Nuotr.: D.Lukšta
Nuotr. D.Lukšta

Mezon-NKL pirmenybių turnyrinės lentelės viršūnėje intriga ir vėl pamažu atgyja. Traumų krečiama Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ patyrė vos antrąjį sezono pralaimėjimą namie, o tuo pasinaudojusi Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ sumažino čempionų titulą ginančios ekipos atotrūkį.

Intrigos netrūko ir kovose tarp žemesnes pozicijas užimančių komandų. Šakių „Vytis“ netikėtai lengvai nuskriaudė nukraujavusį Vilniaus „Perlą, į pergalių kelią grįžo Joniškio „Delikatesas“, o autsaiderių mūšis baigėsi Jonavos sporto klubo pergale.

Apie šiuos įvykius ir dar daugiau – tradicinėje tinklalapio „nklyga.lt“ savaitės apžvalgoje.

Nutrūkusi serija

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ pergalių serija namuose baigėsi. Raseinių „Rasų“ ekipa tapo pirma komanda per keturis mėnesius, kuri sugebėjo triumfuoti Suvalkijos sostinėje. Giedriaus Kurtinaičio auklėtiniai svečiuose marijampoliečius paguldė 94:84.

„Sūduvai-Mantingai“ tai buvo pirmoji nesėkmė namuose po 14 pergalių iš eilės. Prieš tai paskutinį kartą šiame mieste buvo laimėjusi tik „Telšių“ komanda, kuri Marijampolėje triumfavo spalio 7-ąją. Šis pralaimėjimas kiek susilpnino suvalkiečių pozicijas turnyrinės lentelės viršūnėje ir dabar Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai persekiotojus „Nafta-Uni-Akvaservis“ krepšininkus lenkia tik dvejomis laimėtomis rungtynėmis.

Atsigauna?

Rimtą atsigavimo signalą visoms Mezon-NKL lygos komandoms pasiuntė Šakių „Vyčio“ krepšininkai, kurie savaitgalį namie 74:56 be didelio vargo susitvarkė su Vilniaus „Perlu“. Prie šios pergalės Šakių ekipoje labiausiai prisidėjo Paulius Beliavičius, kuris per 36 minutes pelnė 23 taškus (3/4 dvit., 4/5 trit., 5/5 baud. met.) ir surinko 24 naudingumo balus.

Tiesa, sostinės ekipa rungtyniavo jau be savo lyderio Margirio Normanto, kuris persikėlė į Vilniaus „Lietuvos rytą“. Iš viso šį sezoną „Perlą“ paliko jau du svarbūs krepšininkai. Vienas iš jų – į „Vytį“ persikėlęs Gytis Radzevičius.

Amerikiečio šou

Itin solidų pasirodymą savaitgalį surengė „Šilutės“ legionierius Brianas Wanamakeris, kuris susitikime su tuo pačiu „Perlu“ buvo arti trigubo dublio. Amerikietis per 32 minutes pelnė 16 taškų (5/8 dvit., 1/3 trit., 3/4 baud. met.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir surinko 33 naudingumo balus. Jam tai buvo antras geriausias sezono pasirodymas.

Tobulas ketvirtis

Wanamakerio vedama „Šilutė“ pasižymėjo ir kitose savaitgalio rungtynėse. Pamario krepšininkai susitikime su Raseinių „Rasais“ antrąjį kėlinį laimėjo net 36:12. Toks fantastiškas antrasis kėlinys „Šilutės“ komandai nutiesė kelią pergalės link – 100:96.

Kova po krepšiais

Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ kiek netikėtai lengvai 82:54 sutriuškino „Telšius“, o prie šio pasiekimo stipriai prisidėjo klaipėdiečių kova po krepšiais. Ryčio Vaišvilos auklėtiniai atkovojo 54 kamuolius ir pakartojo sezono atkovotų kamuolių rekordą, kurį šį sezoną taip pat buvo užfiksavę „Žalgirio“ dubleriai.

Kovą dėl kamuolių klaipėdiečiai prieš žemaičius laimėjo 54-33. Dviženklius atkovotų kamuolių rodiklius „Nafta-Uni-Akvaservis“ komandoje fiksavo Džiugas Slavinskas (11) ir Edvinas Alunderis (10).

Autsaiderių kova

Savaitgalį Mezon-NKL pirmenybėse vyko kova tarp dviejų paskutines vietas užimančių komandų – Jonavos sporto klubo ir Molėtų „Ežerūno“. Pergalę gyvybiškai svarbiose rungtynėse iškovoti pavyko JSK krepšininkams, kurie svečius iš Molėtų nugalėjo 81:67. Šis laimėjimas Nerijaus Zabarausko auklėtiniams pagal pergalių skaičių leido pasivyti molėtiškius. Viena iš šių dviejų komandų po šio etapo bus priversta atsisveikinti su Mezon-NKL čempionatu.