Dwyane'as Wade'as sužaidė vienas geriausių sezono rungtynių Nuotr.: AP – Scanpix
Nickas Youngas triumfuoja Nuotr.: AP – Scanpix
Vince'as Carteris Nuotr.: AP - Scanpix
Kevinas Love'as Nuotr.: AP - Scanpix
Terrence'as Rossas tikrina tinklelio tvirtumą Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix

Skirtingi Derricko Rose'o ir DeMaro DeRozano sugrįžimai po traumų, „Pacers“ ir „Heat“ pergalių serijos, veteranų susitikimas bei LeBrono metimas – visa tai ir dar daugiau – vasario 7-osios NBA pulse.

• Nuotraukas iš praėjusios nakties NBA rungtynių rasite fotogalerijoje.

Vasario 7-osios NBA pulsas

NUTRAUKĖ. Los Andželo „Lakers“ klubas pergale Niujorke nutraukė savo užkeikimą svečių arenose. „Lakers“ 121:107 nugalėjo „Knicks“ ekipą ir nutraukė 12 pralaimėjimų svečiuose seriją. Luke’o Waltono auklėtiniams tai buvo tik 6-oji pergalė išvykose per 29 mačus. Tai buvo pirmoji „Lakers“ pergalė „Madison Square Garden“ arenoje per šešerius metus.

SUGRĮŽO. Po čiurnos traumos ir ketverių iš eilės praleistų rugntynių sugrįžo „Knicks“ gynėjas Derrickas Rose’as, tačiau šiam sugrįžimas nesusiklostė. Jis per 32 minutes tepelnė 5 taškus (2/7 dvit., 0/1 trit., 1/1 baud. met.), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Nė vienas „Knicks“ žaidėjas šį sezoną nesužaidė visų 53 rungtynių.

METŲ METIMAS? LeBronas Jamesas neleidžia atsipalaiduoti. Klivlando „Cavaliers“ vedlys rungtynėse su Vašingtono „Wizards“ svečiuose pataikė sudėtingą tritaškį iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 0,3 sek. ir taip išplėšė pratęsimą, kuriame „Cavs“ triumfavo (140:135).

KARJEROS PASIEKIMAS. LeBronas užfiksavo ir geriausią karjeros rezultatą – atliko 17 rezultatyvių perdavimų. Tiesa, susitikimo dėl pražangų limito jis nebaigė ir aikštę paliko iki pratęsimo pabaigos likus 47 sek.

PIRMASIS. Jamesas šiame mače perėmė 2 kamuolius ir šioje kategorijoje pakilo į visų laikų NBA dvidešimtuką, iš 20-osios vietos išstumdamas Magicą Johnsoną. Jis tapo pirmuoju NBA istorijoje krepšininku, kuris patenka į pirmąjį dvidešimtuką pagal per karjerą pelnytus taškus (aštuntas), rezultatyvius perdavimus (tryliktas) bei perimtus kamuolius (dvidešimtas).

PERGALIŲ SERIJA. Indianos „Pacers“ praėjusią naktį namie 93:90 nugalėjo Oklahomos „Thunder“ ir iškovojo jau septintąją pergalę iš eilės. Tai – ilgiausia klubo laimėjimų serija per pastaruosius dvejus metus. Maža to, „Pacers“ jau keturiems oponentams iš eilės neleido peržengti 100 pelnytų taškų ribos.

Andre Robersono dėjimas:

SUGRĮŽO. Toronto „Raptors“ lyderis DeMaras DeRozanas sugrįžo į aikštelę po patirtos traumos ir iš karto ėmėsi lyderio vaidmens. Jis susitikime su Los Andželo „Clippers“ pelnė 31 tašką (9/19 dvit., 2/3 trit., 7/9 baud. met.) ir atvedė savo komandą į pergalę (118:109). Kanados klubui be savo lyderio per septynerias rungtynes sekėsi kukliai – Dwane’o Casey kariauna per šį laiką triumfavo tris kartus.

NESĖKMĖS PRANAŠYSTĖ. „Clippers“ per aštuonerias išvykos rungtynes, kuomet po dviejų kėlinių atsiliko, šį sezoną dar nė karto nelaimėjo.

PASIEKIMAS. Jamalas Crawfordas tapo šeštuoju krepšininku NBA istorijoje, kuris pasiekė 2000 per karjerą pataikytų tritaškių ribą. Jis prisijungė prie Ray Alleno, Reggie Millerio, Jasono Terry, Vince’o Carterio ir Paulo Pierce’o.

Maža to, jis pakilo į antrą vietą rezultatyviausių visų laikų atsarginių žaidėjų sąraše. Dabar jis turi 9571 taškus ir atsilieka tik nuo Stepheno Curry tėvo Dello (11 147 tšk.).

PATAIKYMAS. Jutos „Jazz“ klubas Atlantoje pelnė 120 taškų ir pakartojo geriausią savo sezono rezultatą puolime. Tiesa, jį „Jazz“ krepšininkai pakartojo pataikydami 61,3 proc. metimų. Tai – geriausias klubo pataikymas šį sezoną. Pergalingu „Jazz“ komandai tapo trečiasis kėlinys, kurį ji laimėjo 37:23. Šiame ketvirtyje Jutos klubas pataikė net 16 metimų iš 20.

„Mes praleidome net 120 taškų ir leidome jiems mesti 61 proc. taiklumu. Tai nėra gynyba, kurios mes tikimės. Tai nėra pakankamai gerai“, – sakė „Hawks“ treneris Mike’as Budenholzeris.

PAGARBA. Filadelfijos „76ers“ komandos aukštaūgis Jahlilas Okaforas sugrįžo į aikštelę ir rungtynėse su Detroito „Pistons“ pelnė 16 taškų (7/11 dvit., 2/7 baud. met.). Sėkmingas jo žaidimas padarė įspūdį komandos treneriui Brettui Brownui, kurį sužavėjo auklėtinio nusiteikimas rungtynėms nepaisant to, kad jam jau matuojami Naujojo Orleano „Pelicans“ marškinėliai.

„Jis bus žvaigždė. Gerbiu jį už tai, kad jis sugeba valdyti save tokioje situacijoje ir išlikti geru komandos draugu. Aš juo didžiuojuosi. Jahlilas yra nuostabi asmenybė“, – sakė specialistas.

PASAKA. Majamio „Heat“ pasaka tęsiasi. Praėjusią naktį  Floridos ekipa 115:113 nugalėjo Minesotos „Timberwolves“ ir laimėjo jau 11-ąjį kartą iš eilės. Į pergalę „Heat“ atvedė fantastiškai žaidęs Goranas Dragičius, kuris pelnė 33 taškus ir pataikė 7 tolimus metimus. Pastarasis rodiklis – geriausias jo karjeroje.

„Lankas atrodė išties didelis, pirmi keturi tritaškiai skriejo itin lengvai. Dėkoju savo komandos draugams, kurie surado mane laisvą“, – sakė Dragičius.

KĖSINASI. „Heat“ klubas gali pasiekti ilgiausią šio sezono pergalių seriją. Kol kas daugiausiai kartų iš eilės nepralaimėjusi buvo „Golden State Warriors“ ekipa, kuri buvo pasiekusi 12 pergalių iš eilės rezultatą. Kitas rungtynes „Heat“ klubas išvykoje žais su Milvokio „Bucks“.

NUKRAUJAVĘ. Denverio „Nuggets“ klubas pergalę prieš Dalaso „Mavericks“ iškovojo nepaisant didelių nuostolių sudėtyje. Dėl traumų šiame susitikime nerungtyniavo Danilo Gallinari ir Emmanuelis Mudiay, o dėl asmeninių priežasčių aikštelėje nepasirodė Kennethas Fariedas.

NEREZULTATYVIAUSIOS. San Antonijaus „Spurs“ klubas sužaidė nerezultatyviausias sezono rungtynes. Rungtynėse su Memfio „Grizzlies“ „Spurs“ pelnė vos 74 taškus, o į savąjį krepšį praleido 89. Greggo Popovichiaus auklėtiniai krepšį atakavo tik 37 proc. taiklumu. Memfio ekipai tai buvo penktoji pergalė per pastaruosius šešis susitikimus.

ATSUKTAS LAIKRODIS. Šiose rungtynėse susitiko du vyriausi lygos krepšininkai – Vince’as Carteris, kuriam neseniai sukako 40 ir Emanuelis Ginobili, kuris šį jubiliejų jau minėjo liepą. Carteris šiame susitikime ketvirtajame kėlinyje pademonstravo neblėstantį savo atletiškumą ir sugebėjo blokuoti LaMarcuso Aldridge’o ir Kyle’o Andersono metimus. Iš viso Carteris varžovams šiame mače išrašė 4 blokus.

NEKLAUŽADA. Sakramento „Kings“ lyderis DeMarcusas Cousinsas praėjusios nakties rungtynėse su Čikagos „Bulls“ už dvi technines pražangas buvo išvytas iš aikštelės, o tai buvo jau 16-oji jo sezono techninė pražanga. Tai reiškia, kad jis automatiškai užsidirbo ir vienų rungtynių diskvalifikaciją.

NEMYLI. Rajonas Rondo sugrįžo į savo buvusią karjeros stotelę Sakramente ir šiame mieste buvo pasitiktas ne itin svetingai. Pirmajame kėlinyje aikštelėje pasirodęs Rondo sulaukė švilpimų, o tai, panašu, įžaidėjui motyvacijos nepridėjo. Jis per 20 minučių pelnė vos 5 taškus ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

• Daugiau naujienų apie NBA rasite paspaudę čia.
  • NBA statistinius lyderius rasite paspaudę čia.