Nuotr.: Kibirkštis
Nuotr. Kibirkštis

Vienuoliktąją pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) iškovojo Vilniaus „Kibirkšties“ (11-3) ekipa, kuri Garliavoje 81:72 (17:12, 22:15, 14:16, 28:29) nugalėjo Kauno rajono „Hoptrans-Sirenas“ (8-7).

24
34
60%
6/10
4

Šiame susitikime nugalėtojos itin klydo. „Kibirkštis“ padarė net 30 klaidų, o šeimininkės „Hoptrans-Sirenos“ – 15.

Rungtynių pradžia sėkmingiau susiklostė viešnioms, kurios mačą pradėjo spurtu 12:2. Per antrąją kėlinio dalį „Hoptrans-Sirenos“ atgaivino savo puolimą ir sužaidusios atkarpą 10:5 po pirmojo ketvirčio turėjo 5 taškų deficitą – 12:17.

Antrajame kėlinyje intriga aikštelėje jau buvo žymiai didesnė, o po Rasos Knyzaitės taiklių baudos metimų „Kibirkšties“ pranašumas sumažėjo iki 3 taškų – 21:18. Nors Eglė Šniokaitė ir vėl atstatė 5 taškų pranašumą (23:18), tačiau Gabrielės Gutkauskaitės tolimas metimas šeimininkes ir vėl priartino prie varžovių – 21:23. Tiesa, per likusias minutes vilnietės sėkmingiau žaidė puolime, o tai leido joms prieš antrąją mačo dalį pirmauti prieš „Hoptrans-Sirenas“ – 39:27.

Po ilgosios pertraukos šeimininkėms pavyko kiek aptirpdyti varžovių pranašumą (33:41), o aikštelėje ir toliau vyko atkakli kova. Likus žaisti 3 minutes, komandas ir toliau skyrė 7 taškai – 46:39. Nors galiaviškės bandė sumažinti atsilikimą, tačiau „Kibirkštis“ kontroliavo padėtį, o Vitos Kuktienės tolimas metimas leido vilnietėms prieš lemiamą kėlinį vėl turėti dviženklę persvarą – 53:43.

Ketvirtajame kėlinyje „Kibirkštis“ ir toliau bėgo į priekį, o sužaidus 3 minutes komandas skyrė 12 taškų – 61:49. Nors vilnietės jau buvo susikrovusios 15 taškų pranašumą (64:49), tačiau „Hoptrans-Sirenos“ surengė spurtą 7:0 ir priartėjo – 56:64.

Likus žaisti kiek mažiau nei 2 minutes, komandas skyrė 5 taškai – 65:70. Rungtynių pabaigoje šeimininkės sumažino deficitą iki 4 taškų (70:74), tačiau „Kibirkštis“ pranašumą padidino, o paskutinę sekundę tritaškį dar smeigė Laurita Jurčiūtė – 81:72.

„Hoptrans-Sirenos“: Gabrielė Gutkauskaitė 21, Dalia Belickaitė 15 (5 atk. kam.), Rasa Knyzaitė 10, Gintarė Jasiunskaitė ir Kornelija Balčiūnaitė (7 atk. kam.) po 9.

„Kibirkštis“: Vita Kuktienė 24 (7 atk. kam.), Laurita Jurčiūtė 18 (5kld.), Daugilė Šarauskaitė 14 (11 atk. kam.), Eglė Šniokaitė 13 (6 rez. perd.).