Nuotr.: AP - Scanpix
Nuotr. AP - Scanpix

Įspūdingai žaidęs Anthony Davisas laimėjo dvikovą prieš kylančią NBA žvaigždę Karlą-Anthony Townsą, o Naujojo Orleano „Pelicans“ (21-33) komanda 122:106 (28:40, 33:25, 37:24, 24:17) svečiuose įveikė Minesotos „Timberwolves“ (20-34).

42
45
74%
14/19
13

Nugalėtojų gretose Donatas Motiejūnas per 19 minučių pelnė 2 taškus (1/2 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, triskart suklydo, 4 kartus pažeidė taisykles ir surinko -1 naudingumo balą. Kuomet puolėjas buvo aikštėje, „Pelicans“ už varžovus pelnė 10 taškų daugiau.

Tai buvo jau šeštasis mačas paeiliui, kuriame Motiejūnas nesugeba pelnyti dviženklio taškų skaičiaus. Per šią atkarpą puolėjas iš viso įmetė tik 9 taškus.

Lietuvio komandoje dominavo kitas aukštaūgis Davisas. Jis per 36 minutes įmetė 42 taškus (14/19 dvit., 2/3 trit., 8/11 baudos), sugriebė 13 kamuolių ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Davisas pataikė 10 iš pirmųjų 11 savo metimų.

Tai buvo šeštasis kartas šį sezoną, kuomet Davisas pasiekė 40-ies pelnytų taškų ribą. Būtent prieš „Timberwolves“ jis sužaidė rezultatyviausią mačą, kuomet lapkričio 23-iąją varžovams įmetė 45 taškus.

„Mes žinome, kokioje turnyrinės lentelės vietoje esame ir norime būti užtikrinti, kad pasieksime atkrintamąsias varžybas. Viskas, ką bandau padaryti – padėti savo komandai laimėti“, – po pergalės sakė Davisas.

Su 21 pergale ir 33 pralaimėjimais Naujojo Orleano ekipa Vakarų konferencijoje žengia dvyliktoje vietoje. 8-oje vietoje esanti Denverio „Nuggets“ turi 24 pergales ir 29 pralaimėjimus.

Pralaimėjusiems Townsas per 38 minutes spėjo pelnyti 36 taškus (12/17 dvit., 1/5 trit., 9/9 baudos) ir sugriebti 8 kamuolius.

Po pirmojo kėlinio „Timberwolves“ buvo priekyje 12 taškų skirtumu, tačiau „Pelicans“ netrukus ėmė mažinti deficitą. Po dviejų kėlinių Minesotos ekipa dar pirmavo 4 taškais, tačiau trečiame kėlinyje 4-ąją pražangą gavo Townsas ir „Pelicans“ tuomet perėmė mačo kontrolę.

Jie persvėrė rezultatą 72:71 ir oponentams išsiveržti į priekį nebeleido. Prieš lemiamą ketvirtį „Pelicans“ turėjo 9 taškų persvarą, o paskutiniame kėlinyje įgijo rekordinį 21 taško pranašumą.

„Mes nesugebėjome išlaikyti persvaros, o mums tai daug kainavo“, – konstatavo Townsas.

„Timberwolves“: Karlas-Anthony Townsas 36 (12/17 dvit., 9/9 baudos, 8 atk. kam.), Andrew Wigginsas 29, Ricky Rubio 15 (12 rez. perd.).

„Pelicans“: Anthony Davisas 42 (14/19 dvit., 13 atk. kam.), Jrue Holiday 25 (12 rez. perd.), Buddy Hieldas 17, Dante Cunninghamas 12.