Nuotr.: USA Today Sports - Scanpix
Nuotr. USA Today Sports - Scanpix

Bostono „Celtics“ ekipa šiuo metu rikiuojasi antroje Rytų konferencijos vietoje ir sirgaliai vis garsiau kalba apie keltų galimybes prasibrauti į konferencijos finalą. Nors ši „Celtics“ komanda jau dabar vadinama kaip viena greičiausiai ir sėkmingiausiai perstatymo laikotarpį išgyvenusių ekipų lygos istorijoje, tačiau klubo generalinis vadybininkas Danny Ainge'as rankovėje dar turi keletą tūzų.

Isaiah Thomas

Isaiah  Thomas
Isaiah  Thomas
MIN: 34.47
PTS: 29.55 (59.94%)
REB: 2.77
AS: 6.23
ST: 0.77
BS: 0.11
TO: 2.7
GM: 56

2013-ųjų metų NBA sezonas „Celtics“ sirgaliams buvo kupinas sukrėtimų ir permainų. Rajonas Rondo sezono viduryje nusitraukė kryžminius kelio raiščius ir dėl šios traumos nerungtyniavo metus laiko, o senstantys komandos lyderiai jau pirmajame atkrintamųjų varžybų etape pripažino Carmelo Anthony vedamos Niujorko „Knicks“ komandos pranašumą.

Rytų konferencijos viršūnėje įsitvirtinantis Majamio „Heat“ klubas ir karjeros saulėlydį pasitinkantys „Celtics“ lyderiai buvo pagrindinės priežastys, kodėl Ainge‘as nusprendė imtis griežtų permainų. Ši ekipa tiesiog nebeturėjo resursų kėsintis į trofėjų.

Praėjus kiek daugiau nei mėnesiui nuo pralaimėtos serijos prieš „Knicks“, Ainge‘as išmainė vyriausiąjį ekipos strategą Docą Riversą į Los Andželo „Clippers“, mainais gaudamas pirmojo rato šaukimą.

Po kelių dienų klubas paskelbė apie šešerių metų 22 mln. dolerių sutartį su perspektyviuoju Butlerio universiteto strategu Bradu Stevensu.

Į stipriausią pasaulio lygą Stevensas atėjo būdamas 36-erių metų amžiaus bei turėdamas perspektyvaus trenerio etiketę. Strategas Butlerio universitetą 2010-aisiais ir 2011-aisiais nuvedė iki NCAA finalo ketverto, tačiau abu kartus finale turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Bradas Stevensas greitai užsitarnavo kolegų pagarbą
Bradas Stevensas greitai užsitarnavo kolegų pagarbą
Nuotr. AP - Scanpix

Jaunasis „Celtics“ vairininkas greitai apšilo kojas NBA lygoje. Per pirmąjį sezoną Stevensas pasiekė 25 pergales, per antrąjį – 40, trečiąjį – 48, šiemet per 60 rungtynių jau yra laimėjęs 38 dvikovas ir tikriausiai pagerins praeitų metų pergalių rekordą.

Stevenso darbą vertina ir giria kiti lygos strategai, o ypatingai ji mėgsta kiekvieno šiuolaikinio trenerio etalonas – Greggas Popovichius.

„Jis yra jaunas treneris su puikiu charakteriu. Jis jau dabar vienas geriausių lygos trenerių, – komplimentų kolegai negailėjo Popovichius – Aš vis dar žiūriu įrašus, kuomet jis treniravo Butlerio universitetą. Jei atvirai, tai stengiuosi iš jo kai ką išmokti.“

Atlikus rokiruotę vyriausiojo trenerio pozicijoje, Ainge‘as ėmėsi perstatyti visą ekipos branduolį. Klubo vadovas išsiuntė 37-erių Keviną Garnettą, 35-erių Paulą Pierce‘ą ir 35-erių Jasoną Terry į Bruklino „Nets“ ir tai buvo esminis Bostono ekipos perstatymo momentas. 

Mainais „Celtics“ gavo keletą vidutinių žaidėjų su besibaigiančiais kontraktais bei 2014-ųjų, 2016-ųjų bei 2018-ųjų NBA naujokų biržų pirmojo rato šaukimus bei teisę 2017-aisiais apsikeisti šaukimu su „Nets“ klubu.

Tuo metu Garnettas su ekipa dar turėjo dvejų metų kontraktą, o Pierce‘as – vienerių. Bendra abiejų krepšininkų atlyginimų suma – beveik 27 mln. dolerių. Lyginant su prieš keturis sezonus buvusiomis atlyginimų tendencijomis lygoje, tai tikrai didžiulė pinigų suma. Ėjimas suprantamas – „Celtics“ siekia blogesnių rezultatų ir aukštesnio naujokų biržos šaukimų bei tuo pačiu išsivalo klubo atlyginimus.

Ainge‘as nėra tas vadovas, kuris senstančiai ekipos žvaigždei išrašytų dvejų metų 50 mln. dolerių vertės sutartį vien tik už praeities nuopelnus, kaip tai padarė Dalaso „Mavericks“ su Dirku Nowitzki.

Jis taipogi neįteiks dvejų metų 48,5 mln. dolerių vertės kontrakto 35-erių metų Achilo sausgyslės traumą patyrusiam krepšininkui bei neorganizuos šiai žvaigždei sezono trukmės atsisveikinimo turo, kaip tai padarė Los Andželo „Lakers“ su Kobe Bryantu.

„Prekybininkas Danny“ – būtent tokią pravardę NBA lygoje turi „Celtics“ generalinis vadybininkas Danny Ainge‘as. Nuo 2013-ųjų metu vasaros, kuomet ekipos vairą patikėjo Stevensui, Ainge‘as atliko net 19 mainų sandorių.

Ainge‘o veiksmai valdant klubą yra gerai apgalvoti ir pasverti. Ėjimai daromi nesivadovaujant emocijomis, o tiesiog siekiant kuo greičiau ekipą grąžinti į čempionišką lygmenį.

Danny Ainge'as per trejus metus atliko 19 mainų sandorių
Danny Ainge'as per trejus metus atliko 19 mainų sandorių
Nuotr. AP - Scanpix

Bostoną dar vieni mainai sudrebino 2014-ųjų sausį, kuomet klubas neteko paskutinio 2008-ųjų NBA čempiono – Rajono Rondo. „Celtics“ žvaigždei iki kontrakto pabaigos buvo likęs tik pusmetis, tad klubas, neturėdamas jokių garantijų, kad įžaidėjas liks komandoje, išsiuntė jį į Dalaso „Mavericks“.

Ainge‘as mainais iš Dalaso išsireikalavo maksimaliai gero paketo. „Celtics“ gavo dabar ryškų vaidmenį komandoje užimantį Jae Crowderį, Jameerą Nelsoną, Brandaną Wrightą, 2015-ųjų metų naujokų biržos pirmojo rato bei 2016-ųjų antrojo rato šaukimus.

2015-ųjų naujokų biržoje Bostonas savo šaukimu pakvietė gynybos specialistą Marcusą Smartą, o 2016-aisiais, panaudoję trečiuoju šaukimu, gautu iš „Nets“, jie pasirinko perspektyvųjį Jayleną Browną.

Nors Browno statistiniai rodikliai debiutiniame sezone yra kuklūs, tačiau šio gynybinio pobūdžio krepšininko nurašyti dar nereikėtų. Retas naujokas užima svarbų vaidmenį laiminčioje komandoje. Natūralu, kad tam reikia laiko.

Nuolat rinką stebintys „Celtics“ praėjus dviems mėnesiams po Rondo išvykimo sulaukė gardaus kąsnelio. Fynikso „Suns“ projektas su trimis aukšto lygio įžaidėjais ekipoje neišdegė ir 175 cm ūgio mažylis Isaiah Thomasas atsirado mainų skelbimuose.

Mainų sąlygos atrodo kaip vagystė. Bostonas Thomasą įsigijo už Marcusą Thorntoną bei 2016-ųjų metų naujokų biržos pirmo rato šaukimą. 

„Celtics“ greitai pamilo savo naująjį dievuką. Šį sezoną Thomasas pelno po beveik 30 taškų, o jo dabartinis atlyginimas atrodo tik dar labiau neatitinkantis realybės. Įžaidėjas dar turi sutartį iki kito sezono pabaigos, o metinis jo atlygis siekia kiek daugiau nei 6 mln. dolerių. Tai yra 1 mln. dolerių daugiau nei šiuometinis atlyginimų vidurkis lygoje.

Tarp visų 30-ies lygos startinių įžaidėjų pagal atlyginimą Thomasas rikiuojasi 24-oje vietoje. Už jį mažiau šiemet uždirba tik Dennisas Schroderis, Emmanuelis Mudiay, D‘Angelo Russellas, Elfridas Paytonas, T.J. McConnellis ir Darrenas Collisonas. Ir tik pastarieji du žaidžia ne su naujoko kontraktais.

Bostonas turi naują dievuką
Bostonas turi naują dievuką
Nuotr. USA Today Sports - Scanpix

2016-ųjų vasarą keltai pridėjo dar vieną didelę čempioniškos dėlionės dalį – įsigijo laisvąjį agentą Alą Horfordą. Vidurio puolėjas su ekipa pasirašė maksimalų 4 metų 113 mln. dolerių kontraktą.

Nepaisant didelio Horfordo kontrakto, „Celtics“ šį sezoną pagal atlyginimus lygoje vis tiek užima tik 22-ąją vietą. Kitam sezonui klubas turi pasirašęs sutarčių už 70 mln. dolerių ir tik Fynikso „Suns“, Filadelfijos „76ers“ ir Bruklino „Nets“ ekipų kontraktų su žaidėjais suma yra mažesnė.

