Nuotr.: Vytautas Dranginis, LTOK
Nuotr. Vytautas Dranginis, LTOK

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) lūkesčiai artėjančiame Europos čempionate – lygiai tokie patys, kaip ir buvo iki šiol.

Tinklalapio „BasketNews.lt“ rengiamoje Žinių radijo laidoje „Trys milijonai trenerių“ kalbėjęs LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas teigė, jog tikimasi kovoti dėl aukščiausių vietų Senojo žemyno pirmenybėse, o ar tai pavyks įgyvendinti, priklausys nuo Lietuvos rinktinės sudėties.

„Kalbant apie šią vasarą, viskas priklausys nuo žaidėjų, kurie atvyks į rinktines, ne vien tik mūsų, bet ir kitas. Lūkesčiai – kaip visada, žaidėjai atvažiuoja atiduoti visas jėgas, parodyti savo vertę ir atstovauti šaliai. Kaip ir anksčiau važiavome iškovoti aukščiausias vietas, tai taip pat ir šiemet. Reikia pažiūrėti, kokią surinksime komandą, kas paaiškės prieš pačią stovyklą, kokie žaidėjai atvyksta ir kokių rezultatų galėtume tikėtis“, – sakė Špokas. 

2017 metų Europos čempionatas – paskutinis, kuris bus organizuojamas pagal senąją sistemą. Pasibaigus šiam turnyrui, kitos Senojo žemyno pirmenybėse bus organizuojamas kas ketverius metus.  

„Dėl pačios sistemos pasikeitimo, laikas parodys, ar ji gera, ar bloga. Šiaip ji įnešė daug sumaišties organizacine prasme, federacijoms atsirado labai daug darbo, nes anksčiau visi suprasdavome, kad rinktinės yra praktiškai vasarą, o dabar jos bus ištisus metus su langų ir atrankos sistemomis. Tiek rudenį, tiek žiemą, tiek vasarą turėsime rinktinių langus, nuo vieno lango iki kito reikės surinkinėti žaidėjus, praktika tokia kaip futbole.

Iš vienos pusės bus įdomu, o laikas parodys, ar ji reikalinga, ar paranki Lietuvai. Senoji sistema tikrai buvo paranki, mes turėjome tikrai puikius rezultatus ir olimpinius ciklus. Šitas Europos čempionatas – paskutinis šiame olimpiniame cikle. Kitas bus tik 2021 metais. Kaip šitas ciklas nusisekė, galėsime kalbėti jau ateityje. Pasikeitimams turbūt pritarė visos šalys ir mes esame tos sistemos dalis“, – komentavo LKF atstovas.

Šiemet vykstančios varžybos antrą kartą paeiliui vyks keturiose šalyse – Suomijoje, Izraelyje, Rumunijoje ir Turkijoje. 2015 metais Europos čempionatą organizavo Kroatija, Prancūzija, Vokietija bei Latvija. 

„Jeigu krepšinis tapo inovatoriais ir dabar pagal šitą sprendimą eina ir futbolas, plečiantis formatą, plečiantis šalis, tai aišku pasiteisino vien dėl to, kad tribūnos nebūna tuščios, nes vienai šaliai užpildyti ne savo rungtynes yra ganėtinai sunku. Dabar yra pakankamai daug sirgalių, atvykstančių palaikyti komandas. Vėl gi čia yra nauja sistema, kai pasirenkama šalis, iš kurios tikimasi daugiausiai sirgalių pagal krepšelius. Čia yra atskira tema apie krepšelius, išskiriant pagal dydį. Tai vertinčiau teigiamai, nes žaidėjams, be abejo, yra smagiau žaisti pilnose arenose negu pustuštėse.

