Paulius Jankūnas: „Jau ne pirmas rungtynes mus pavedė gynyba“

Jonas Miklovas
„BasketNews.lt“ iš Stambulo (Turkija)
2017-01-13 21:42
Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis

4 minutės. Tiek pirmoje mačo dalyje aikštėje praleido Paulius Jankūnas. Mačą pradėjęs starto penkete, kapitonas jau po trijų žaidimo minučių turėjo dvi pražangas ir sėdo ant suolo.

Foto galerija

Antrajame ketvirtyje sugrįžęs į aikštę, jis per minutę gavo trečiąją pražangą ir ilgam sėdo ant suolo.

Be kapitono likę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai praktiškai visas rungtynes vijosi varžovus. Trečiojo kėlinio pradžioje „Galatasaray“ nutolo dviženkle persvara (49:39) ir, nors „Žalgiris“ kelis kartus buvo priartėjęs, tačiau persverti rezultato taip ir nesugebėjo.

„Jau ne pirmas rungtynes mus pavedė gynyba. Aišku ir patys save pavedame, – po dvikovos šnekėjo Jankūnas. – Pikenrolą lyg ir normaliai sustabdėme, bet silpnoje (gynybos) pusėje jie įmetė daug laisvų taškų, daug metimų su pražangomis.“

Besibaigiant trečiam kėliniui Jankūnas grįžo į aikštę ir per likusį laiką surinko 12 iš savo 14 taškų, o jo tempiama ekipa ketvirtajame kėlinyje du kartus buvo priartėję per tašką. Tačiau abu kartus varžovai atsakydavo rezultatyviomis atakomis.

„Prisivydavome juos puolimu, o ne gynyba, – priežastį, kodėl taip ir nepavyko perlaužti rungtynių, atskleidė Jankūnas. – Žinojome, kad jeigu ginamės vienokia sistema, turime būti vienur, padėti dideliam žmogui, bet to nepadarėme, nei aš, nei kiti.“

„Žalgiriui“ tai buvo antra iš eilės ir trečia per paskutines ketverias Eurolygos rungtynes nesėkmė. Duobė?

„Nežinau, kaip tai pavadinti, – atsakė Jankūnas. – Tiesiog nesėkmių ruožas. Aišku, patys kalti, nes ne taip žaidžiame, kaip galime, bet reikia dirbti, stengtis, treniruotis ir grįžti į tą ritmą, kurį buvome pagavę prieš keletą savaičių.“