Nuotr.: Facebook.com
Nuotr. Facebook.com

Praėjusią savaitę prasidėjo antrasis Mezon-NKL reguliariojo sezono etapas, kuriame pirmenybių ekipos išsiskirstė į du pogrupius.

Tiesa, pokyčiai čempionate nebūtinai reiškė pokyčius ir komandoms. Titulą ginanti Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pratęsė savo pergalių seriją, o traumų kamuojamas Jonavos sporto klubas patyrė dar dvi nesėkmes.

Apie įvykusią pirmenybių lyderių akistatą, Mariaus Kiltinavičiaus auklėtinių žygį, neįprastus vaizdus Jonavoje ir dar daugiau – tradicinėje tinklalapio „nklyga.lt“ savaitės apžvalgoje.

Lyderių akistata

Šeštadienį Mezon-NKL pirmenybėse susitiko dvi lyderiaujančios ekipos, tačiau rungtynių eigą komandų išsidėstymo nepriminė. Į Marijampolę atvykusi Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ buvo sudorota jau pirmoje susitikimo pusėje, kuomet po dviejų kėlinių marijampoliečiai pirmavo 50:21. Tiesa, vėliau „Sūduvos-Mantingos“ siautėjimas buvo kiek sulaikytas, tačiau susitikimo eigos tai nepakeitė ir marijampoliečiai triumfavo – 85:66.

Nesulaikomi

Sau iš kelio dar vieną varžovą patraukę marijampoliečiai tęsia savo dominavimą čempionate. Pergalė prieš Ryčio Vaišvilos auklėtinius „Sūduvai-Mantingai“ buvo jau vienuoliktoji iš eilės. Tuo pačiu sūduviečiai ir vėl apgynė namų tvirtovę, namuose iškovodami jau tryliktąją pergalę iš eilės. Skaičiai per mažai įtikinami? Mariaus Kiltinavičiaus kariauna pastaruosius penkis mačus laimi vidutinišku 28,6 taško skirtumu.

Neįprasta situacija

Šeštadienį Jonavos sporto klubo sirgaliai rungtynėse prieš Kauno KTU aikštelėje išvydo itin neįprastą vaizdą. Ketvirtajame kėlinyje JSK klubo garbę aikštelėje liko ginti vos du žaidėjai. Galiausiai iki rungtynių pabaigos likus kiek mažiau nei trims minutėms, rungtynės buvo nutrauktos, nes penktą asmeninę pražangą užsidirbo Ričardas Verbickas ir aikštelėje liko vienintelis jonavietis – Mintautas Bulanovas.

Tokia situacija susiklostė todėl, kad sporto klubo krepšininkus išguldė traumos ir ligos. Klubas šioms rungtynėms registravo vos šešis žaidėjus.

Maža to, kol kas nėra aišku, ar analogiška situacija nepasikartos ir šią savaitę. Kaip po rungtynių oficialiam JSK tinklalapiui kalbėko komandos treneris Nerijus Zabarauskas, toks scenarijus įmanomas.

„Tikrai neaišku ar negalintys žaisti krepšininkai atsigaus iki kito savaitgalio. Gali būti, kad kitą savaitgalį būsime vėl priversti žaisti su tokiu pat žaidėjų skaičiumi“, – sakė treneris.

Legionierių tandemas

„Šilutės“ komandos legionierių tandemas Brianas Wanamakeris ir Ulyssesas Thomasas labiausiai prisidėjo prie to, kad pamario ekipa parklupdytų rimtą varžovą – „Telšių“ klubą. Komandos legionieriai kartu sudėjus pelnė 42 taškus, o Roberto Kuncaičio kariauna žemaičius namo išvijo su pralaimėjimu.

Žemaitijos derbis

Tiesa, kitose savaitgalio rungtynėse šilutiškiai jau buvo priversti nukabini nosis. Klaipėdoje vykusiame Žemaitijos derbyje „Nafta-Uni-Akvaservis su „Šilute susitvarkė 84:72. Klaipėdiečiai reikalus tvarkyti pradėjo jau pirmajame kėlinyje, kurį laimėjo 23:6. Vaišvilos kariauna šįkart atkovojo net 50 kamuolių ir buvo netoli šio sezono lygos atkovotų kamuolių rekordo (54).