą. Galiausiai tik ketvirtajame kėlinyje aikštėje pasirodęs Kleiza įdėjo kamuolį į varžovų krepšį. Sužaidus kiek daugiau nei 2 min. lietuvių persvara tapo triuškinama (79:53).

Tačiau antroje kėlinio dalyje Lietuvos rinktinės žaidimas ėmė buksuoti. Nors slovėnams iki rungtynių pabaigos likus žaisti 1 min. 30 sek. pavyko sumažinti skirtumą iki 11 taškų, tačiau daugiau pasiekti jie nesugebėjo ir pergalę šventė Lietuvos krepšininkai.

Kitas rungtynes lietuviai žais trečiadienį 21 val. 45 min. (Lietuvos laiku) su Italijos krepšininkais.

Atrinkti (0) Visi (47)
to Venka: gusta tai tikrai reikia mesti, bet ne kleiza :P is gusto tai tikrai jokios naudos nera.
2007-08-22
+1
*nesekme
2007-08-22
to mikula

Pritariu :D Po Atenu olimpiados labai dziaugiuosi bet kokia italu nesekma ;) :D Tad juos reik padaryt is galo ir be muilo :D:D:D
2007-08-22
+1
kai gustas nezaidzia tai ir zaidimas gerai eina,o kai zaidzia tai is karto gaunam.Praeitas pasaulio cempionatas tai irode,ne zaidimas o chaosas kazkoks buvo,gustas gi turejo komanda valdyt.
2007-08-22
-2
Kleiza ir Gusta reikia ismest,nuo ju jokios naudos.