Nuotr.: AP - Scanpix
Nuotr. AP - Scanpix

Jonas Valančiūnas paskutinę savaitę buvo siūlomas mažiausiai dviems NBA komandoms. Tokia informacija pasirodė viešumoje vakar, kai du skirtingi šaltiniai teigė, kad JV galėjo atsidurti Detroito „Pistons“ arba Sakramento „Kings“ komandose.

Jonas Valančiūnas

Jonas  Valančiūnas
Jonas  Valančiūnas
MIN: 26.92
PTS: 12.36 (61.05%)
REB: 9.89
AS: 0.75
ST: 0.47
BS: 0.73
TO: 1.42
GM: 55

Pirmuoju atveju Valančiūnas buvo siūlomas mainais už Andre Drummondą, antruoju – mainais už DeMarcusą Cousinsą. Ką tai sako apie lietuvio ateitį Toronte? Tinklalapio „BasketNews.lt“ žurnalistai Rokas Pakėnas ir Jonas Miklovas ieško atsakymo į šį klausimą.

Rokas Pakėnas:

Pasklidę gandai apie Toronto „Raptors“ bandymus išmainyti Joną Valančiūną, mano nuomone, duoda aiškų signalą – lietuvis nėra ateities klubo vizijoje.

Nors Valančiūnas Kanados ekipai atstovauja jau 5-ąjį sezoną, visą šį laiką jį persekioja tos pačios problemos. Lėtas progresas, kritika už veiksmus gynyboje, ypatingai už pick‘n‘rollo gynybą ir mažas žaidimo laikas lemiamais rungtynių ketvirčiais.

Vasarą „Raptors“ neteko savo pagrindinio gynybinio flagmano Bismacko Biyombo. Maža konkurencija vidurio puolėjo pozicijoje bei gerai sužaistos praėjusios atkrintamosios varžybos leido manyti, kad Valančiūno laukia puikus persilaužimo sezonas.

Visgi praėjus dviem trečdaliams sezono, JV vaidmuo ekipoje išliko toks pat, kaip ir praėjusį sezoną. Net ir statistika kone identiška. Lietuvis žaidžia po tas pačias 26 minutes kaip ir praėjusį sezoną. O įtemptų ketvirtųjų kėlinių metu „Raptors“ strategas Dwane‘as Casey labiau pasitiki 21-erių metų naujoku Jakobu Poeltlu arba brazilu Lucasu Nogueira.

2011-aisiais, kuomet Dalaso „Mavericks“ laimėjo čempionų žiedus, Casey čempionų ekipoje buvo atsakingas už gynybą. Būtent už gynybos koordinavimą jis ir yra vertinamas visą savo karjerą. Manau, kad panašaus stiliaus vidurio puolėjai kaip tų laikų Tysonas Chandleris ar pernykštis Biyombo yra labiausiai atitinkantys trenerio viziją. Puikiai besiginantys bei aiškiai savo vaidmenį puolime žinantys krepšininkai.

Jonas Valančiūnas

Jonas  Valančiūnas
Komanda: Toronto Raptors
Pozicija: C
Amžius: 24
Ūgis: 211 cm
Svoris: 116 kg
Gimimo vieta: Utena, Lietuva

Penki panašūs Valančiūno sezonai Kanados ekipoje yra žinutė klubo vadovybei, kad reikia kažką keisti. „Raptors“ mainu būdu įsigijo Serge'ą Ibaką, kurio sutartis baigsis šią vasarą. Artėjančią vasarą sutartį su klubu galės nutraukti ar pratęsti ir įžaidėjas Kyle'as Lowry. Artėjanti vasara ekipoje laukia labai darbinga. Visus pagrindinius krepšininkus išlaikyti ekipoje gali būti pernelyg sudėtinga.

Manau, kad „Raptors“ generalinis vadybininkas Masai Ujiri tikrina visus įmanomus variantus kaip stiprinti klubą bei turėti galimybę kovoti dėl trofėjaus čia ir dabar. Jis leidžia kitoms lygos komandoms žinoti, kad Valančiūnas yra prekyboje ir jį galima įsigyti. Galbūt ne per artėjančias dvi dienas, tačiau iki kito sezono pradžios, manau, kad lietuvis „Raptors“ marškinėlių nebevilkės.

Jonas Miklovas:

Mane visada tokiais atvejais pirmiausia domina klausimas, kodėl tokia informacija atsiranda. Tai, kad kažkas kažkuo domisi ar buvo kalbama dėl mainų, pirmiausia rodo, kad kažkas tą informaciją nutekino. O tai, kad paskelbta apie derybas su dviem skirtingomis komandomis, perša nuomonę, kad tą informaciją galėjo nutekinti „Raptors“ komanda, o ne „Pistons“ ar „Kings“. Tai, pabrėšiu, yra tik spėjimas, bet jeigu taip yra, reiktų panagrinėti, kodėl „Raptors“ taip elgiasi.

