Jokių ginčių su teisėjais, jokių vaikiškų klaidų ir varžovus kaustanti gynyba. Pirmosiose Europos vyrų krepšinio čempionato rungtynėse Lietuvos rinktinė buvo visiškai kitokia, nei prieš tai per draugiškas rungtynes.

Ramūno Butauto auklėtiniai 86:69 (19:16, 25:20, 19:12, 23:21) sutriuškino Turkijos rinktinę ir žengė tvirtą žingsnį link pirmosios C grupės vietos.

Po truputį įsibėgėję, lietuviai nesulaikomai rungtyniavo po ilgosios pertraukos. Trijų minučių atkarpą trečiajame kėlinyje jie laimėjo 10:2, taip įgydami 16 taškų pranašumą.

Nors besibaigiant rungtynėms turkai dar buvo priartėję iki 10 taškų, tačiau taiklūs Dariaus Songailos ir Lino Kleizos tritaškiai atstatė triuškinamą persvarą.

Lietuva: Šarūnas Jasikevičius 18 taškų (8 atkovoti kamuoliai, 7 rezultatyvūs perdavimai), Rimantas Kaukėnas 14 (5/6 dvitaškių), Darius Songaila ir Linas Kleiza po 12, Ramūnas Šiškauskas 10 (visi per pirmą kėlinuką), Robertas Javtokas 8 (4/4 baudų), Kšyštofas Lavrinovičius 7, Jonas Mačiulis ir Darjušas Lavrinovičius po 2, Simas Jasaitis 0.

Turkija: Hedo Turkoglu 18, Ibrahimas Kutluay 17, Mehmetas Okuras 11 (10 atk. kam.).

Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė Ramūnas Šiškauskas, pataikęs dvitaškį su bauda, tačiau netrukus turkai kibios gynybos dėka sugebėjo sustabdyti lietuvių puolimą ir patys išsiveržė į priekį – 10:5. Kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo didžiausia jų persvara rungtynėse.

Hidayetas Turkoglu bando įveikti Lino Kleizos gynybą
Nuotr. FIBA Europe
„Palengvinę“ žaidėjų penketuką – vietoje Darjušo Lavrinovičiaus įleidę Kleizą, lietuviai spurtavo 7:0 ir išsiveržė į priekį – 12:10.

Kėlinį sėkmingai pabaigęs Šiškauskas padidino mūsiškių persvarą iki 19:16.

Antrasis kėlinys prasidėjo 5 be atsako turkų taškais, tačiau netrukus įsimėtė Šarūnas Jasikevičius. Jis pelnė 5 taškus iš eilės, lietuviai kelis kartus sėkmingai apsigynė, ir skirtumas pradėjo augti mūsiškių naudai (33:24). Kėlinio viduryje dvitaškį pataikęs Jasikevičius padidino skirtumą iki 10 taškų (33:25), tačiau nesėkmingai nusileisdamas ant žemės keliu trenkėsi į Ermalio Kurtoglu koją ir skausmu perkreiptu veidu griuvo ant parketo.

Pagrindinis Lietuvos rinktinės įžaidėjas netrukus buvo palydėtas į persirengimo kambarį, kur jam buvo apvyniotas kelis. Šarą aikštėje pavadavo Rimantas Kaukėnas ir skirtumas toliau nemenko – po gynėjo dvitaškio su bauda jis šoktelėjo iki 12 taškų – 38:26.

Besibaigiant kėliniui į aikštę grįžo Jasikevičius ir lietuviai prieš ilgąją pertrauką išsaugojo turėtą persvarą.

Turkų žaidimas subyrėjo trečiajame kėlinyje. Jasikevičiaus meistriškai diriguojamas puolimas per 3 minutes surinko 10 taškų, varžovai teįmetė 2, ir skirtumas šoktelėjo iki 16 taškų - 54:38.

Po trijų kėlinių mūsiškiai pirmavo 63:48, tačiau prieš prasidedant paskutiniam kėliniui sugedo vienas iš arenos laikmačių, todėl kėlinys vėlavo prasidėti keliomis minutėmis. Pertraukėlė naudingesnė buvo turkams, kurie iškart priartėjo iki 11 taškų (66:55).

