Russello Westbrooko emocijos Nuotr.: AP – Scanpix
Russellas Westbrookas krauna kamuolį į krepšį Nuotr.: AP – Scanpix

Į istoriją patekęs Kyle'as Korveris, nesulaikomas Andrew Wigginsas, atvėsę Denverio „Nuggets“ krepšininkai ir netikėtas pasimatymas „Barclays“ arenoje – tai ir dar daugiau – vasario 16-osios NBA pulse.

• Nuotraukas iš praėjusios nakties NBA rungtynių rasite fotogalerijoje.

Vasario 16-osios NBA pulsas

GERA NUOTAIKA. Klivlando „Cavaliers“ krepšininkai į trumpas atostogas patraukė geromis nuotaikomis. Praėjusią naktį NBA čempionai namie 113:104 nugalėjo Indianos „Pacers“ krepšininkus ir iškovojo jau septintąją pergalę per pastaruosius aštuonis susitikimus.

ISTORIJA. Kyle’as Korveris ir toliau pateisina „Cavs“ vadovų lūkesčius. Snaiperis praėjusios nakties rungtynėse pataikė 6 tritaškius ir pelnė 22 taškus. Maža to, šiose rungtynėse jis peržengė 2000 per karjerą pataikytų tritaškių ribą, tapdamas tik septintuoju tokiu žaidėju NBA istorijoje. Šį skaičių pasiekusių snaiperių klubą iki šiol sudarė Ray Allenas, Reggie Milleris, Vince’as Carteris, Jamalas Crawfordas, Jasonas Terry ir Paulas Pierce’as.

NEPATENKINTAS. „Cavs“ kitas rungtynes sužais tik po savaitės, o šia pertrauka ne itin patenkintas liko LeBronas Jamesas.

„Manau, mes norėtume rungtyniauti ir vasario mėnesį, mūsų vaikinai yra pasiekę puikią sportinę formą. Man nepatinka tai, kad įgiję puikų ritmą, dabar turime pertrauką. Tačiau pertrauka yra pertrauka, ji bus naudinga visiems. Mums tai bus galimybė apsigydyti smulkias traumas“, – sakė Jamesas.

Tiesa, pats LeBronas ir jo komandos bičiulis Kyrie Irvingas didelių atostogų neturės, kadangi jie jau traukia į Naujajį Orleaną, kur vyks „Visų žvaigždžių“ savaitgalis.

PONAS KETVIRTASIS KĖLINYS. Sunku pasakyti, kas pasikeičia Isaiah Thomaso žaidime ketvirtuosiuose kėliniuose, tačiau jo žaidimas svarbiausiu metu tik dar labiau suaktyvėja, o tuo sirgaliai galėjo įsitikinti praėjusią naktį.

Rungtynėse su Filadelfijos „76ers“ ekipa Thomasas lemiamame ketvirtyje pelnė 13 taškų, iš viso surinko 33 ir atvedė Bostono „Celtics“ komandą į pergalę – 116:108. Tai buvo jau 40-osios Thomaso rungtynėse iš eilės, kuomet jis pelno mažiausiai 20 taškų. Jis išsilygino su komandos legenda Johnu Havliceku, kuris šį rezultatą pasiekė 1971-1972 sezone ir jis iki šiol išliko rekordinis.

KLYDO. Bostono klubui šiose rungtynėse nesutrukdė laimėti net ir tai, kad jie suklydo 24 kartus. Tiek kartų „Celtics“ šį sezoną kamuolio dar nebuvo praradusi.

TARPTAUTINIAI. NBA oficialiai patvirtino mainus, po kurių Serge’as Ibaka atsidūrė Toronto „Raptors“ gretose ir dabar Kanados klubas tapo vienu iš dviejų daugiausiai užsieniečių turinčiu klubu. Toronto komanda turi septynis žaidėjus, kurie gimę už JAV ribų ir pagal šį skaičių susilygino su iki šiol šioje kategorijoje lyderiavusia Jutos „Jazz“ ekipa.

PRISTATYMAS. Torontas pasveikino savo „Visų žvaigždžių“ rungtynių atstovus. Prieš „Raptors“ susitikimą su Šarlotės „Hornets“, žaidėjų pristatymo metu Kyle’as Lowry ir DeMaras DeRozanas pasirodė vilkėdami „Visų žvaigždžių“ savaitgalio marškinėlius ir sulaukė audringų plojimų.

DVIGUBAS. „Raptors“ centras Jonas Valančiūnas šiame susitikime pelnė 10 taškų (4/6 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 11 kamuolių ir taip surinko 21-ąjį sezono dvigubą dublį. „Raptors“ laimėjo prieš „Hornets“ 90:85, o JV dvigubų dublių kategorijoje Kanados ekipoje yra nepralenkiamas.

KOŠMARAS. Bruklino „Nets“ krepšininkai į pertrauką patraukė slogiomis nuotaikomis. „Nets“ namie 125:129 nusileido Milvokio „Bucks“ ir patyrė jau 14-ąjį pralaimėjimą iš eilės. Bruklino ekipa yra absoliuti sezono autsaiderė. Namie „Nets“ nelaimi jau 16 rungtynių iš eilės.

NIEKO GERO. Ateitis „Nets“ komandai gerų naujienų taip pat neatsiunčia. Sugrįžę po pertraukos Kenny Atkinsono auklėtiniai išvyks į turą, kurio metu sužais aštuonis išvykos susitikimus iš eilės ir namie kitas rungtynes žais tik kovo 12-ąją. Kodėl nieko gero? „Nets“ svečiuose šį sezoną laimėjo viso labo 2 mačus iš 23.

NETIKĖTOS LAŽYBOS. Vienam vyrukui šios rungtynės „Barclays“ arenoje įsimins ilgam. Jis socialiniame tinkle „Twitter“ rungtynių metu parašė garsiai Kanados teniso žaidėjai Genie Bouchard, kad tuo atveju, jei Naujosios Anglijos „Patriots“ laimės supertaurę, ji sutiks ateiti į pasimatymą. „Patriots“ triumfavo, o teniso žvaigždė savo žodžio laikėsi. Į rungtynes jie atvyko limuzinu, o „Nets“ rungtynes stebėjo sėdėdami prie pat aikštelės.

RETAS ATVEJIS. Detroito „Pistons“ krepšininkai praėjusią naktį laimėjo tik trečią kartą šį sezoną, kuomet nepasiekė 100 pelnytų taškų ribos. „Pistons“ namie 98:91 nugalėjo Dalaso „Mavericks“, tačiau pergalių ir pralaimėjimų santykis, kuomet Detroito komanda nesurenka 100 taškų vis dar yra gąsdinantis – 3-23.

NESULAIKOMAS. Minesotos „Timberwolves“ žvaigždė Andrew Wigginsas rungtynėse su Denverio „Nuggets“ pelnė net 40 taškų ir atvedė savo komandą į pergalę – 112:99. Wigginsas jau antrose rungtynėse iš eilės pasiekia 40 pelnytų taškų ribą, o tai „Timberwolves“ istorijoje yra pavykę padaryti tik Kevinui Love’ui.

ATŠALO. Rungtynėse su „Golden State Warriors“ tiesiog liepsnoję „Nuggets“ krepšininkai šį kartą tritaškiais metimais varžovams negrasino. Jie pataikė 11 tolimų metimų iš 34, kuomet mače su „Warriors“ tikslą pasiekė 24 tritaškiai iš 40 ir buvo pakartotas sezono rekordas.

DEBIUTAS. Portlando „Trail Blazers“ naujokas Jusufas Nurkičius debiutavo Portlando komandoje ir pirmajame mače su „Blazers“ marškinėliais pelnė 13 taškų ir atkovojo 7 kamuolius. Tiesa, pergalės iškovoti Oregono valstijos komandai nepavyko – „Blazers“ „Jazz“ komandai nusileido 88:111.

SUTRIUŠKINIMAS. Los Andželo „Lakers“ klubas Fynikse 101:137 nusileido vietos „Suns“ ekipai ir patyrė jau trečią nesėkmę per pastaruosius keturis susitikimus.

„Suprantu, kad mes pralaimime nemažai rungtynių, aš tai žinau, bet niekaip negaliu suprasti, jei mes tiesiog atiduodame pranašumą, nežaisdami pakankamai kovingai“, – piktinosi „Lakers“ treneris Luke’as Waltonas.

Bledsoe šūvis:

PONAS TRIGUBAS DUBLIS. Russellas Westbrookas rungtynėse su Niujorko „Knicks“ ekipa pelnė 38 taškus, atkovojo 14 kamuolių ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų, atlikdamas jau 27-ąjį sezono trigubą dublį. „Thunder“ lyderis pasistūmėjo į trečią poziciją  tarp legendų, kurie šį pasiekimą per sezoną užfiksavo daugiausiai kartų. Šioje įskaitoje tebepirmauja Oscaras Robertsonas (41), o antrasis žengia Wiltas Chamberlainas (31). Wesbrooko vedama Oklahomos komanda rungtynes laimėjo 116:105.

Westbrooko dėjimas:

PIRMASIS KARTAS. Draymondas Greenas rungtynėse su Sakramento „Kings“ ekipa pirmą kartą šį sezoną buvo išvytas iš aikštės. Žaidėjas aikštelę palikti turėjo po to, kai surinko dvi technines pražangas. Tiesa, tai NBA vicečempionus mobilizavo ir trečiąjį kėlinį jie laimėjo net 42:15. Mačą „Warriors“ laimėjo 109:86.

„Galima sakyti, kad jo išvarymas mus sutelkė. Trečiasis kėlinys buvo vienas geriausių mūsų sužaistų kėlinių šį sezoną“, – po rungtynių sakė Kevinas Durantas.

Greeno išvarymas:

Duranto dėjimas:

GALIMA GERIAU? Tuo įsitikinęs Klay Thompsonas, kurio neįtikino net ir solidi pergalė prieš Sakramento komandą.

„Nesakysiu, kad tai gera pergalė, nes žinau, kad mes turime dar daug potencialo. Bet buvo šaunu, nes mes žaidėme kietai gynyboje, perėmėme kamuolius, tačiau aš vis tiek manau, kad mes turime dar aukštesnę pavarą“, – sakė Thompsonas.

• Daugiau naujienų apie NBA rasite paspaudę čia.
  • NBA statistinius lyderius rasite paspaudę čia.