Jų generalinis vadybininkas Masai Ujiri yra vienas gerbiamiausių lygos vadovų ir ne be reikalo. Jeigu iš tiesų „Raptors“ neoficialiais kanalais pasirinko galimybę nutekinti informaciją apie galimus JV mainus, tai gali reikšti du dalykus:

1. „Raptors“ nori likusiai lygai pranešti apie tai, kad Valančiūnas yra mainomas ir taip laukti pasiūlymų bei ištirti rinką.

2. „Raptors“ nori pasiųsti žinutę pačiam Valančiūnui.

Gandai apie „Raptors“ komandos galimus mainus paprastai nepasirodydavo tol, kol ta informacija netapdavo oficiali. Visi mainai šioje komandoje įvykdavo tyliai ramiai, be išankstinių pranešimų. Prisiminkite, kad ir paskutinį atvejį su Serge'u Ibaka, kai nebuvo jokių žinių, jog „Raptors“ kažką iškeis.

Iki šiol apie Valančiūną viešai nebuvo kalbama kaip apie žmogų, kuris būtų „Raptors“ mainomų žaidėjų sąraše. Galbūt dabar „Raptors“ vadovų požiūris pasikeitė ir galbūt jie iš tiesų nori apie tai pranešti visai lygai. Bet aš norėčiau tikėti, kad Ujiri tai sugebėtų pranešti ir kalbėdamasis su komandomis tiesiogiai.

Todėl aš linkęs spėti, kad tai yra labiau įspėjimas Valančiūnui. Klubas žino lietuvio trūkumus ir privalumus geriau nei bet kas kitas ir galbūt taip nori įžiebti jo sportinį pyktį. Išmainyti jį galima ir vasarą, todėl liksiu labai nustebęs, jeigu dabar „Raptors“ nė nepabandys pasižiūrėti, kaip atrodytų priekinė linija su Valančiūnu ir Ibaka.


Rodyti komentarus
2017-02-22 23:57
Kad kita stotele chimki, mksimum

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-02-22 21:46
AnonimasVisas straipsnis idomus, rekomenduoju paskaityt. Bet sita dalis ypac tinka apie Jono ir visu zaideju mainu gandus.http://hoopshype.com/2017/02/21/this-is-...''Several executives expressed frustration about reports that indicate a team has “had internal discussions about a player” or that two teams had a “conversation” about a specific player. Those reports typically don’t tell the entire story. A team may have called about a player and got immediately shut down, but they technically had “a discussion.” And internal discussions about players happen all the time, with everyone from the GM to the cap experts to the analytics staff bringing up possible moves that could be made (as previously mentioned).“You can say that about almost every player and while it’s technically true, it doesn’t mean anything,” said one frustrated executive “And teams won’t comment on these reports or shoot them down because it’s not worth it. If anything, that would just legitimize the rumor. So it just ends up being out there on Twitter.” ''


Didelis ačiū už nuorodą
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-02-22 20:30
kunigas
Pirmos svarbos straipsnis apie ora

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-02-22 19:58
Anonimas
Visas straipsnis idomus, rekomenduoju paskaityt. Bet sita dalis ypac tinka apie Jono ir visu zaideju mainu gandus.

http://hoopshype.com/2017/02/21/this-is-...

''Several executives expressed frustration about reports that indicate a team has “had internal discussions about a player” or that two teams had a “conversation” about a specific player. Those reports typically don’t tell the entire story. A team may have called about a player and got immediately shut down, but they technically had “a discussion.” And internal discussions about players happen all the time, with everyone from the GM to the cap experts to the analytics staff bringing up possible moves that could be made (as previously mentioned).

“You can say that about almost every player and while it’s technically true, it doesn’t mean anything,” said one frustrated executive “And teams won’t comment on these reports or shoot them down because it’s not worth it. If anything, that would just legitimize the rumor. So it just ends up being out there on Twitter.” ''
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2017-02-22 19:23
...
Ko nerasot kad D-Mo pranese kad zais siemet uz rinktine.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-02-22 16:56
djgaffer
Reiškia tik tai,kad JV duodama žinia pasitempti ir kad jis nėra neliečiamas žaidėjas.Tokiu būdu norima supurtyti Joną,kad jis dar geriau žaist pradėtų.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-02-22 16:40
q
siaip cia is viso nera apie ka rasyt. Vienintelis aiskus faktas yra toks:

Valanciunas yra mainomu zaideju sarasuose, bet TIK uz gera graza, kaip kad Drummond, Millsap, Cousin ir pan. Visi gandai susije su Valanciuno ismainymu visada itraukdavo tokius zaidejus.