Lygiai tas pats su atmosfera. Fanams tikrai yra nepalyginama, kai tu žaidi tik palaikydamas savo komandą ir kai yra oponuojantys sirgaliai. Tas pats yra kalbant apie marketinginę prizmę. Rėmėjai yra patenkinti tuo, ką mato, nes taip yra sukuriama pridėtinė vertė ir tame dalyvauja mažiausiai 24 šalys, kurios yra suinteresuotos savo pasiekimais, o transliacijos vyksta į daugumą šalių, kiek atsimenu, 2015 metų Europos čempionatas buvo transliuojamas į daugiau nei 200 šalių. Tai tikrai parodo, kad renginys yra didelis ir, aišku, gaila, kad to nebebus kas dvejus metus, kas buvo nusistovėję ir tradiciška, bet jau galime tik apgailestauti“, – teigė Špokas.

Planus dėlioti Europos čempionatui yra pradėjusi ne tik LKF, tačiau ir ištikimiausių rinktinės sirgalių grupei vadovaujantis Tomas Balaišis-Sėkla.

Ilgą laiką Lietuvos nacionalinę komandą iš arti įvairiuose čempionatuose palaikantis Tomas pasidžiaugė, jog norinčių vykti į Tel Avivą, kur Dainiaus Adomaičio auklėtiniai žais grupės varžybas, netrūksta, tačiau pridūrė, jog tikisi suburti dar didesnę grupę krepšinio aistruolių. 

„Pasiruošimas jau yra įsibėgėjęs. Pas mus yra labai įprastas dalykas – baigėsi vienas čempionatas ir iš karto prasideda pasiruošimas kitam. Kai 2018 metais to čempionato nebus, o bus kvalifikacija, tai bus pasiruošimas jai. Kai tik baigėsi olimpinės žaidynės, sužinoję, kad žaisime Izraelyje, pradėjome ruoštis rungtynėms Tel Avive. Metų pabaigoje su Lietuvos krepšinio federacija (LKF) sutarėme, kad mums skirs 210 bilietų tribūnoje, išpirktoje Lietuvai, ir ją mes esame jau beveik užpildę. Bilietus yra nusipirkę 166 žmonės. Tai – bilietai į visas penkerias grupės rungtynes, komplektas nėra skaidomas ir dar 44 komplektai yra laisvi. Esame paskelbę apie tai feisbuko platformoje ir mūsų aistruolių grupėje, kuri veikia jau daugelį metų.

Manyčiau, kai likę tiek daug laiko iki rungtynių Tel Avive (pirmąsias rungtynes žaisime rugpjūčio 31 dieną) ir kai žinome, kad ten bus nemažas kiekis palaikymo iš Lietuvos, mus tikrai džiugina ir mes džiaugiamės. Bet tai nėra riba, žiūrime ir į tai, kas dedasi aplinkui, į tuos pačius suomius, kurie sugeba pritraukti tūkstančius žmonių. Aišku, ten kitokia rinka ir kitokia ekonomika, tiesiog norime pasiekti dar daugiau, pritraukti žmonių iš Lietuvos dar daugiau ir aš labai tikiuosi, kad savo tikslus, bent jau minimalius, mums pasiseks įgyvendinti, ir kad mes lietuviškąją tribūną tikrai turėsime. Pati tribūna yra 444 vietų. Kaip žinia, dalis bilietų atitenka rėmėjams, krepšininkų giminėms, dalį bilietų pasiima federacija, kas yra normalu“, – pasakojo Sėkla.

Paklaustas, ar yra juntamas žmonių, norinčių vykti į Europos čempionatą, nerimas dėl vykstančių teroristinių išpuolių Turkijoje ir kitose šalyse, pašnekovas atskleidė, jog pernelyg ypatingo susirūpinimo nėra. 

„Iš mūsų tie, kurie važinėja į visas arba į beveik visas rungtynes, iš jų nepastebėjau (susirūpinimo). Buvome ne tokiose teroristiškai pavojingose ar teroristinių aktų pavojingose vietose, kur gali nutikti tie visi dalykai. Buvome Venesueloje, Karakase, kur kriminaliniu atžvilgiu būtų pavojingiau nei Stambule ar Tel Avive. Toje pačioje Venesueloje buvome devynias naktis, prie pat mūsų viešbučio užmušė du žmones.

