James Hardenas Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
Goranas Dragičius Nuotr.: AP – Scanpix
JaMychalas Greenas Nuotr.: AP – Scanpix
Dwightas Powellas Nuotr.: AP – Scanpix

Įvairiapusis Jameso Hardeno pasirodymas, ankstyva Steve'o Kerro pertraukėlė, DeMarcuso Cousinso įtūžis ir pratęsimai Portlande  – visa tai ir dar daugiau – sausio 9-osios NBA pulse.

• Nuotraukas iš praėjusios nakties NBA rungtynių rasite fotogalerijoje.

Sausio 9-osios NBA pulsas

REKORDAS. DeMaras DeRozanas praėjusią naktį pelnė 36 taškus. Tai buvo jau aštuonioliktos rungtynės šį sezoną, kuomet gynėjas įmeta bent po 30 taškų, o taip „Raptors“ lyderis užfiksavo karjeros rekordą. Šį sezoną DeRozanas vidutiniškai pelno po 27,8 taško.

UŽ LEGENDŲ NUGARŲ. Chrisas Paulas praėjusią naktį pelnė 19 taškų ir atliko 18 rezultatyvių perdavimų bei tapo trečiu greičiausiai pasiekusiu 15 tūkst. pelnytų taškų ir 8 tūkst. atliktų rezultatyvių perdavimų ribą. Paulas tai padarė per 806 rungtynes, o už jį greičiau tokius skaičius pasiekė tik Magicas Johnsonas ir Oscaras Robertsonas.

DVIGUBAS PRATĘSIMAS. Dramatišką pergalę per antrąjį pratęsimą iškovojo Detroito „Pistons“, kuri 125:124 įveikė Portlando „Trail Blazers“. Ketvirtajame kėlinyje likus 8 sekundėms C.J McCollumas smeigė tritaškį, išlygino rezultatą ir ekipos turėjo žaisti pirmąjį pratęsimą. Jo metu „Blazers“ ir vėl gelbėjo McCollumas, kuris rezultatą išlygino likus 22 sekundėms. Trečiąjį kartą McCollumas savo komandos neišgelbėjo – antrajame pratęsime jo metimas likus beveik dviem sekundėms skriejo pro šalį.

NESUSTABDOMAS. Hjustono „Rockets“ vedlys Jamesas Hardenas surengė dar vieną puikų pasirodymą – pergalingame mače su Toronto „Raptors“ jis pelnė 40 taškų, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų. Jis 13-ąjį kartą šį sezoną pelnė bent 30 taškų ir atliko bent 10 rezultatyvių perdavimų bei pagal šiuos skaičius susilygino su Russellu Westbrooku. Tai buvo jau 10-asis Hardeno trigubas dublis šį sezoną, o daugiau turi tik Westbrookas (17).

REKORDO RITMU. Hardenas šį sezoną vidutiniškai pelnant taškus ir atliekant rezultatyvius perdavimus prisideda prie 57 komandos taškų per rungtynes. NBA rekordas priklauso Tiny Archibaldui, kuris 1972-73 metų sezone gindamas „Kings“ garbę prisidėdavo prie 56,8 taško kiekvienose rungtynėse.

NEMALONUS SKAIČIUS. Hardeno statistikos nepuošė tik klaidos – jis jų atliko 10. Taip gynėjas tapo pirmuoju žaidėju NBA istorijoje, kuris pelnė 40 taškų ir surinko trigubą dublį, tačiau suklydo 10 arba daugiau kartų. Iš viso „Rockets“ suklydo 15 kartų.

GYNYBINĖS KOMANDOS. Jutos „Jazz“ varžovams leidžia pelnyti po 95,2 taško ir fiksuoja geriausią rezultatą lygoje. Memfio „Grizzlies“ oponentai pelno po 99,1 taško, o tai yra trečias rezultatas šį sezoną. Susitikus šioms komandoms dominavo gynyba, o „Grizzlies“ triumfavo 88:79.

PAKILO. Klivlando „Cavaliers“ puolėjas LeBronas Jamesas tapo keturioliktuoju žaidėju NBA istorijoje, kuriam pavyko pataikyti 10 tūkst. metimų iš žaidimo.

ANKSTYVA PERTRAUKĖLĖ. Rungtynėse tarp Oklando „Golden State Warriors“ ir Sakramento „Kings“ paprašyta itin ankstyva minutės pertraukėlė. Mačą dėjimu pradėjo DeMarucas Cousinsas, o iškart po to, prabėgus 18 sekundžių, Steve’as Kerras paprašė minutės pertraukėlės. Tai greičiausiai šį sezoną paprašyta pertraukėlė.

REZULTATYVŪS PERDAVIMAI. „Warriors“ šį sezoną puikiai skirsto perdavimus. Praėjusią naktį NBA vicečempionai 26-ąjį kartą ši sezoną atliko bent 30 rezultatyvių perdavimų (33). Nė viena kita NBA komanda to nepadarė daugiau nei 7 kartus. „Warriors“ vidutiniškai atlieka po 31,1 rezultatyvaus perdavimo, o antrą vietą pagal šį rodiklį užima Hjustono „Rockets“ su 25,8.

