Nuotr.: Fotodiena.lt
Nuotr. Fotodiena.lt

Vienas žaidėjas parduotas, dar du – atleisti, o klubo direktorius – taip pat be darbo. Toks škvalas praėjusią savaitę praūžė Klaipėdos „Neptūno“ klube, kuris antrą sezono dalį pasitiks stipriai pasikeitęs.

Pastarųjų kelių sezonų Lietuvos krepšinio pažiba buvęs uostamiesčio klubas ketvirtadienį atsisveikino su komandos lyderiu Jimmy Baronu, kuris buvo parduotas Vilniaus „Lietuvos rytui“, penktadienį atleido klubo vidaus tvarką pažeidusius Larry Drew ir Omari Johnsoną, o šeštadienį atsisveikino ir su klubo direktoriumi Osvaldu Kurausku.

Anot laikinojo direktoriaus Algimanto Erciaus, šie trys įvykiai vienas su kitu nėra susiję.

„Tai gavosi tikrai neplanuotai ir tiesiog tokia įvykių virtinė sutapo per kelias dienas, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ komentavo Ercius. – Ir tai tikrai nesusiję su pinigais. Jimmy mes negalėjome sulaikyti, nes „Lietuvos rytas“ jam pasiūlė geresnes sąlygas. O Drew ir Johnsonas grubiai pažeidė taisykles ir klubas negalėjo to toleruoti.“

43 metų Ercius, iki tol vadovavęs klubo komunikacijai, laikinuoju direktoriumi bus iki sezono pabaigos. 

Jis neatskleidė priežasčių, kodėl buvo atleistas Kurauskas. To pranešime spaudai savaitgalį nekomentavo ir klubo savininkai.

„Čia ne mano sprendimas ir negaliu atsakyti. Nesu įpareigotas ir neturiu jokių žinių“, – sakė Ercius.

Tinklalapio „BasketNews.lt“ žiniomis, Kurausko kėdė klube ėmė drebėti po to, kai „Neptūno“ valdybos pirmininku tapo Vytautas Lygnugaris. „Limarko laivininkystės kompanijai“ vadovaujantis verslininkas ėmė reikalauti klubo veiklos ir pinigų panaudojimo ataskaitų, o buvęs direktorius Kurauskas nebuvo linkęs atsiskaityti valdybai.

Neoficialiomis „BasketNews.lt“ žiniomis, Kurauskas ilgą laiką klube buvo įdarbinęs savo žmoną, nors ji jokių realių darbų neatlikdavo. Klubo valdyba nebuvo patenkinta ir tuo, kad komandoje įdarbintas Viktoras Usovas, taip pat Kurausko aplinkos žmogus. 

Usovas, kuris anksčiau buvo neigiamai pagarsėjęs kaip Jono Valančiūno skolininkas, darbo neteko kartu su Kurausku.

Tinklalapiui „BasketNews.lt“ pirmadienį nepavyko susisiekti nei su klubo valdybos pirmininku Vytautu Lygnugariu, kuris šiuo metu yra užsienyje, nei su buvusiu direktoriumi Osvaldu Kurausku, kuriam šiandien – paskutinioji darbo diena „Neptūne“.

Nuotr. Fotodiena.lt/Ž.Gedvila
Po Kurausko atleidimo socialiniame tinkle „Facebook“ savo nuomonę išsakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. Jis pareiškė bandęs atkalbėti klubo valdybą nuo staigių pokyčių, o dabar laukiantis jos pasiaiškinimo.

Priminsiu – miestas yra didžiausias ir pagrindinis komandos rėmėjas, tad žinoti visas „virtuvės paslaptis“ – tiesiog privalu. Susilaikysiu kol kas nuo bet kokių vertinimų ir interpretacijų, bet situacijos „išguldymo“ pareikalausiu „be pagražinimų“. Viskas. Laukiu, neatidėliokite“, – rašoma Klaipėdos mero pranešime.

Neoficialiomis žiniomis, Kurauskas sekmadienį buvo susitikęs su Grubliausku. Ercius sakė taip pat artimiausiu metu susitiksiantis su Klaipėdos meru.

„Miesto savivaldybė yra labai didelis mūsų rėmėjas ir jų nuomonė mums svarbi. Kaip ir mero. Mes su juo būtinai susitiksime ir pasikalbėsime, kad visi klausimai būtų išaiškinti ir atsakyti“, – sakė Ercius.

„Neptūno“ pranešime spaudai apie Kurausko atleidimą skelbiama, kad tokį sprendimą priėmė klubo savininkai. Tačiau kas yra klubo savininkai, Ercius tinklalapiui „BasketNews.lt“ taip ir neatskleidė.

„Tai yra visuomeninis klubas „Neptūnas“, kuris yra įkūręs viešąją įstaigą „Neptūno krepšinio klubas“, – toks buvo naujojo klubo direktoriaus atsakymas.

Paklaustas, kokie žmonės sudaro visuomeninį klubą, naujasis direktorius nebuvo konkretus.

„Tai – didelis sąrašas žmonių, buvę krepšininkai, visuomenės veikėjai. Kokie tai tiksliai žmonės, aš nesu įpareigotas skelbti. Jeigu bus būtinybė, tada ir bus paskelbta. O viešajai įstaigai vadovauja valdyba, kurioje – 8 žmonės, didžiausi „Neptūno“ rėmėjai“, – sakė Ercius.

Paklaustas, kas klube yra viršiausias ir priima galutinį sprendimą, Ercius tiesaus atsakymo taip pat nepateikė – esą „Neptūnui“ vadovauja ir visuomeninis klubas, ir viešosios įstaigos valdyba.

Ši „Neptūno“ situacija – bene didžiausia klubo krizė per pastaruosius kelerius metus. Klaipėdiečiai įsiveržė į Lietuvos krepšinio elitą 2014 metais, kai pirmą kartą klubo istorijoje pateko į LKL finalą ir jame nusileido Kauno „Žalgiriui“. Tais pačiais metais jie debiutavo Eurolygoje.

2016 metais „Neptūnas“ vėl žaidė LKL finale, o po to pasirinko galimybę rungtyniauti FIBA Čempionų lygoje. Šiose varžybose jie pateko į aštuntfinalį, iki kurio dar gali pasipildyti dviem naujais žaidėjais.

FIBA Čempionų lyga leidžia registruoti 3 naujus žaidėjus, tačiau klaipėdiečiai ieško tik dviejų, nes tai – maksimalus leidžiamas naujų krepšininkų skaičius LKL pirmenybėse.

„Neptūnas“ sausio viduryje atsisveikino su Tadu Klimavičiumi, o praėjusią savaitę komandą paliko ir jos lyderis Baronas. Šis pasinaudojo kontrakte esančia sąlyga ir perėjo į „Lietuvos rytą“. „BasketNews.lt“ žiniomis, uostamiesčio klubas gavo 40 tūkst. eurų išpirką.

Jau kitą dieną po Barono išvykimo buvo pranešta, kad sutartys nutrauktos su Drew ir Johnsonu. Klubas kaip priežastį įvardijo „grubų vidaus taisyklių pažeidimą“. Neoficialiomis žiniomis, abiejų krepšininkų kraujyje, atlikus specialų testą, aptikta marihuanos pėdsakų.


Rodyti komentarus
2017-02-14 00:19
L
Kita problema - jis Granto tipo zaidejas o reiketu galincio pataikyti is toliau
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-02-13 23:45
L
Sajus tiktu bet problema kadlenkijoje jis zaidzia 23 minutes o Neptune tiek negauto todel pats tikriausiai nenoretu. Priedo jo komanda kovoja del patekimo i atkrintamasias tai irgi nenoretu paleisti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-02-13 20:29
L"FIBA Čempionų lyga leidžia registruoti 3 naujus žaidėjus, tačiau klaipėdiečiai ieško tik dviejų, nes tai – maksimalus leidžiamas naujų krepšininkų skaičius LKL pirmenybėse"Taigi dar galima LKL (neribotai?) pasirasineti su zaidejais iki 21 metu. Cia tikriausiai tik Zalgiris turi pakankamai stipraus jaunimo, Birutis, vokietis, Valinskas


Manau tinkamiausias variantas butu Sajus, centras, 20metu, lirtuvis visiskai ko reik neptunui
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-02-13 19:06
L
"FIBA Čempionų lyga leidžia registruoti 3 naujus žaidėjus, tačiau klaipėdiečiai ieško tik dviejų, nes tai – maksimalus leidžiamas naujų krepšininkų skaičius LKL pirmenybėse"

Taigi dar galima LKL (neribotai?) pasirasineti su zaidejais iki 21 metu. Cia tikriausiai tik Zalgiris turi pakankamai stipraus jaunimo, Birutis, vokietis, Valinskas
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-02-13 17:15
audrius
Neturi tas Neptunas pinigu todel ir paliko Baronas komanda.Jeigu neturejo pinigu pakelt Baronui alga tai is kur gaus pirkt naujus zaidejus?Uz tuos 40stuku kur gavo uz Barona?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-02-13 17:11
djgaffer
Pasirodo,be Kurausko ten nagus prikišęs ir dar vienas neaiškus tipas,o gal ir daugiau.Nu tai aiškėja tada,kodėl Neptūnui iš karto tiek problemų atsirado.Per daug neaiškių tipų ten dirba,kurie pajutę babkes pradėjo naudotis klubu ir jo pastarųjų metų sėkme.
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2017-02-13 17:02
Usovas kaltas?
Kur tas prikisa rankas- ten idomus dalykai

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2017-02-13 16:46
Usovas ne vienam klaipedos krepsininkui prasiskolines didelemis sumomis tik gal niekas to garsiai niekada nesnekejo. Grynas aferiuga. Nemazai Usovas klaipedoj jaunuju talentu krepsininku viliojo kad bus pasirasyti kontraktai su Klaipedos Neptunu, tokiu budu is jaunuoliu isprasydavo pinigu.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-02-13 16:13
Negerai
Tai Kurauskas idarbino ir drauga ir zmona...Neskaidru.m.

...

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-02-13 15:59
t
ne visai sutikciau... Savivaldybe yra siaip jau tokia jautri vietele, kad pasigavus daliai tarybos jautria fraze jau simtus kartu naudotą -"nesaziningai panaudoti eur" (nors konkreciai niekas nieko negaletu pasakyt apie ka kalbama is tikruju) - butu galima gan lengvai manipuliuojant skaidrumo noru, ryskiai mazinti ar is viso uzdaryti valdiskus eurus komandai. "Iki susitvarkys" tipo. Ir toks dalykas butu BASTA. Jokie privatus remejai -jei klubas skaidrus - nekis savo pinigu pakankamai islaikyt komandai, jei TEN NEBUS PIRMIAUSIA VALDISKU LESU. Taip kad ramiau vertinant mero pozicijas...Galesit posedziaut toj valdyboj iki ryto, kai rinksit NKL lygio komanda jei baigtusi miesto skiriami pinigai.... Man tai panasu į krizę. Nebent jau ten taip akivaizdziai prisidirbes tas kurauskas, kad merui padejus "ant stalo" visa tai - siam nebutu klausimu daugiau...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-02-13 15:25
oooo
Anksčiau ar vėliau su Kurausku taip turėjo atsitinkt, dar prieš atsigaunant Neptūnui sklandė kalbos apie jo dzėlus ir tt, o jau ką kalbėt, kai valdžios ir finansų padaugėjo keliolika kartų? Bet kokiu atveju, meras gali kviestis pasiaiškint(nors jam gali būti nebent paaiškinta, o ne pasiaiškinta, nes čia ne vaikų darželis), gali norėt daug ko, bet faktas yra tas, kad realią situaciją žino ir sužinos tik saujelė žmonių, o visuomenėj bus pasakyta tai, ką pasakyti galima, na ir kažkiek to, ką pasakyti reikia, kad atsikabintų :)

Taip jau yra profesionaliam sporte, kur sukasi labai dideli ir privatūs pinigai. Tai, kad savivaldybė remia, tai nieko nereiškia, vat jei savivaldybė valdytų kontrolinį akcijų paketą - būtų kitas reikalas, o dabar ta tik perdimas į vandenį ir daugiau nieko. Vienas valdžia pajautęs užsimirško apie realybę, kiti rimti dėdės atėjo ir neklaužadą paauklėjo, va ir visa istorija :D
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 11

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas