Šiandien pirmąsias šio sezono draugiškas rungtynes sužaidė Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda. Ką tik fizinio parengimo stovyklą pabaigę jaunieji žalgiriečiai išbandė jėgas su Lietuvos krepšinio lygos čempionatui besiruošiančia Kauno „Aisčių-Atleto“ ekipa. Nors „Žalgirio“ dublerių komandos treneriai eksperimentavo, jų auklėtiniai buvo pajėgesni už vyresnius varžovus 94:87 (23:26, 25:25, 22:15, 24:21).

Rungtynių pradžioje žalgiriečiams sunkiai sekėsi suderinti puolimo veiksmus, o triskart iš toli sėkmingai atakavę „Aisčių-Atleto“ krepšininkai pirmavo 15:4.  Po Rimvydo Samulėno paimtos minutės pertraukėlės Vytenis Lipkevičius ir Žygimantas Janavičius atsakė taikliais tritaškiais.

Tris atakas iš eilės puikiai sužaidė Šarūno Vasiliausko ir Vaido Čepukaičio duetas – pastarajam krepšininkui telikdavo pelnyti lengvus taškus po juvelyrinių Vasiliausko perdavimų.

Antrajame kėlinyje jaunieji žalgiriečiai ir toliau neleido atitrūkti labiau patyrusiems varžovams. Sėkmingai realizavusi baudų metimus „Žalgirio“ dublerių ekipa išsiveržė į priekį 35:33, tačiau netrukus pralaimėjo atkarpą 1:10.

Po Vasiliausko tritaškio ir 4 iš eilės Donato Motiejūno taškų „Aisčių-Atleto“ persvara buvo sumažėjusi iki minimumo. Pirmąją rungtynių pusę užbaigė įspūdingas Manto Pukinsko tritaškis aidint finalinei kėlinio sirenai vėl sumažinęs skirtumą iki 3 taškų (48:51).

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ jaunimo ekipa perėmė iniciatyvą į savo rankas. Aštuoni komandos kapitono Š.Vasiliausko taškai ir Motiejūno tritaškis leido dubleriams įgyti 6 taškų pranašumą (62:56).

Ketvirtąjį kėlinį taikliais tritaškiais pradėjo Pukinskas ir Siim-Sander Vene, tačiau „Aisčių-Atleto“ krepšininkai neketino pasiduoti ir sumažino skirtumą iki 3 taškų (78:75).

Du taškus pelnęs Janavičius ir tritaškį pataikęs Vasiliauskas sugrąžino savo ekipai saugesnį 8 taškų pranašumą, bet varžovai pakilo į paskutinįjį šturmą ir, likus žaisti pusantros minutės, priartėjo 87:85. Visgi lemiamą atkarpą šaltakraujiškiau sužaidė jaunieji žalgiriečiai: Vasiliausko ir Motiejūno baudų metimai buvo taiklūs, o rungtynes užbaigė Vene tritaškis.

Kauno „Žalgirio“ jaunimo komandos gretose išsiskyrė Šarūnas Vasiliauskas ir Donatas Motiejūnas, pelnę 21 ir 19 taškų. Žygimantas Janavičius pridėjo 12 taškų, Vaidas Čepukaitis – 10, Siim-Sander Vene – 8, Mantas Pukinskas – 8, Vytenis Lipkevičius – 7, Adas Juškevičius – 5, Rokas Čepanonis – 2.

Varžovų komandoje rezultatyviausiai žaidė 17 taškų įmetęs Gediminas Navickas. Egidijus Dimša surinko 16 taškų, Gintautas Vileita – 12, Valdas Dabkus – 10.