Yra tas dalykas ir žmonės, matyt, galvoja, bet iš kitos pusės, bent jau man asmeniškai viskas atrodo labai paprastai. Jeigu matome, kas vyksta Vokietijoje, Prancūzijoje, Anglijoje, Belgijoje ir taip toliau, tai pasitaikius ne laiku ir ne vietoje bet kur gali tas įvykti, bet dėl šito dalyko, manau, tuo metu bus sugriežtintos saugumo pajėgos. Šalys puikiai supranta, kad jeigu per tokį renginį jos pasileis tokius dalykus, tai joms bus užkirstas kelias kažką tai daugiau daryti. Tikiu, kad nebus jokių ten nesąmonių ir viskas praeis laimingai. Kaip bus, pamatysime“, – kalbėjo Balaišis.


Rodyti komentarus
2017-01-19 00:44
viva
Tai pašlemėkai delfis rašė, kad žada surinkti visa senaja sudėtį, nes tai paskutinis "realus" šansas jiems laimėti dar kazką. Man tai biški juokinga darosi kai Žalgiris su visais Jankunais, Seibuciais, Milakniais, Javtokais yra pajuokos objektas Eurolygoje, Mačiulis su Kalniečiu irgi neblizga ir jie tikisi Europoj dar medaliu ar kazko ten, ant 50 tasku asikrove nuo Ispanu net australai sutriuskino ir dar Špokui neaišku, kad ši rinktinė nebeturi tiesiok parako ir kazka dar laimėti yra labai nerealu, nebent ivyktu renesansas. Bet ar butu sazininga toliau bezdeti ar laikas su nauju treneriu versti nauja puslapi. Manau surinkta jauna sudetis butu tikrai konkurencinga jau siame cempionate. Kazkas prisijunks iš NBA ketverto, duok dieve visi 4. Yra Ulanovas, Gudaitis, Grigonis, Giedraitis, Lekavičius, Bieliauskas, būtų galima net įjunkti Lietkabelį gerai atrodančius Skučą ir Tarolį ar išvis koki progresuojantį Olisevičių. Svarbu, kad būtų geras klimatas komandos ir gerai subalansuota ir tolygei paskirstytas laikas išnaudojant ir pasitikint visais ne taip kai Kazlauskas su 7 žaidėjais drebėdavo. Zvezda įrodinėja, kad jaunimas gali žaisti prieš visas tas "žvaigžudtes" ypatč tokias kaip mūsų.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-01-18 17:50
Anonimas
faktas kad dauguma labiau patyrusiu zaideju nevaziuos i si cempa nes kokia prasme draskytis nieko nelemenciame turnyre kai tavo karjeros pabaiga ne uz kalnu?kalnietis,maciulis ir jankunas tikrai nevaziuos, valanciunas irgi manau leis sau pailseti ir patobulint reikiamus igudzius.speju matysim visiskai nauja komanda kurios pagrinda sudarys LKL zaidejai ir uzsienyje rungtyniaujantys jauni lietuviai. Sabonis su Kuzminsku turetu tapt naujais rinktines lyderiais
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-01-18 15:35
delfi
Panasus straipsnis jonas maciulis puse lupu uzsimine kad masto apie polsi

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-01-18 13:36
adomaitis
Na zinant kandidatu sarasas buna ilgas

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-01-18 13:35
adomaitis
Viskas nuo priklausys nuo adomaicio ka kvies ka ne

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-01-18 13:08
djgaffer
Daug veteranų jau nebus,nes pripažinkim-čempionatas jau nėra tokios svarbos,koks buvo anksčiau.Daugiau jaunimo reikės įtraukti,kad apsišaudyti.O tada atrankoje turėtų būti lengviau su jau patirties įgavusiais jaunais žaidėjais.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-01-18 12:42
MAMBA
Tikiuosi sudėtis bus gerokai atjaunėjusi, nes tų braškančių žaidėjų ačiū nebereikia. Špokas klysta manydamas, kad susirinks ant popieriaus skambiausias pavardes ir nuo to priklausys rezultatas. Įžaidėjo pozicijoje išvis siūličiau Kalniečiui pailsėti ir pasimti tris jaunus kaip pvz.: Lekavičių, Bieliauską, gal net Veličką o gal Valinską.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 7

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas