Pergalingai 2007 metų Europos vyrų krepšinio čempionatą Ispanijoje pradėjo Rusijos rinktinė. Rusai pirmose A grupės rungtynėse 73:65 nugalėjo Serbijos krepšininkus.

Šiame mače serbams koją pakišo netaiklūs baudų metimai, kuriuos jie metė tik 58 proc. taiklumu (18/31). Tuo tarpu rusai realizavo 70 proc. baudų (14/20).

[image=7915 left Dvigubą dublį atlikęs Andrejus Kirilenka buvo sunkiai sulaikomas]Rusijos rinktinė trečiajame kėlinyje buvo įgijusi solidžią 15 taškų persvarą (48:33), kai daugiausiai Andrejaus Kirilenkos pastangomis laimėjo 4 minučių atkarpą spurtu 10:0.

Visgi Serbijos krepšininkai nepalūžo. Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus žaisti 5 minutes tritaškį pataikė Milošas Teodosičius, netrukus po dvitaškį pridėjo Marko Jaričius ir Novica Velickovičius, o po taiklių Milano Gurovičiaus ir Jaričius tolimų metimų iš rusų persvaros buvo likę vos 2 taškai (48:46).

Tačiau Rusijos krepšininkai įsibėgėjusius serbus sustabdyti sugebėjo ir jau 36-ąją mačo minutę po taiklaus Viktoro Chriapos dvitaškio skirtumas vėl šoktelėjo iki 9 taškų (65:56).

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 1 minutę ir 42 sekundes serbams buvo pavykę priartėti iki 5 taškų (63:68), bet netrukus Sergejus Monia sumetė abi baudas, o visas abejones kas laimės šias rungtynes išsklaidė Nikita Morgunovas, kuris likus žaisti minutę pataikė tritaškį ir padidino Rusijos komandos persvarą iki 10 taškų (73:63).

Rusija: Andrejus Kirilenka 24 (12 atk. kam.), Viktoras Chriapa 11, Aleksejus Savrasenka 11, Nikita Morgunovas 10.

Serbija: Milanas Gurovičius 24 (3/10 tritaškių), Milošas Teodosičius 15, Darko Miličičius 9 (2/13 dvitaškių, 9 atk. kam.), Marko Jaričius 9.