Du su puse kėlinio triuškinę varžovus, Lietuvos rinktinės krepšininkai paskutinėmis dvikovos sekundėmis turėjo gelbėtis taikliais baudų metimais. Iššvaistę 21 taško persvarą, lietuviai visgi 84:80 (30:17, 19:15, 19:25, 16:23) nugalėjo Vokietijos rinktinę ir C grupėje užėmė pirmą vietą.

Trečiajame kėlinyje sužaidus 4 minutes mūsiškiai pirmavo 60:39, tačiau Dirko Nowitzkio vedami vokiečiai sugebėjo pasivyti. Po neįtikėtino Nowitzkio tritaškio iki mačo pabaigos likus žaisti 54 sekundes vokiečiai priartėjo iki 78:81, o po to, kai Šarūnas Jasikevičius dukart prametė, vokiečiai gavo galimybę dar labiau priartėti.

Jasikevičius prasižengė prieš Nowitzki ir pastarasis, likus žaisti 11 sekundžių, sumetė abi baudas. Po minutės pertraukėlės vokiečiai pražanga sustabdė Darių Songailą ir šis pataikė tik vieną baudą iš dviejų – 82:80.

Tačiau savo klaidą Darius ištaisė kitoje aikštės pusėje. Jis tinkamai užsiėmė padėtį gynyboje ir Ademola Okulaja įsirėžęs į lietuvį pats užsidirbo pražangą, taip prarasdamas kamuolį ir viltį išlyginti rezultatą.

Rimantas Kaukėnas likus žaisti 3 sekundes sumetė abi baudas ir įtvirtino pergalę.

Lietuva: Darjušas Lavrinovičius 18 taškų, Šarūnas Jasikevičius 15 (10 rez. perd.), Ramūnas Šiškauskas 13, Darius Songaila 11, Linas Kleiza 10, Rimantas Kaukėnas 9 (9 atk. kam.), Kšyštofas Lavrinovičius 5, Simas Jasaitis 3, Jonas Mačiulis 0.

Vokietija: Dirkas Nowitzki 28 (9 atk. kam.), Ademola Okulaja 12, Robertas Garrettas 10.

Dvikovos pradžioje Nowitzkio gynyba buvo patikėta Songailai ir vokietis prametė savo pirmus du metimus. Tačiau po to jis įmetė tritaškį, Okulaja pridėjo dar vieną tolimą metimą ir vokiečiai pirmavo 9:4. Visgi po truputį įsibėgėjantys lietuviai po Songailos dvitaškio su bauda išlygino rezultatą – 13:13. Songailą tada pakeitė Linas Kleiza ir ėmėsi Nowitzkio gynybos.

Nowitzkį dengė keli lietuviai, bet mačo pabaigoje jis buvo nesulaikomas
Nuotr. FIBA Europe
Vokietijos rinktinės treneris Dirkas Bauermannas už priekaištus teisėjams tada buvo nubaustas technine pražanga ir po jos Lietuvos rinktinė susikrovė pergalingą persvarą. Per paskutines 4 ketvirčio minutes mūsiškiai pataikė 4 tritaškius – po vieną Darjušas Lavrinovičius, Kaukėnas, Kleiza ir Ramūnas Šiškauskas ir kėlinį pabaigę spurtu 17:2 įgijo 13 taškų pranašumą.

Antrajame kėlinyje Ramūno Butauto auklėtinių persvara toliau augo. Skirtumas šoktelėjo iki 18 taškų (35:17), kai Songaila gavo trečią pražangą. Tačiau jį pakeitęs Kleiza neleido skirtumui sumenkti ir po tolimo puolėjo metimo lietuvių persvara šoktelėjo iki 19 taškų – 42:23.

Trečiame kėlinyje lietuviai vienu metu pirmavo net 21 taško skirtumu (60:39), tačiau, matyt, per anksti patikėjo pergale. Vokiečiai, pataikę kelis tolimus metimus, pasijautė tvirčiau ir prieš ketvirčio pabaigą priartėjo iki 11 taškų.

Dar galingiau jie pradėjo ketvirtą kėlinį. Johannesas Herberis pataikęs tritaškį sumažino skirtumą iki vienženklio (68:60), o po 5 iš eilės Nowitzkio taškų ir Pascalio Rollerio tritaškio vokiečiai atsilikinėjo vos 70:68.

Songailos dvitaškis kiek apramino vokiečius, o po dviejų sėkmingų D.Lavrinovičiaus ir Šarūno Jasikevičiaus kombinacijų lietuviai pirmavo 79:70. Visgi nepasidavę vokiečiai kovojo iki galo ir mačo baigtį lėmė baudos.