Tad ka cia daugiau galima rasineti? Gal ismainys valanciuna, o gal ir ne. Cia jau kaip situacija susiklostys.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-02-22 16:27
anon
Terrence Ross dabar laimingas,

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-02-22 16:24
anon
Jono stats nekinta raso, o kaip jie gali kisti kai žaidžia du krepsininkai o pati raptors yra komanda kuri žaidžia krepsini be perdavimu. Dvigubos užtvaros ir žaidimas po viena. Kai turi kamuolį derozan 95 proc tikimybe kad su nesiskirs ir bus bet koks metimas.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-02-22 15:08
MIRKA3
Teiginys 1. Biyombo tinkamas Raptors, o JV ne. Raptors reikia tokio kaip Biyombo, gynybinio, o ne kaip JV. Biyombo buvo puikus, o JV netinkamas prie Raptors schemų. ir t.t.... Tai kodėl išvyko ne JV? Ps kaip sekasi Biyombo dabar, lyginant su JV?

Teiginys 2. Raptors siekia išmainyti JV į "ką nors" ir visi tai turi žinori. Fail. Ne į "kanors", o į geriausius centrus, tokius kaip Drumondas ar Cusinsas... Tai yra aukščiausio lygio žaidėjų viliojimas, o ne atsikratymas "netinkamu žaidėju".

Teiginys 3. Raptors nori paspausti JV. Galbūt, bet koks tikslas? Virš savo galimybių jis nepradės žaisti, vien kad yra spaudžiamas, o laikyt žaidėją nežinioje, kai esi su juo pasirašęs pagal lygį pigų kontraktą - nelogiška.

Teorija 1. JV kontraktas pagal žaidėjo lygį pigus, todėl JV labai tinka įvairiems mainams kaip prekė - gerai mainoma korta. JV įtraukimas į rinką tėra biznis, nieko asmeniško. Esant geram pasiūlymui, Raptors atviri. Čia pabrėžtina - esant geram pasiūlymui.

Teorija 2. JV kaip prekė netinka. Reikia pardavinėti simboliką, bilietus ir pan. pelną nešančius produktus, o JV visiškai niekam neįdomus. Masajus pats net apklausą darė ir stebėjosi, kad sirgaliams JV išvykimas būtų ne toks svarbus kaip ...rsonas. Taigi klausimas yra ne kiek kas kainuoja, o kiek kas surenka susidomėjimo komanda ir kelia pinigo surinkimą. Niekam neįdomu kuris žaidėjas duoda daugiau matematinės naudos komandos rezultatui. Jei nupirktas žaidėjas padeda geriau viską parduoti ir jo ateina visi pažiūrėti, jis yra tinkamesnis pasirinkimas.

Teorija 3. JV. Amerikos NBA komandoje. Su filosofija kad laimi komanda, o ne asmenybės. Ar nori NBA tokiu laimetoju kaip JV? Ar ziurovai nori tokiu laimetoju kaip JV? Kas bent kartais paskaito raptorsrep.. saita, zinant kad JV yra top 3 zaidejas komandoj, kiek mato si zaideja pirmuose puslapiuose? Kaip apzvalgose atsiliepiama apie JV lyginant su kitais lyderiais ir ne tik. Raptors apzvalgininkams akmuo nuo krutines nusiristu, jei apie JV netektu daugiau rasyt ir aiskint, kodel vel JV surinkes eilini dubli gauna C, o koks vidutiniokas suzaides vidutiniskai per 10min - A. Paskui patys apsimesdami klausia nustebusiai - kaip cia taip kad JV niekas nepasigestu...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-02-22 14:50
Anonimas
zino kad jis nera labai geras ir norint pasistiprint reikia iskeists ir gautis geresnis C
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-02-22 14:19
Mantas86
Ibaka statys uz 5. Nors jis ir ne centras, bet raptors megsta geritai losti zemiu penketu. O Jonas yra standartinis old school centras ir jam toks greitas zaidimas nelabai patogus. Gal ir gerai, kad issikels kitur, bet kazin ar kas ji ims, nes gana brangus - siemet 14milijonu, veliau kasmet po 15-16-17 milijonu.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-02-22 14:10
Simas
Geri basketnews pastebėjimai

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-02-22 13:58
alio
O tai derozonas ir lowry ginyboj geri? ble ble
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-02-22 13:29
Ramas
Jonui visalaik problemos ginyboj taip ir neismoko gintis jis. Va jam kur problema.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-02-22 13:25
as
Galetu iskeisti, pamatytumem, ar jis pats medis ar treneris medis
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-02-22 13:25
Anonimas
nu kokia dar zinute valanciunui cia gali buti? nusisnekejimas visiskas
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 17

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas