„Žalgiris“ draugiškų rungtynių ciklą pradėjo pergale

2007-09-06 21:44
Jonas Miklovas, „BasketNews.lt“ koresp.

Naujam sezonui besirengiantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pradėjo draugiškų rungtynių maratoną. Pirmosiose rungtynėse „Kaustos“ sporto centre žalgiriečiai 80:54 (19:12, 10:14, 23:19, 28:9) sutriuškino Rostovo „Lokomotiv“.

Nors pirmavo nuo pirmos iki paskutinės minutės, tačiau didesnę persvarą „Žalgirio“ krepšininkai įgijo tik besibaigiant mačui. Ketvirtajame kėlinyje, kai aikštėje buvo visi jaunieji „Žalgirio“ žaidėjai – Mantas Kalnietis, Artūras Milaknis, Vilmantas Dilys, Žygimantas Janavičius ir Donatas Motiejūnas – kauniečiai spurtavo 14:4 ir įgijo 19 taškų pranašumą – 66:47.

[image=7943 left Veržliai rungtyniavęs Šalenga pelnė 14 taškų]Netrukus į aikštę vietoje Janavičiaus įėjo DeJuanas Collinsas ir kauniečiai be atsako pelnė 10 taškų, taip padidindami pranašumą iki 26 taškų (76:50) ir galutinai įtvirtindami pergalę.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo jaunasis Motiejūnas, per 23 minutes pelnęs 15 taškų ir atkovojęs 6 kamuolius. Į Kauno klubą po dvejų metų pertraukos grįžtantis Dainius Šalenga surinko 14 taškų, Kalnietis pridėjo 10, Janavičius ir Goranas Jurakas – po 9, Collinsas 8, Dilys 7, Milaknis 5, o komandos kapitonu šiame mače buvęs Eurelijus Žukauskas – 3.

„Tai buvo tik pirmos rungtynės po dviejų sunkių darbo savaičių lauke, todėl nieko keisto, kad žaidimas nebuvo gražus. Tačiau vyrai stengėsi gynyboje ir tai džiugina. Nors kai kurių derinių dar nemoka, tačiau tai suprantama“, – po mačo sakė „Žalgirio“ treneris Darius Maskoliūnas.

Prieš mačą buvo pasveikintas 21 gimtadienį švenčiantis Kalnietis, o keli šimtai į „Kaustos“ salę susirinkusių žiūrovų garsiausiai pasveikino į ekipą sugrįžusį Žukauską.

Rungtynes nuo suolo stebėjo tik vakar į Lietuvą atvykęs komandos naujokas Marcusas Brownas, netrukus laukiama prisijungiant ir Tanokos Beardo.

Po Europos čempionato į „Žalgirį“ taip pat sugrįš Marco Popovičius, Paulius Jankūnas ir Jonas Mačiulis. Pastarajam, visą vasarą sportavusiam daugiau už komandos draugus, treneriai žada suteikti daugiau poilsio laiko.