Ketvirtas Kleizos dėjimas iš viršaus ir taikli bauda padidino persvarą iki 69:55, bet turkai taiklių tolimų dėka priartėjo iki 73:63. Visgi netrukus Songaila ir Kleiza įmetė po tritaškį ir turkų rankos nusviro.

2007-09-04 17:49
Vien jau ko buvo verti tie įspūdingi Javtoko ir Kleizos dėjimai!.. :O Va čia tai rungtynės. Taip žaidžiančios rinktinės turėtų bijoti visokie ispanai, graikai ir visi kiti, atseit favoritai :)
+1
2007-09-04 16:56
pritariu :) javtokas buvo ispudingas :)
2007-09-04 16:35
visi stebuklus isdarinejo javtokas 4/4 baudas sumete jasikevicius nuostabiai zaide ginyba buvo tiesiog puiki sveikinu
2007-09-04 16:01
Visus su pergale! Nu bet tie turkai kaip baudavosi...Atrode lyg tycia nori lietuvius sutraumuot.Javtokas tai kietas 4/4 baudu!
+2
2007-09-04 15:21
viskas saunu bet butu dar mieiau kad per maca lt komanda nepadarytu 10 klaidu
+1
2007-09-04 14:03
o kasnors ziurejo paskui varzybas tarp italu ir slovenu?:) kazkoks shveplas komentavo rungtynes, zhiauru.
+1
Sveikinimai. Beje Javtokas nustebino. Manau dabar prades geriau baudas metyt.
+1
2007-09-04 13:57
ble mes beveik dvigubai daugiau klaidu padarem:/
-1
2007-09-04 13:56
Javtokas taj man paliko gera ispudi pataikydamas visas baudas;)
2007-09-04 12:44
Potencijos turim.. ;)
2007-09-04 12:41
to tomzz

daryk kaip as darau! issijunk tv garsa ir isijunk muzika. kitas reikalas ir niekas nekisa kvailu komentaru.
2007-09-04 11:50
Aj wa pamirsau pridurt kad JAvtokas lb gerai mete baudas. JEi jas pradetu taikliai metyti tada warzowams kiltu dar daugeu problemu ;]
2007-09-04 11:42
KO cia stumiat ant komentatoriaus?? patys pabandykit,juk nera taip lengwa komentuot kajp atrodo..niekas nera apsaugotas nuo klaidu. apie rungtyes : isimine faktas kad sugedo swieslente, gerai kad tai neatsiliepe musu zajdimuj,bet jej butu atsiliepe??? reiktu organizatoriam twarkyti tokius dalykus .;] siskauskas sawo stichijoj kajp wisada zaidzia protingaj ir sumaniai. saras na pradeda atgauti sawo forma , tik dar reiktu tramdyti emocijas ir gincyjimasi su teisajais. isimine nebloga jasaicio gynyba pries aukstesnius krepsininkus. Kaukenas.. TAip galima sakytiu zaide fantastiskaj,jis turi lb gera kamuolio technika ir jei jy dar dazneu paliktu zaisti wienas pries wiena musu puolimas taptu dar iwairesnis. broliams nesiseke bet kitose warzybose irdoys sawo werte ;] kleiza- jej wisa cempika jis taip deliotu nebutu problemu galetu dar ir 3pts pasaudyt, MAciulis kajp wisada Zveris! kowos del kiekwoeno kamuolio! aciu uz pergale ir sekmes pries cekus!!! ;]

2007-09-04 01:24
kleizos dejimai buvo grazus, jam tik duok gera pasa ir jis igrus ta kamuoli kur reikia :))
+2
2007-09-04 01:23
o petrauskas su savo komentavimu UZKNISA, jau ant tiek nemoka komentuot. cia daug kas sakydavo kad kunigelis nemoka, bet jis 100 kart geriau nei petrauskas. kunigelis bent komentuoja zaidimo eiga, ir daugia emociju. o robertas kalba nesamones, visas rungtynes pasakoja kazkokias pasakakas, vyksta kova po krepsiais o jis apie kazkokius nuotykius pries 10 metu pasakoja kas kam buvo nutike ir kas kitur darosi. dar tokie nusisnekejimai kaip apie holdena kai sake "jis daugiau pridaro bedos, negu zhalos"wtf? sakinys tai topinis. cia is kaip is tos serijos apie komentatorius is pasaulio futbolo cempionato japonijoje 2002 :)