Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

Luka Dončičius sužaidė karjeros rungtynes Eurolygos turnyre, o jo vedama Madrido „Real“ (10-5) komanda išvykoje po dramatiškos kovos 80:78 (21:22, 16:14, 24:27, 19:15) palaužė Stambulo „Anadolu Efes“ (7-8) ekipą.

17
31
9
75%
3/4

17-metis Dončičius šiame mače pakartojo savo pelnytų taškų rekordą bei pagerino naudingumo balų geriausią rezultatą Eurolygoje. Slovėnas aikštėje praleido 23 minutes, pelnė 17 taškų (4/6 dvit., 3/4 trit.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus bei surinko 31 naudingumo balą. Iki šių rungtynių Dončičiaus naudingumo balų rekordas buvo 25 prieš Bambergo „Brose“ ekipą.

Lietuvis Jonas Mačiulis šiose rungtynėse žaidė 20 minučių, pelnė 8 taškus (1/1 dvit., 2/4 trit.), atkovojo 1 kamuolį, 3 kartus pažeidė taisykles ir surinko 4 naudingumo balus.

Antrojo ketvirčio viduryje po Aleno Omičiaus dvitaškio šeimininkų pranašumą padidėjo iki 6 taškų (29:23), tačiau kėlinį „Real“ pabaigė spurtu 8:3 ir ilsėtis į ilgąją pertrauką išėjo turėdami minimalią persvarą (37:36).

Likusioje mačo dalyje pirmaujanti ekipa keitėsi keletą kartų ir nugalėtojas sprendėsi rungtynių pabaigoje. Iniciatyvos ėmesi jaunasis Dončičius, kuris dvitaškiu metimu, iki ketvirto kėlinio pabaigos likus 2 min. 30 sek., išlygino rezultatą (75:75), o vėliau tritaškiu jį ir persvėrė (78:75).

Kitoje atakoje Bryantas Dunstonas galingai įkrovė kamuolį iš viršaus su pražanga ir išlygino rezultatą (78:78).

Lemamioje atakoje Dončičius puikiai suklaidino varžovą ir atliko rezultatyvų perdavimą Gustavo Ayonui, kuris įmetė iš po krepšio (80:78). Tylerio Honeycutto ir Thomaso Huertelio metimai buvo netaiklūs ir svečiai iš Madrido šventė pergalę.

„Anadolu Efes“: Brandonas Paulas 16, Derrickas Brownas (8 atk. kam.) ir Bryantas Dunstonas po 14, Cedi Osmanas 10.

„Real“: Luka Dončičius 17 (3/4 trit., 5 atk. kam., 9 rez. perd., 31 naud.), Rudy Fernandez 14, Jonas Mačiulis, Felipe Reyes ir Gustavo Ayonas (7 atk. kam.) po 8.

2016-12-29 22:20
Anonimai ko cia nesuprasti? jei pas mus nebruktu nuo jaunu dienu komandinio zaidimo butu puiku,reikia dirbti individualiai ant visko,o viso kito ismoksi,todel pas mus yra 25 metai ir sako perspektivus :D puikus pvz motiejunas,dejo skersa ir isvaziavo kur nuejo matome patys (tik trauma pakiso koja) kad ir balciunas jei neklistu reale sedi talento sociai,poto velicka barsoje ir aciu dievuj kad jie ten,lygis aukstesnis o pas mus tokiu metu jaunuoliai marinuojami ant suolo....
2016-12-29 21:53
aš nesuprantu, kaip įmanoma tokio amžiaus , taip gerai žaisti? nu lt nėra tokių visai, ateina visokie biručiai šudučiai, bet jiem tai reikia poros sezonų kur prie lkl pripras , daugiau 5 kol prie eurolygos, daugiau seibutis gaunas. tai kada pas mus tokių talentų bus
2016-12-29 21:35
arta
žalgirį tiesiogiai rodys sportas.lt/naujiena/219525/eurolyga-emporio-armani-zalgiris-gyvai
2016-12-29 21:19
doncicius
Na ir palanki realo pergale zalgiriui

--
2016-12-29 21:17
doncicius
Na duoda vaikis auga talentas dabar visi varzovu treneriai gali aksentuot kybia gynyba pries donciciu