Pirmos 3 C grupės komandos dabar kartu su trimis stipriausiomis D grupės komandomis sudarys F grupę. Pirmąsias rungtynes naujoje grupėje mūsiškiai žais penktadienį Madride. Varžovai, trečioji d grupės komanda, paaiškės po šio vakaro rungtynių. Į trečiąją vietą pretenduoja italai arba lenkai.

1 2  »
2007-09-06 10:48
itemptas rungtynes smagiau ziuret, tei triuskinima nat 30 tasku. aisku jei viskas gerai baigias
-1
2007-09-06 09:20
labai susinerwinau kad turetus 25 taskus perswaros lietuviai taip greit iswaiste, bet gal kaltas nuowargis.. juk 3 diena

ir apskritai gerai tas kas gerai baigias ( lygtais taip sakoma.. ;)
2007-09-05 22:57
Taip.. warzybos buwo lb itemptos, bet ar zinote kodel tai yra net ir is dalies gerai??? Nes zaisdami pries stiprius warzowus macu pabajgoje galime tureti daug tokiu itemptu minuciu, ir reikia moketi jas gerai suzajsti, sis macas is dalies buwo net kajp pamoka :) darjusas lb swarbiu kamuoliu nusiime :) mldc . siska -stawo stichijoj ;] saras-grazu . dwigubas dublis . sekmes wyrams 2etape!!! ;]]
-1
2007-09-05 22:32
miklovan (407)

Visa bėda buvo ta,kad mūsiškiai visiškai nebegavo prieiti prie jų lentos,o iš toli sunkiau pataikyti. O GAL JAVTOKAS BŪTŲ GERIAU SUKOVOJĘS ? Manau,kad kauniečiai neišleido vilniečio. RYTAS !

...

daunizme, javtokas yra siaulinis!!!

...

o siaip tai visu nervu priezastis - atsipalaidavimas. bet kadangi vokietija geresne komanda nei cekija, tai atsipalaidavimas galejo brangiai kainuoti... aciu dievui, viskas baiges gerai. tikekimes, kad si karta pamoka tikrai ismoks. be to, gerai, kad itemptu rungtyniu skonio paragavo. bus ateity svarbu...
-1
2007-09-05 22:17
Miklovan. As ne Kaunietis bet vistiek galvoju kad tu nesveikas su savo Rytu tu esi trigubas DAUNAS
-1
2007-09-05 22:14
Na ką, belieka pasveikinti visus su gražia ir pelnyta pergale :) Aš jau galvojau, kad iš vis vokiečius "padarysim į vienus vartus" (ehm, krepšį, atsiprašau). Na, bet kaip sakė Songaila: "Pergalė yra pergalė". Ir, tiesą sakant, reikia ja džiaugtis :)
+1
2007-09-05 22:02
-1
2007-09-05 21:44
Patampe nervus vyrai pabaigoj, Saras uznervino su dviem sovo netaikliais metimais.O tas Nowitzkio troicas tai nesveikas! Beje kodel Javtokas nezaide visai?
su pergale visus!!!

klausykit, gal kas zino kodel Javtokas nezaidzia???

GO LT
+1
2007-09-05 21:43
blem kodel jie tik 3kelinius sugeba suzaist geraj? ;0
2007-09-05 21:39
to lizunas: italai dar gali is viso nepatekti, jei lenkai pateiktu staigmena:)o jei pateks taj butinai reikia atkersyti!!!

-1
Visus su PERGALE!!! Nė akimirkai nesuabejojau dėl šio mačo nugalėtojo! Nowitzkis rieš čempą duodamas interviu tarp komandų, kovosiančių dėl medalių, nepaminėjo Lietuvos. Vat ir bus jam pamokėlė - Lietuvos rinktinę visda reikia minėti tarp favoritų :)

Paprastas blogeris - apie Europos čempą:

-1
2007-09-05 21:35
Labai bloga antra rungtyniu puse, negalima taip... Jau antros rungtynes panasiai blin, tegul treneriai ir zaidejai daro isvadas, toliau tokie atsipalaidavimai gali buti labai skaudus, tarkim atkrintamosiose,ko labai labai nesinori... Su pergale, sekmes :)
2007-09-05 21:34
net isgasdino mane, saunuoliai, ir toliau taip Zaisti reikia, italams reikia uzdeti geru skirtumu ;)
+1
2007-09-05 21:33
Saunuoliai Lietuviai!! respect for team!!
+2
2007-09-05 21:27
kur Javtokas?
+2
2007-09-05 21:25
nemetė baudų, nes kai pražanga būna puolime, besiginančioji komanda tik gauna kamuolį, o ne meta baudas.