LeBronas Jamesas pristatymo metu Nuotr.: USA Today – Scanpix
Cristiano Felicio dėjimas Nuotr.: AP – Scanpix
DeMarcuso Cousinso nepasitenkinimas Nuotr.: AP – Scanpix
Kelly Oubre ruošiasi dėjimui Nuotr.: AP – Scanpix
Danny Greenas nesutinka su teisėjo sprendimu Nuotr.: USA Today – Scanpix

Sakramento „Kings“ klubo stratego Dave'o Joergerio atsiprašymas, Klivlando „Cavaliers“ sugrįžimas į pergalių kelią, sėkmingi Jono Valančiūno ir Donato Motiejūno pasirodymai, bausmė Dwyane'ui Wade'ui bei Jimmy Butleriui, nušvilptas Carmelo Anthony – tai ir daugiau – sausio 28-osios NBA pulse.

• Nuotraukas iš praėjusios nakties NBA rungtynių rasite fotogalerijoje.

Sausio 28-osios NBA pulsas

ATSIPRAŠĖ. Trečiadienį išvykoje Klivlando „Cavaliers“ klubą 116:112 įveikusi Sakramento „Kings“ pasiekė vieną didžiausių sezono pergalių. Po triumfo NBA čempionų tvirtovėje džiaugsmas liejosi ne tik komandos rūbinėje, tačiau ir socialiniuose tinkluose.

Savotiškai šią pergalę pažymėti nusprendė ir „Kings“ personalas. Jis socialiniame tinkle „Twitter“ publikavo redaguotą „Cavaliers“ logotipą, kuriame vietoje „C“ raidės buvo įmontuota „L“, simbolizuojanti pralaimėjimą.

„Tai yra jų logotipas ir reikia už tai atsiprašyti. Toks dalykas negalėjo įvykti“, – sakė „Kings“ specialistas Dave’as Joergeris.

ATVEDĖ. Puikiai lemiamomis akimirkomis sužaidęs Paulas George’as ketvirtojo kėlinio pabaigoje pelnė paskutinius šešis ekipos taškus ir išvedė Indianos „Pacers“ ekipą į pratęsimą kovoje su Sakramento „Kings“. Jame vėl spindėjęs klubo lyderis trissyk leido šeimininkams pirmauti, o vėliau ir iškovoti pergalę 115:111. George’as iš viso per 45 minutes pelnė 33 taškus (7/13 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 16/17 baudos).

VELNIŠKU TEMPU. Praėjusią naktį 31 tašką pelniusio ir 11 rezultatyvių perdavimų atlikusio LeBrono Jameso vedama Klivlando „Cavaliers“ savo aikštėje 124:116 pranoko Bruklino „Nets“ ir nutraukė trijų pralaimėjimų seriją bei sugrįžo į pergalių kelią.

Šis mačas buvo vienas iš trijų, kuriuos NBA čempionai sužais per keturias dienas. „Cavaliers“ nepraėjus nė parai sekmadienį vakare savų žiūrovų akivaizdoje susitiks su Domanto Sabonio atstovaujama Oklahomos „Thunder“, o paskui sausio 31-ąją – išvykoje su Dalaso „Mavericks“.

PRISIDĖJO. Nors Jonui Valančiūnui sunkiai sekėsi rinkti taškus, lietuvis sėkmingai darbavosi po krepšiais. Uteniškis per 24 minutes pelnė 8 taškus (4/10 dvitaškiai), atkovojo 11 kamuolių, blokavo 2 metimus, o Toronto „Raptors“ su 32 taškus pelniusiu Kyle’u Lowry priešakyje namuose 102:86 įveikė Milvokio „Bucks“ ir nutraukė penkių pralaimėjimų seriją. Kai JV atkovoja dviženklį kamuolių skaičių, „Raptors“ pergalių ir pralaimėjimų santykis yra 17-8.

FANTASTIŠKAS ŠOU. Akylai prieš Hjustono „Rockets“ tritaškininkus besigynusi Filadelfijos „76ers“ liko nubausta varžovų superžvaigždės Jameso Hardeno. Įspūdingą pasirodymą surengęs atletas per 39 minutes pelnė 51 tašką (10/17 dvitaškiai, 6/11 tritaškiai, 13/14 baudos), atkovojo 13 kamuolių, atliko 13 rezultatyvių perdavimų bei surinko net 58 naudingumo balus. Hardenas tapo pirmuoju žaidėju NBA istorijoje, kuriam pavyko pelnyti 50 taškų ir užfiksuoti trigubą dublį dvejose reguliaraus sezono rungtynėse.

