Pergale Europos čempionatą pradėjo kaimyninės Latvijos krepšininkai. Latviai B grupės rungtynėse 85:77 (18:18, 18:18, 20:15, 29:26) privertė pasiduoti Kroatijos nacionalinę vyrų krepšinio rinktinę.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo latviai, kurie po taiklaus Janio Blūmo tritaškio buvo priekyje 5 taškų skirtumu (9:4), tačiau kroatai, surengę kelias rezultatyvias atakas, baigiantis kėliniui persvėrė rezultatą savo naudai (16:14).

[image=7918 left Marko Popovičius nesulaikė rezultatyviausiai žaidusio Armando Škelės]Per antrąjį ketvirtį nei vienai, nei kitai komandai nebuvo pavykę įgyti saugesnės persvaros, o prieš ilgąją pertrauką švieslentėje degė lygus rezultatas (36:36).

31-ąją mačo minutę po taiklios Marko Tomaso baudos minimalia persvara priekyje dar buvo Kroatijos rinktinė (37:36), bet tada latviai laimėjo 6 minučių atkarpą spurtu 17:4 ir susikrovė solidų 12 taškų pranašumą (53:41).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje dvitaškį pataikęs Roko Leni-Ukičius buvo sumažinęs latvių pranašumą iki 3 taškų (60:57), tačiau tada tritaškį pataikė Aigoras Vitolas, dėjimu iš viršaus du taškus pelnė Andris Biedrinis, o po Blūmo tolimo metimo latvių persvara vėl šoktelėjo iki 11 taškų (68:57).

Solidaus pranašumo Latvijos krepšininkai nebeiššvaistė ir iškovojo pirmąją pergalę.

Kauno „Žalgirio“ gynėjas Marko Popovičius per 29 minutes pelnė 12 taškų (2/10 tritaškių, 6/7 baudų), atkovojo 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, tačiau 2 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Latvija: Armandas Škele 17, Andris Biedrinis 14, Janis Blūmas 13, Uvis Helmanis 13, Kristapas Janicenokas 10.

Kroatija: Mario Kasunas 18, Marko Popovičius 12, Zoranas Planiničius 10, Roko Leni-Ukičius 9, Nikola Prkačinas 8.