Pirmosios Europos čempionato C grupės rungtynės įrodė, kad iš anksto autsaiderių vaidmeniui priskiriami čekai nesiruošia iš anksto sudėti ginklų. Jie tik po pratęsimo 78:83 nusileido Vokietijos rinktinei, kuriai daugiau nei trečdalį taškų pelnė Dirkas Nowitzki.

Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus žaisti 30 sekundžių vokiečiai pirmavo 73:70, tačiau po 10 sekundžių Jiri Welschas sušvelnino skirtumą iki taško.

[image=7912 left Nowitzki pelnė 35 taškus]Po to, kai Mithatas Demirelis pataikė vos vieną baudą iš dviejų, čekams paskutinei atakai liko 16 sekundžių. Vokiečiai nusprendė pražanga stabdyti varžovus, tačiau Ladislavas Sokolovskis pataikė abi baudas ir išlygino rezultatą.

Vokiečiai dar turėjo daugiau nei 6 sekundes persverti rezultatą, tačiau pasyviai perėjęs aikštelę Demirelis atakavo iš nepatogios padėties ir neįmetė.

Pratęsimo pabaigoje vokiečiai vėl turėjo 3 taškų persvarą (81:78) ir visos čekų viltys žlugo, kai vidury aikštės jie pametė kamuolį ir Demondas Greene‘as dėjimu iš viršaus įtvirtino savo ekipos pergalę.

Vokietija: Dirkas Nowitzki 35 taškai (11 atkovotų kamuolių), Mithatas Demirelis 18, Ademola Okulaja 13 (11 atk. kam.).

Čekija: Jiri Welschas 22, Lubošas Bartonas 14 (10 atk. kam.), Jakubas Houska 12, Petras Benda 11.