Nuotr.: USA TODAY SPORTS – Scanpix
Nuotr. USA TODAY SPORTS – Scanpix

Dviejų NBA superžvaigždžių traumos, du teisėjai vietoje trijų Denveryje bei įspūdinga Isaiah Thomaso serija – tai ir daugiau – sausio 17-osios NBA pulse.

• Nuotraukas iš praėjusios nakties NBA rungtynių rasite fotogalerijoje.

Sausio 17-osios NBA pulsas

PAKARTOJIMAS. NBA superfinalo pakartojime šį kartą intrigos nebuvo. Antrojoje reguliariojo sezono akistatoje „Golden State Warriors“ net 126:96 nušlavė Klivlando „Cavaliers“ ekipą bei pasiekė revanšą už nesėkmę pirmajame mače.

Čempionų titulą ginantys „Cavaliers“ vos 35 procentų taiklumu atakavo „iš žaidimo“, kovą dėl atšokusių kamuolių pralaimėjo 35:58 bei padarė 15 klaidų.

Vienu pagrindinių „Warriors“ pergalės kalvių buvęs Draymondas Greenas atliko trečiąjį trigubą dublį šiame sezone pelnydamas 11 taškų, atkovodamas 13 kamuolių ir atlikdamas 11 rezultatyvių perdavimų, tačiau pasižymėjo ir nesportine pražanga įvertintu kietu žaidimu prieš LeBroną Jamesą.

SERBO NAKTIS. Nikola Jokičius sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes ir atvedė Denverio „Nuggets“ į pergalę prieš Orlando „Magic“. Aukštaūgis iš Serbijos per 36 minutes pelnė 30 taškų bei pridėjo 11 atkovotų kamuolių ir 5 rezultatyvius perdavimus.

Jokičiui po rungtynių gerų žodžių negailėjo „Magic“ strategas Frankas Vogelis: „Jokičius žaidžia bauginantį krepšinį. Tas vaikis neįtikėtinai išplečia savo komandos puolimą, o varžovams su tuo susitvarkyti yra labai sudėtinga.“

TEISĖJŲ TRŪKUMAS. Rungtynėms tarp „Nuggets“ ir „Magic“ teisėjavo ne trys, o tik du arbitrai. Teisėjas Nickas Buchertas dėl asmeninių priežasčių pavėlavo atvykti į Denverį, todėl Tomui Washingtonui ir Justinui VanDuyne teko dirbti be jo. Dviese likę teisėjai dirbo sėkmingai ir iš viso užfiksavo 27 pražangas.

MĖLYNĖ. Mindaugas Kuzminskas įsimintinai debiutavo Niujorko „Knicks“ startiniame penkete. Lietuvis rungtynėse su Atlantos „Hawks“ paliko aikštelę turėdamas 14 taškų, 5 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus ir didžiulę mėlynę.

Trečiojo kėlinio pradžioje link krepšio besiveržęs Kentas Bazemore‘as trinktelėjo Kuzminskui į akį, kuri netrukus pasruvo krauju. Kruvinas lietuvis teisėjams sustabdžius rungtynes išėjo į rūbinę, tačiau jau po kelių minučių grįžo į aikštelę pasipuošęs mėlyne.

KAI NESISEKA, TAI NESISEKA. „Knicks“ ekipa pralaimėjo vienuoliktąjį kartą per pastaruosius trylika mačų, o susitikime su Atlantos „Hawks“ iki pergalės Jeffo Hornaceko auklėtiniams trūko itin nedaug. Likus žaisti 43 sekundes Derrickas Rose‘as išvedė „Knicks“ į priekį 107:105.

Visgi likus 22 sekundėms Dennisas Schroderis smeigė tritaškį (108:107), o per likusį laiką Niujorko klubas nepasinaudojo net trimis šansais išsigelbėti – iš pradžių Rose‘o metimą blokavo Paulas Millsapas, tuomet iš po krepšio nepataikė kamuolį atkovojęs Carmelo Anthony, o pataisyti situacijos nepavyko ir Joakimui Noah.

1000. Nors Portlando „Trail Blazers“ nepasipriešino Vašingtono „Wizards“ ekipai, o C.J. McCollumas pirmą kartą po aštuonių mačų iš eilės nepasiekė 25 taškų ribos, gynėjas prisijungė prie garbingo žaidėjų klubo. 12 taškų Vašingtone leido McCollumui peržengti per sezoną pelnytų 1000 taškų ribą.

Vienas „Trail Blazers“ lyderių tapo aštuontuoju šią ribą pasiekusiu krepšininku – jis prisijungė prie Russello Westbrooko, Jameso Hardeno, DeMaro DeRozano, Anthony Daviso, DeMarcuso Cousinso, Isaiah Thomaso ir Kevino Duranto.

ANT BANGOS. Veteranas Joe Johnsonas ketvirtajame kėlinyje pelnė 10 iš 15 savo taškų, paskutinę minutę tritaškiu persvėrė rezultatą Jutos „Jazz“ naudai, o ši pasiekė ketvirtąją pergalę iš eilės svečiuose 106:101 palauždama Fynikso „Suns“.

„Jazz“ pelnė paskutinius septynis mačo taškus, o pergalę Quinno Snyderio auklėtiniams garantavo Rudy Gobertas, lemiamos „Suns“ atakos metu blokavęs Marquese‘o Chrisso metimą.

NYKŠTYS 1. Prieš kurį laiką klubą susižeidęs ir dėl to vieną mačą praleidęs Anthony Davisas vėl patyrė traumą. Rungtynių su Indianos „Pacers“ trečiajame kėlinyje puolėjas krisdamas ant parketo susižeidė dešinės rankos nykštį.

Pakilęs nuo parketo aukštaūgis dar sumetė du baudų metimus, tačiau netrukus atsisėdo ant suolelio ir daugiau nebežaidė. Davisas iki tol buvo pelnęs 16 taškų, o be savo lyderio likę ir Donato Motiejūno taškų nesulaukę „Pelicans“ Indianoje patyrė pralaimėjimą 95:98.

NYKŠTYS 2. Los Andželo „Clippers“ sutriuškino Oklahomos „Thunder“ ir iškovojo septiną pergalę iš eilės, tačiau galingai šį susitikimą pradėjęs Chrisas Paulas antrajame kėlinyje susižeidė kairės rankos nykštį ir ant parketo nebesugrįžo.

Domantą Sabonį išmaudyti ir 8 taškus šiame mače surinkti spėjęs Paulas dėl traumos jau buvo iškritęs iš rikiuotės gruodį, o tuomet „Clippers“ patyrė šešias nesėkmes paeiliui, todėl Los Andželo ekipai belieka tikėtis, kad toks scenarijus nepasikartos.

Chriso Paulo šokis prieš Domantą Sabonį:

Chriso Paulo trauma:

MVP. Isaiah Thomasas ketvirtajame kėlinyje pelnė 17 taškų, iš viso surinko 35 ir atvedė Bostono „Celtics“ į pergalę prieš Šarlotės „Hornets“. Įžaidėjas jau 25 kartą iš eilės per mačą pelnė daugiau nei 20 taškų, o paskutinėmis minutėmis jam stovint prie baudų metimo linijos fanai skandavo „MVP! MVP!”.

• Daugiau naujienų apie NBA rasite paspaudę čia.
  • NBA statistinius lyderius rasite paspaudę čia.