Greggas Popovichius Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
Carmelo Anthony Nuotr.: AP – Scanpix
LeBronas Jamesas Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
Triumfuojantis „Bucks“ suoliukas Nuotr.: AP – Scanpix
Steve'as Kerras Nuotr.: AP – Scanpix

Pakiliai rungtyniaujanti Indianos „Pacers“, įspūdingi Hassano Whiteside'o ir Devino Bookerio pasirodymai, istorinė Greggo Popovichiaus pergalė, „Heat“ pergalių serija ir išvarytas Steve'as Kerras – apie tai ir dar daugiau – vasario 5-osios NBA pulse.

• Nuotraukas iš praėjusios nakties NBA rungtynių rasite fotogalerijoje.

Vasario 5-osios NBA pulsas

SERIJA. Tik aštuonis taškus ketvirtajame kėlinyje Donato Motiejūnui atstovaujamai Naujojo Orleano „Pelicans“ komandai leidusi įmesti Vašingtono „Wizards“ pasiekė septintąją pergalę iš eilės. Tai – ilgiausia „Wizards“ pergalių serija nuo 2005 metų sausio. Taip pat namuose žaidusiai Vašingtono ekipai tai buvo 17-asis laimėjimas paeiliui. Šis rezultatas – antras geriausias „Wizards“ klubo istorijoje.

Nuo suolo pakilęs Motiejūnas per penkias minutes pasižymėjo vienu pramestu tritaškiu ir dviem rezultatyviais perdavimais.

PERGALINGAI. Puikiai rungtyniaujanti Indianos „Pacers“ šiuo metu yra viena geriausių komandų NBA. Skaičiuojant nuo praėjusių metų gruodžio 28-osios dienos, „Pacers“ pasiekė 13 pergalių ir patyrė 4 pralaimėjimus. Tai – ketvirtas geriausias rezultatas per šį laikotarpį.

Tuo metu Rytų konferencijos lyderė Klivlando „Cavaliers“ per paskutines 11 rungtynių užfiksavo pergalių ir pralaimėjimų santykį 6-5, ketvirtąją vietą užimanti Atlantos „Hawks“ – 7-4, o penktoje pozicijoje žengianti Toronto „Raptors“ per pastaruosius 10 susitikimų laimėjo tik dusyk.

NESUSTABDOMAS. Pergalingame mače su Filadelfijos „76ers“ komanda dominavusiam Majamio „Heat“ atletui Hassanui Whiteside’ui pakako tik 27 minučių, jog jis užfiksuotų įspūdingą dvigubą dublį. Sau lygių neradęs 27-erių metų puolėjas pelnė 30 taškų (14/17 dvitaškiai, 2/3 baudos) ir atkovojo 20 kamuolių.

Tokius rodiklius Whiteside’ui pavyko užfiksuoti pirmą kartą karjeroje, tuo metu „Heat“ klubo istorijoje, įskaitant NBA atkrintamąsias varžybas, jis tapo devintuoju žaidėju, pasižymėjusiu tokia statistika. Anksčiau šiame sezone tokiu galingu žaidimu buvo išsiskyręs tik Sakramento „Kings“ lyderis DeMarcusas Cousinsas.

Prieš „76ers“ 125:102 namuose laimėjusi „Heat“ pasiekė dešimtąją pergalę iš eilės. Ši serija šiuo metu yra ilgiausia NBA lygoje.

20. Tiek kartų per 50 sužaistų rungtynių Filadelfijos „76ers“ komanda startavo susitikimuose skirtingais starto penketais. Mače su „Heat“ ekipai padėti negalėjo traumuotas lyderis Joelis Embiidas ir Robertas Covingtonas bei trenerio sprendimu aikštėje nepasirodęs Jahlilas Okaforas.

Vos trečią sykį rungtynes starto penkete pradėjo Nerlensas Noelis, kuriam tai buvo tik 22-asis sezono mačas. Aukštaūgis per 20 minučių pelnė 7 taškus (2/6 dvitaškiai, 3/4 baudos) ir atkovojo 7 kamuolius.

PERKOPĖ. Praėjusios nakties mače su Mindaugo Kuzminsko atstovaujama Niujorko „Knicks“ komanda Klivlando „Cavaliers“ į pergalę vedęs LeBronas Jamesas pelnė 32 taškus bei tapo jaunausiu žaidėju NBA istorijoje, pasiekusiu 28 tūkstančių per karjerą pelnytų taškų ribą.

Aštuntąją vietą šiuo metu užimanti „Cavaliers“ superžvaigždė savo sąskaitoje turi 28,020 taškų. Septintoje vietoje esantis Shaquille’as O’Nealas per karjerą pelnė 28,596 taškus.

Nuo suolo pakilęs Kuzminskas per 19 minučių pelnė 8 taškus (1/2 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 3/4 baudos), atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, o „Knicks“ namuose pralaimėjo 104:111. „Cavaliers“ prieš „Knicks“ laimėjo devintą kartą paeiliui ir septintą sykį iš eilės „Madison Square Garden“ arenoje.

MAINŲ OBJEKTAI. Pastaruoju metu žiniasklaidoje galimų mainų tarp Niujorko „Knicks“ ir Klivlando „Cavaliers“ minimi žaidėjai Carmelo Anthony ir Kevinas Love’as aikštėje susitiko akis į akį.

„Knicks“ vedlys „iš žaidimo“ pataikė vos 6 metimus iš 20, iš viso pelnė 17 taškų ir atkovojo 6 kamuolius. Tuo metu Love’as spindėjo visu gražumu – jis smeigė 4 tritaškius iš 7 bandymų, surinko 23 taškus bei atkovojo 16 kamuolių.

NESULAIKOMAS. Fantastišką šou surengęs Fynikso „Suns“ ekipos atletas Devinas Bookeris rungtynėse su Milvokio „Bucks“ per paskutines septynias antrojo kėlinio minutės surinko net 27 taškus, tačiau jo komandos tai neišgelbėjo. Iš viso 31 tašką pelniusio gynėjo vedama „Suns“ namuose 112:137 krito prieš Milvokio „Bucks“ su Gianniu Antetokounmpo priešakyje.

Bookeris 20 ir daugiau taškų pelnė 16-ajame mače paeiliui bei tapo jauniausiu žaidėju, užfiksavusiu šią seriją. Pastaroji yra antra ilgiausia tarp pirmamečių ir antramečių lygos krepšininkų per paskutiniuosius 20 sezonų. Vince’as Carteris 1999-2000 metų sezone tai padarė 23-ejose rungtynėse iš eilės.

Antetokounmpo per 34 minutes pelnė 30 taškų (12/17 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 6/9 baudos), atkovojo 12 kamuolių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei padėjo „Bucks“ sugrįžti į pergalių kelią po penkių pralaimėjimų iš eilės.

NUMERIS VIENAS. San Antonijaus „Spurs“ komandos veteranai Emanuelis Ginobili ir Tony Parkeris pelnė po 18 taškų bei svariai prisidėjo prie įsimintinos vyriausiojo trenerio Greggo Popovichiaus pergalės. Pastarąją naktį „Spurs“ namie 121:97 įveikė Denverio „Nuggets“, o Popovichius tapo daugiausiai pergalių su vienu klubu pasiekusiu strategu NBA istorijoje.

Ši pergalė 68-erių metų specialistui buvo 1,128-oji, leidusi aplenkti buvusį Jutos „Jazz“ vyriausiąjį trenerį Jerry Sloaną. Ginobili ir Parkeris ne tik praėjusią naktį buvo vieni iš Popovichiaus rekordo kalvių, bet ir lydėjo strategą didžiąją karjeros dalį. Treniruojant Popovichiui, abu veteranai pasiekė 639 pergales.

DVIŽENKLININKAS. San Antonijaus „Spurs“ ekipos lyderis Kawhi Leonardas pergalingame mače su Denverio „Nuggets“ surinko 19 taškų ir 80-ą kartą iš eilės perkopė dviženklę pelnytų taškų ribą. 2015 metais puolėjui tai buvo pavykę padaryti 46 sykius.

Tuo metu jo vedama „Spurs“ 100 ir daugiau taškų surinko 27-ajame mače paeiliui. Ši serija yra ilgiausia nuo 1998 metais, kada toks rezultatas buvo užfiksuotas 29-eriose rungtynėse iš eilės.

NETIKĖTAI. Trylikos pergalių seriją prieš Sakramento „Kings“ turėjusi „Golden State Warriors“ komanda išvykoje krito 106:109. Draymondui Greenui ir Stephenui Curry nepataikius lemiamu metu, „Warriors“ klubui dar vienas pratęsimas tapo nesėkmingu – šį sezoną NBA vicečempionai per pridėtą laiką pralaimėjo visus tris kartus.

IŠVARYTAS. Emocijų nesuvaldęs „Golden State Warriors“ strategas Steve’as Kerras įtempčiausias rungtynių minutes stebėjo rūbinėje. Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus žaisti pusketvirtos minutės, vyriausiasis treneris įsiuto dėl kelių pasikartojusių pražangų prieš varžovą Kevoną Looney ir išplūdo teisėją, o pastarasis jį išvijo iš aikštės.

• Daugiau naujienų apie NBA rasite paspaudę čia.
  • NBA statistinius lyderius rasite paspaudę čia.