Be „Rockets“ lyderio, šį sezoną 50 taškų buvo surinkęs ir trigubą dublį pasiekęs Oklahomos „Thunder“ superžvaigždė Russellas Westbrookas. Apskritai, iki tol NBA per 70 sezonų tokie žaidėjų pasiekimai buvo užfiksuoti vos šešis kartus.

PIRMOJI NESĖKMĖ. Jameso Hardeno vedamos Hjustono „Rockets“ ekipos nesustabdžiusi Filadelfijos „76ers“ namuose pralaimėjo 118:123 ir patyrė tik pirmąjį pralaimėjimą 2017-aisiais metais namų arenoje. Iki tol šešis sykius paeiliui laimėjusi Filadelfijos komanda pranoko Minesotos „Timberwolves“, Niujorko „Knicks“, Šarlotės „Hornets“, Toronto „Raptors“, Portlando „Trail Blazers“ ir Los Andželo „Clippers“.

NUBAUDĖ. Komandos draugus po pralaimėjimo Atlantos „Hawks“ ekipai sukritikavę Dwyane’as Wade’as ir Jimmy Butleris sulaukė Čikagos „Bulls“ komandos paskirtos bausmės. Prieš tai visas rungtynes starto penkete pradėjęs duetas mače su Majamio „Heat“ klubu į startinį penketą nebuvo įtrauktas.

Nuo suolo pakilęs Wade’as per 28 minutes pelnė 15 taškų (6/17 dvitaškiai, 3/4 baudos) ir atkovojo 6 kamuolius, tuo metu Butleriui šis susitikimas susiklostė tragiškai – puolėjas „iš žaidimo“ pataikė vos 1 metimą iš 13, iš viso pelnė 3 taškus, 3 kartus suklydo ir surinko –9 naudingumo balus.

„Bulls“ savo aikštėje 88:110 nusileido Majamio „Heat“ komandai, kurią į priekį vedė 26 taškus pelnęs ir 11 rezultatyvių perdavimų atlikęs Goranas Dragičius.

NAUDINGAI. Anthony Davisas pelnė 16 taškų ir atkovodamas 22 kamuolius pakartojo asmeninį karjeros rekordą, Jrue Holiday surinko 23 taškus bei atliko 11 rezultatyvių, o jų vedama Naujojo Orleano „Pelicans“ savo aikštėje 119:103 įveikė San Antonijaus „Spurs“ bei nutraukė jos penkių pergalių seriją. Tarp naudingiausių „Pelicans“ žaidėjų buvo ir Donatas Motiejūnas.

Nuo suolo pakilęs lietuvis aikštėje praleido 22 minutes, per kurias pelnė 10 taškų (3/4 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 1/1 baudos), atkovojo 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus ir surinko 18 naudingumo balų.

PERGALINGAI. Puikų žaidimą pastaruoju metu demonstruojančios Vašingtono „Wizards“ ekipos startinio penketo žaidėjai pelnė po 15 ir daugiau taškų, o jų vedama komanda išvykoje 112:86 šventė pergalę prieš Atlantos „Hawks“. „Wizards“ tai buvo trečioji pergalė iš eilės. Skaičiuojant nuo gruodžio 8-osios, Vašingtono klubo pergalių ir pralaimėjimų santykis yra 20-8.

10 DIENŲ. Tiek laiko truks Memfio „Grizzlies“ išvykos rungtynių turas, kurio metu komanda sužais šešis mačus. Pirmąjį mūšį „Grizzlies“ pralaimėjo praėjusią naktį, kai Portlande 109:112 nusileido vietos „Trail Blazers“.

Tai – ilgiausia „Grizzlies“ kelionė nuo 2007 metų, kuomet taip pat šešerių išvykos rungtynių kelionė truko nuo kovo 24 iki balandžio 1 dienos. Kitą mačą „Grizzlies“ namuose žais vasario 4-ąją.

NUŠVILPTAS. Kalbų dėl galimų mainų sūkuryje atsidūręs Carmelo Anthony prarado ir Niujorko „Knicks“ ekipos sirgalių palaikymą. Klubo žvaigždės pasirodymu mače su Šarlotės „Hornets“ nusivylę fanai kelis kartus po netaiklių metimų nušvilpė „Knicks“ ekipos krepšininką. Anthony per 35 minutes pataikė tik 8 metimus iš 26, pelnė 18 taškų ir atkovojo 11 kamuolių.

Nepaisant prasto pataikymo, jis savo darbą lemiamu metu atliko – 32-ejų metų puolėjas rungtynių pabaigoje pataikė svarbų dvitaškį ir lėmė „Knicks“ pergalę 110:107.

• Daugiau naujienų apie NBA rasite paspaudę čia.
  • NBA statistinius lyderius rasite paspaudę čia.