Russellas Westbrookas Nuotr.: AFP – Scanpix
Jamalas Crawfordas ir Troy Danielsas Nuotr.: AP – Scanpix
Giannis Antetokounmpo Nuotr.: AFP – Scanpix
Russellas Westbrookas Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
Nicolas Batumas Nuotr.: AFP – Scanpix

Pražangų provokatorius Nicolas Batumas, Russello Westbrooko kuriozas, nutrūkusios Oklahomos „Thunder“ ir Majamio „Heat“ serijos, Mindaugo Kuzminsko karjeros pasirodymas, pasiaukojantis LeBronas Jamesas – visa tai ir dar daugiau – sausio 5-osios NBA pulse.

• Nuotraukas iš praėjusios nakties NBA rungtynių rasite fotogalerijoje.

Sausio 5-osios NBA pulsas

PROVOKUOTOJAS. Šarlotės „Hornets“ komandą į pergalę prieš Domanto Sabonio atstovaujamą Oklahomos „Thunder“ vedęs Nicolas Batumas sužibėjo gebėjimu klaidinti varžovus. Prancūzas dusyk išprovokavo oponento pražangą atakuodamas krepšį iš toli bei iš viso per mačą prie baudų metimų linijos stojo 15 kartų, iš kurių 13 baigėsi taikliais metimais.

„Tai nėra lengva, – šypsodamasis sakė Batumas. – Kartais tai suveikia, o kartais išeina tiesiog tikrai blogas metimas.“

Į GALVĄ. Pirmajame kėlinyje Oklahomos „Thunder“ ekipai paprašius minutės pertraukėlės įvyko savotiškas kuriozas, kurio smaigalyje atsidūrė Russellas Westbrookas. Prie atsarginių žaidėjų suolelio priėjusi superžvaigždė švystelėjo kamuolį vieno iš teisėjų link bei pataikė jam į galvą. Už tai Westbrookas buvo nubaustas technine pražanga.

NUTRŪKO. Oklahomos „Thunder“ ekipai su Domantu Sabonu pralaimėjus Šarlotės „Hornets“ ekipai, nutrūko ir solidi serija. „Thunder“ iki tol buvo laimėjusi net 11 tarpusavio rungtynių iš eilės. „Hornets“ Rytų konferencijoje šiuo metu žengia ketvirta, o „Thunder“ Vakaruose užima septintąją vietą.

GERIAUSIAS PASIRODYMAS. Sėkmingai nuo suolo pakilęs Niujorko „Knicks“ klubo lietuvis Mindaugas Kuzminskas pagerino asmeninį rezultatyvumo rekordą NBA lygoje.

Jis per 19 minučių pelnė 15 taškų (4/5 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 1/2 baudos), atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 1 metimą, 3 kartus prasižengė, 1 sykį suklydo bei surinko 14 naudingumo balų. Pastarasis rodiklis taip pat yra kol kas geriausias puolėjo rezultatas.

ŽUDIKAS. Visgi toks Mindaugo Kuzminsko karjeros pasirodymas nublanko prieš paskutinį Milvokio „Bucks“ talento Giannio Antetokounmpo pergalingą metimą. Graikas paskutinėmis ketvirtojo kėlinio sekundėmis brovėsi per agresyvią Lance’o Thomaso gynybą, kol galiausiai atšoko nuo varžovo ir atliko tikslų metimą nuo baudų metimų linijos bei lėmė „Bucks“ pergalę Niujorke 105:104.

PASIAUKOJANČIAI. Apie paskutinėmis dienomis su peršalimu kovojančio Klivlando „Cavaliers“ lyderio LeBrono Jameso dalyvavimą rungtynėse su Čikagos „Bulls“ buvo paskelbta likus vos 20 minučių iki mačo pradžios. Jis buvo vienintelis didžiojo „Cavaliers“ trejeto narys, pasirodęs aikštėje, kai tuo metu Kyrie Irvingas vis dar negali rungtyniauti dėl šlaunies traumos, o aukštaūgis Kevinas Love’as – dėl apsinuodijimo maistu.

„Jeigu galiu paeiti, tuomet aš žengiu į aikštę, – teigė LeBronas. – Nebent treneris pasakytų sėdėti ant suolo. Aš planavau žaisti.“

„Cavaliers“ superžvaigždė per 37 minutes pelnė 31 tašką (11/19 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 6/9 baudos), atkovojo 8 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, 5 kartus suklydo, 2 sykius prasižengė ir surinko 28 naudingumo balus, o jo vedama ekipa namuose krito 94:106.

PAKILO. Praėjusios nakties mačas su Čikagos „Bulls“ komanda LeBronui Jamesui buvo 724-asis vilkint Klivlando „Cavaliers“ ekipos marškinėlius. Pagal šį rodiklį jis pakilo į antrąją vietą klubo istorijoje, iš kurios išstūmė 723-ejas rungtynes sužaidusį Danny Ferry. Pirmoje vietoje užtikrintai yra įsitaisęs lietuvis Žydrūnas Ilgauskas, „Cavaliers“ atstovavęs 771-iose rungtynėse.

DUETAS. „Golden State Warriors“ komandą į pergalę prieš Portlando „Trail Blazers“ vedę Stephenas Curry ir Kevinas Durantas kartu pelnė daugiau nei pusę ekipos taškų – 65 iš 125. Pirmasis surinko 35, o antrasis – 30 taškų. Curry ir Duranas po mažiausiai 25 taškus per vienerias rungtynes šį sezoną surinko jau dešimtąjį kartą.

PERGALĖ. Į Sakramentą su šešių pralaimėjimų serija atvykusiai Majamio „Heat“ ekipai galiausiai pavyko išlipti iš nesėkmių liūno. Eriko Spoelstros auklėtiniai svečiuose laimėjo 107:102, nugalėjo vietos „Kings“ klubą šeštą sykį iš eilės ir 16 kartą per paskutiniąsias 17 rungtynių.

• Daugiau naujienų apie NBA rasite paspaudę čia.
  • NBA statistinius lyderius rasite paspaudę čia.

Visi praėjusios nakties rezultatai:

Sacramento Kings  Miami Heat 102-107 stat »
 Golden State Warriors  Portland Trail Blazers 125-117 stat »
 Los Angeles Clippers  Memphis Grizzlies 115-106 stat »
 Cleveland Cavaliers  Chicago Bulls 94-106 stat »
 New York Knicks  Milwaukee Bucks 104-105 stat »
 Orlando Magic  Atlanta Hawks 92-111 stat »
 Charlotte Hornets  Oklahoma Thunder 123-112 stat »

Atrinkti (0) Visi (5)
Westbrookas turbūt Pačėso prisižiūrėjo.Su teisėju negražiai pasielgė. :-)

--
2017-01-05
Pirmoje vietoje užtikrintai yra įsitaisęs lietuvis Žydrūnas Ilgauskas, „Cavaliers“ atstovavęs 771-iose rungtynėse.

uztikrintai :D +47 rungt. :D kas yra siek tiek daugiau nei puse sezono