Kevinas Durantas pelnė 32 taškus Nuotr.: REUTERS - Scanpix
Michaelas Jordanas palaiko Šarlotės klubą arenoje Nuotr.: af
Anthony Davisas atliko įspūdingą dvigubą dvigubą dublį Nuotr.: AP – Scanpix
Atlantos klubas švenčia pergalę Denveryje Nuotr.: AP – Scanpix
Domantas Sabonis pelnė 20 taškų ir pagerino karjeros rezultatyvumo rekordą Nuotr.: AP – Scanpix

Greičiausiai „Warriors“ pasiekta 100-oji pergalė, įspūdingi žaidėjų pasirodymai, pergalingas „Mavericks“ metimas ir išvaryti žaidėjai Šarlotėje – tai ir dar daugiau – gruodžio 24-osios NBA pulse.

• Nuotraukas iš praėjusios nakties NBA rungtynių rasite fotogalerijoje.

Gruodžio 24-osios NBA pulsas

PIRMASIS. Šarlotės „Hornets“ puolėjas Nicolas Batumas surinko pirmąjį trigubą dublį šį sezoną ir septintąjį žaidžiant NBA. Prancūzas mače su Čikagos „Bulls“ pelnė 20 taškų, atkovojo 11 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

IŠVARYTI. „Bulls“ krepšininkai Robinas Lopezas ir Tajus Gibsonas nebaigė rungtynių. Likus 38 sekundėms Lopezas gynyboje trenkė dviem varžovų krepšininkams ir po šio epizodo buvo išsiųstas į rūbinę. Tuo metu su teisėjais ginčus pradėjęs Gibsonas gavo antrąją techninę pražangą ir nužingsniavo paskui Lopezą.

NESĖKMIŲ RUOŽAS. Los Andželo „Lakers“ krepšininkai pralaimėjo 12-ąsias rungtynes iš pastarųjų 13 mačų. Praėjusią naktį jie krito Orlande, o svečiuose negali laimėti jau 7 susitikimus paeiliui.

PAILSĖJO. Klivlando „Cavaliers“ susitikime su Bruklino „Nets“ pirmavo net 90:48, todėl iki trečiojo kėlinio pabaigos likus beveik keturioms minutėms lyderiai LeBronas Jamesas, Kevinas Love’as ir Kyrie Irvingas atsisėdo ant suolo ir daugiau nebežaidė. Kalėdų dieną jų laukia rimtas iššūkis – mūšis su praėjusio sezono varžove finale Oklando „Golden State Warriors“.

40. Russellas Westbrookas trečiame mače iš eilės pasiekia bent 40 pelnytų taškų ribą – šįkart jis įmetė 45 taškus, atliko 11 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 11 kamuolių. Tai buvo jau 14-asis jo trigubas dublis šį sezoną. Vidutiniškai po 31,8 taško renkantis įžaidėjas yra rezultatyviausias lygos krepšininkas.

SEZONO RUNGTYNĖS. Domantas Sabonis pasiekė naują asmeninį rezultatyvumo rekordą. Praėjusios nakties mače su Bostono „Celtics“ jis pelnė 20 taškų (4/5 dvit., 4/6 trit.). Iki ilgosios pertraukos lietuvis atakavo be klaidų – pataikė visus 4 dvitaškius ir visus 3 tritaškius bei buvo surinkęs 17 taškų. Prieš tai daugiausiai puolėjas buvo pelnęs 15 taškų.

MVP. Milvokio „Bucks“ puolėjas Giannis Antetokounmpo pataikė 12 metimų iš 19 bei 15 baudų iš 17 ir surinko 39 taškus, o toks pasirodymas sužavėjo komandos sirgalius – jie graikui metant baudų metimus skandavo „MVP“. Tai buvo jau septintasis mačas paeiliui, kuomet Giannis pelno bent po 20 taškų. Prieš tai jo rekordas buvo trejos tokios rungtynės iš eilės.

„Girdint tai mintyse pagalvojau „Oho“. Bet aš dar nepasiekiau tokio lygio. Ir toliau sunkiai dirbsiu ir galbūt vieną dieną tai pasieksiu“, – apie MVP titulą kalbėjo Antetokounmpo.

GREIČIAUSIAI. „Golden State Warriors“ komandai prireikė mažiausiai rungtynių, jog pasiektų 100 pergalių. Tiek laimėjimų ji pasiekė vos per 113 rungtynių. Prieš tai geriausias rezultatas priklausė Čikagos „Bulls“ klubui, kuris 1995-1997 metais 100 pergalių iškovojo per 114 susitikimų.

GALINGAS DVIGUBAS DUBLIS. Anthony Davisas buvo nesustabdomas po krepšiu – jis pelnė 28 taškus, o atkovojęs 22 kamuolius užfiksavo karjeros rekordą. Davisas tapo vos ketvirtuoju žaidėju, kuriam šį sezoną pavyko pelnyti bent 25 taškus ir atkovoti bent 20 kamuolių. Prieš tai šiuos skaičius užfiksavo DeMarcusas Cousinsas, Andre Drummondas ir Hassanas Whiteside’as.

KARJEROS MAČAS. Minesotos „Timberwolves“ skrajojantis gynėjas Zachas LaVine’as pelnė 40 taškų ir užfiksavo karjeros rekordą. Jis pataikė 7 tritaškius bei pakartojo savo geriausią rezultatą. LaVine’as tapo trečiuoju „Timberwolves“ krepšininnku, kuriam šį sezoną pavyko pelnyti 40 taškų – prieš tai tiek įmetė Andrew Wigginsas ir Karlas-Anthony Townsas.

PALEIDO PERGALĘ. Iki mačo pabaigos likus 1 minutei ir 43 sekundėms Denverio „Nuggets“ dar pirmavo 108:100, tačiau per likusį laiką Atlantos „Hawks“ pataikė 9 baudų metimus iš tiek pat galimų bei šventė pergalę 109:108.

SUGRĮŽIMAS. Dirkas Nowitzki po keturiolikos rungtynių pertraukos grįžo į aikštę. Dalaso „Mavericks“ veteranas žaidė tik pirmoje mačo dalyje, tačiau per ją 17 taškų ir sugriebė 4 kamuolius.

PERGALINGAS ŠŪVIS. „Mavericks“ komandai pergalę padovanojo Harrisonas Barnesas. Iki susitikimo pabaigos likus 3,7 sekundės jis pataikė dvitaškį ir patiesė Los Andželo „Clippers“.

• Daugiau naujienų apie NBA rasite paspaudę čia.
  • NBA statistinius lyderius rasite paspaudę čia.