TRIO. Klivlando „Cavaliers“ smogiamasis trejetas LeBronas Jamesas, Kevinas Love’as ir Kyrie Irvingas trečią kartą pelnė bent po 25 taškus. Šįkart Love’as įmetė 25 taškus, Irvingas pridėjo 27, o LeBronas – 28. Kartu jie pelnė 80 iš 120 komandos taškų ir padėjo įveikti Fynikso „Suns“.

SUSILYGINO. Filadelfijos „76ers“ iškovojo 10-ąją pergalę ir pasiekė viso praėjusio sezono pergalių rezultatą. Tam komandai prireikė 35 rungtynių.

PRALEIDO. Vidutiniškai po 24 taškus šį sezoną renkantis Giannis Antetokounmpo dėl ligos praleido pirmąjį šio sezono mačą ir trečią per pastaruosius du sezonus. Be graiko likusi Milvokio „Bucks“ namie 101:107 nusileido Vašingtono „Wizards“ klubui.

TEMPIA JAUNIMAS. Los Andželo „Lakers“ talentai praėjusią naktį vedė komandą į pergalę rungtynėse su Orlando „Magic“. Julius Randle’as pelnė 19 taškų ir sugriebė 9 kamuolius, D’Angelo Russellas įmetė 17 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus, o taip pat 17 taškų surinkęs Brandonas Ingramas pakartojo savo karjeros rekordą.

IŠSILIEJO. Sakramento „Kings“ vidurio puolėjas DeMarcusas Cousinsas po nesėkmingo epizodo išsiliejo ant kėdės. Iš pradžių jis į ją spyrė, o po to kelis kartus trenkė kumščiu. Už tai jis buvo nubaustas technine pražanga.

• Daugiau naujienų apie NBA rasite paspaudę čia.
  • NBA statistinius lyderius rasite paspaudę čia.

Visi praėjusios nakties rezultatai:

Pirmadienis, Sausio 9 d.
 Los Angeles Lakers  Orlando Magic 111-95 stat »
 Sacramento Kings  Golden State Warriors 106-117 stat »
 Portland Trail Blazers  Detroit Pistons 124-125 stat »
 Phoenix Suns  Cleveland Cavaliers 116-120 stat »
 Memphis Grizzlies  Utah Jazz 88-79 stat »
 Toronto Raptors  Houston Rockets 122-129 stat »
Sekmadienis, Sausio 8 d.
 Milwaukee Bucks  Washington Wizards 101-107 stat »
 Los Angeles Clippers  Miami Heat 98-86 stat »
 Brooklyn Nets  Philadelphia 76ers 95-105 stat »

Korsaras
Kvailuti vaikuti, neima nba teiseju, nes tarptautiniai turnyrai yra pagal fiba taisykles, o nba daug kas labai skiriasi. Zingsniu traktavimas, kai galina atakuoti krepsi koja atkeluvus ir tik veliau sumusti kamuoli, kas pagal fiba buna jau zingsniai, ivairios 3 sekundziu zoni traktavimai ir t.t. Baikite verkti del tu techniniu, viskas cia normaliai. Dauguma ramiu zaideju labai retai jas gauna. Paskykite kada paskutini karta gavo technines Wade, Irving, Love, Thompsonas, Nowitzki, Gasoliai ir t.t. ir t.t. Tiesiog vieni krepsini zaidzia, o kiti del kiekvieno epizodo su teisejais aiskinasi ir juos psichologiskai bando paveikti. 97% techniniu tikrai yra pelnytai skiriamos.

--
2017-01-09 15:48
....
tai cia ne vien del to epizodo juokas ima is teiseju. stipriausia pasaulio lyga, o teisejai apgailetini. kasdien kokiu nors fintu pridaro. del to ir teisejauti i pasaulio ciampa ar olimpines neima ju niekas. laksto kokie lamonicos ir latermozeriai kaip pagrindiniai. koks jasikevicius treniruotu nba komanda niekada antro kelinio nesulauktu. pirmo viduryje visad ismestas jau butu. toks riversas kokis 4 kartus uz jasikeviciu ramesnis ir tai daznai isvejamas yra arba bent jau viena tecnine gauna pastoviai.
2017-01-09 13:54
Korsaras
Tai kaip baus teisejai jei sakai po rungtyniu kazka nuverte arba i viesuma neislenda... O teiseju darbas kontroliuoti zaidejus. Visi zinoma kad cousinsa vos ne uz grandines reikia laikyti. Jei nenubaus uz kedziu spardyma, tai po to ir zaidejus prades spardyti. As nepritariu tik kai uz piktoka zvilgsni baudzia techninem, bet uz kedziu spardyma rungtyniu metu manau visai normalu sutramdyti zaideja viena technine. Tai tik apraminimas, nes del 1 mestos baudos pati komanda labai nenukencia.

--
2017-01-09 12:29
Geriau kedes tegul dauzo nei aikstelej ant priesininku issilieja. Ir Cousansas ne pirmas ir ne paskutinis su tokiais epizodais. Lebronas po varzybu siuksline buvo nuspyres jau pasibaigus rungtynem, Hardenas po varzybu kaska nuvertes buvo lygtais ir dar kiek tokiu yra kur net y viesuma neislenda. Normalus zmones taip nesielgia? Pats kokiu nors sportu uzsijimi ir ar teko dalyvaut varzybose? Kam teko manau puikiai supranta ta apmauda kai kas nors nesigauna ir noris issiliet.