Angolos vyrų krepšinio rinktinė tapo dar viena kitų metų Pekino olimpinių žaidynių dalyve. FIBA Afrikos čempionato finale Angolos krepšininkai 86:72 nugalėjo Kamerūno krepšinio rinktinę ir devintą kartą laimėjo Afrikos pirmenybes.

Dvidešimt ketvirtąjį Afrikos čempionatą Angolos rinktinė baigė be pralaimėjimų – laimėjo visas šešerias žaistas rungtynes. Kamerūnas finale patyrė vienintelę pirmenybių nesėkmę.

Angola: Eduardo Mingasas 18, Joaquimas Gomesas 13.

Kamerūnas: Brice‘as Vounangas 18 (10 atk. kam.), Patricas Bouli 16, Gastonas Essengue 14.

Naudingiausiu turnyro žaidėju pripažintas Angolos krepšininkas Joaquimas Gomesas.

Angolos rinktinė Afrikos čempionatą laimėjo devintą kartą istorijoje ir penktą sykį iš eilės. Angolos krepšininkai olimpiadoje dalyvauja nuo 1992 metų.