Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

Puikias rungtynes sužaidęs Luka Dončičius surinko 30 naudingumo balų ir atvedė Jono Mačiulio atstovaujamą Madrido „Real“ (16-5) komandą į pergalę Eurolygoje.

16
30
9
100%
4/4

17-mečiui slovėnui iki dvigubo dublio pritrūko tik vieno atkovoto kamuolio, o Pablo Laso auklėtiniai penktadienį svečiuose 79:71 (16:15, 23:21, 20:16, 20:19) įveikė Vitorijos „Baskonia“ (12-9) su Tadu Sedekerskiu ir atsirevanšavo jai už nesėkmę pirmajame varžybų rate.

Vasario pabaigoje aštuonioliktąjį gimtadienį minėsiantis Dončičius 30-ies naudingumo balų ribą Eurolygoje šį sezoną pasiekė trečiąjį kartą. Jo geriausias karjeros rezultatas – 32 naudingumo balai.

Nuo suolo pakilusi „Real“ kylančioji žvaigždė per 25 minutes pelnė 16 taškų (3/6 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 4/4 baudos), atkovojo 9 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 pražangas ir sykį prasižengė.

Beveik visą mačą pirmavusi „Real“ ketvirtajame kėlinyje po Gustavo Ayono dvitaškio turėjo 12 taškų pranašumą – 74:62.

Tuomet Rodrigue Beauboisas pelnė keturis taškus iš eilės, Johannesas Voigtmannas pridėjo du taškus su pražanga, Shane'as Larkinas pataikė dvitaškį ir likus žaisti 24 sekundes „Baskonia“ priartėjo per septynis taškus – 71:78.

Pražanga sustabdytas Jeffery Tayloras pataikė vieną baudą, kitoje atakoje Nicolas Laprovittola suklydo ir „Real“ pasiekė saldų revanšą. Sezono pradžioje Madride vykusi šių dviejų ekipų akistata baigėsi „Baskonia“ pergale 91:87.

Mačą starto penkete pradėjęs Mačiulis žaidė 21 minutę, pasižymėjo 3 taškais (1/3 tritaškiai), atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį bei surinko 7 naudingumo balus.

Tuo metu trumpai nuo suolo pakilęs Sedekerskis aikštėje praleido pustrečios minutės ir niekuo nespėjo pasižymėti.

„Baskonia“ gretose dvigubu dubliu pasižymėjęs ir 13 kamuolių atkovojęs Voigtmannas užfiksavo naują karjeros rekordą.

„Baskonia“: Rodrigue Beauboisas 20, Adamas Hanga 12, Johannesas Voigtmannas 10 (13 atk. kam.).

„Real“: Luka Dončičius 16 (9 atk. kam.), Jeffery Tayloras 16, Gustavo Ayonas 11.