Ką tai reiškia? Klubas, kuris jau šį sezoną realiai pretenduoja į Rytų konferencijos finalą, vis dar yra perstatymo periode. „Celtics“ turi daugybę lėšų pasirašyti naujus kontraktus. „Celtics“ algų kepurėję turi vietos pasikviesti dar vieną žvaigždę. „Celtics“ turi žaidėjų, kurie mainų būdu domintų kitus klubus ir „Celtics“ vis dar turi dvejų artėjančių NBA naujokų biržų šaukimus iš Bruklino.

Trumpai tariant, Ainge'as turi veiksmų ir pasirinkimų laisvę bei visus įmanomus įrankius grąžinti „Celtics“ į lygos olimpą. 

Artėjanti naujokų birža, pasak NBA lygos ekspertų, bus stipriausia per pastarąjį dešimtmetį, o tragiškas „Nets“ pasirodymas šiame sezone garantuoja, kad Bostono komanda gaus mažiausiai ketvirtąjį biržos šaukimą.

„Visi žino, kokia stipri šiemet bus naujokų birža. Privalome žengti teisingus žingsnius ir pasinaudoti palankia situacija“, – sakė Ainge‘as.

„Celtics“ šioje šachmatų partijoje žingsniuoja be priekaištų, o partijos pabaigoje, atlikus paskutinius teisingus ėjimus, galime įžvelgti, kaip didžiosios pergalės grįžta į Bostoną.

Komentarai:
Pukis išprotėjo :D Jau kelinti metai skalambija apie Sixerių atgimimą, o kaip tankinimas taip tankinimas..

Visų pirma kam taip užsiciklini ties tuo superstaru, kuris neva komandai norinčiai laimėti žiedus yra būtinas? Gal marketingo prasme tai yra geriau nei kovinga lygiavertė ekipa, bet rezultatams tas įtakos nedaro apart teisėjų meilės švilpt baudas visokiems išreklamuotiems veidams.

Tavo tie sixeriai apie kuriuos rašydamas atrodai juokingas, kai imi vartoti "mes".. visą mėnesį bandė įsiūlyti Okaforą komandoms ir niekas nesusižavėjo. Noelį atidavė už nieką praktiškai. Tas Mavs pickas apsaugotas. Apskritai niekas nenori keltis į Sixerius, tad teks tik laukti Simmonso progreso.. Embiidui su sveikata ant tiek nekas, kad abejoju ar jis turės bent tris sezonus per karjerą sveikus.

Kalbant apie draftų pasirinkimus,tai apgailėtinai patys Sixeriai atrodo imdami vien aukštus ir po to juos dalindami nachaliavai.

Šiaip 76ers tikrai turi simpatiškų elementų. Bus smagu žiūrėti į jų augimą, bet jie yra tarsi prasčiokai vienos pokylyje kai juos lygini su Celtics. Ir šiaip, jei jau laikais Sixerius "mes", tai turėtum žinot jog Thomaso dėl mažo ūgio ir prastos gynybos negalima taip nurašyti..
2017-03-01
+2
Atsakyti
To pulls
Manau, kad taps. Laisvu pinigu tures si tarpsezoni daug. Tai gali but ir super zvaigzde. Ju draftai nebuvo prasti praejusioje birzoje vjsi i perspektyva. Tas pats Zizic nba analitiku labai gerai vertinamas, kai kurie net sako, kad sioje birzoje butu top 10. Savo verte irodo ir Eurolygoje. O komandos be super zvaigzdes Detroito Pistons 2004

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2017-03-01
+1
Atsakyti
Pulls
Pasakykit man ar bostonas tapa cempionaos sekancius 7 metus? Pasakykite apie koki zaideja galima burti visa bostona komanda?

Pasakykite kokoa komanda per cosa nba istorija laimejo ziedus be superzvaigzdes?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2017-02-28
+1
Atsakyti
Bright future
Ir daugiausiai dėl to, nes Nets vadybą su durnu savininku sugebėjo išdurt. Ateinančius du metus dar turės aukščiausius šaukimus. Jie nesušiks draftų, gali dar vieną dinastiją sukurt.
2017-02-28
-1
Atsakyti
To pukis
O ir kalbant apie traumas. Pasidomek kiek Bostas si sezona zaide pilna sudetim? Vis kazkas traumuotas buna. Dazniausiai Avery Bradley. Uz kuri 76ers siule okafor. Aisku Bostonas nesutiko :)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2017-02-28
+1
Atsakyti
To pukis
Tai, kad kontraktai baigiasi tu kurie ir nera role player. Amir, jerebko is tokiu geresniu, bet ju ir kontraktu suma nera maza, tai cia ne beda. Taip, kad visas branduolys yra plius visos galimybes hayward gaut is fa. O 76ers kol prades kilt is dugno jau naujoku kontraktai baigsis ir nores daugiau pinigu, arba ris i pagaliau laimincias komandas. O siu naujoku birzoje yra 3 geri zaidejai ir kaip pats minejai kitoje laukia dar vienas zveris ayton. Ar ir ta tankins 76ers ir bandys vel imti priekine linija? :D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2017-02-28
+1
Atsakyti
Pukis
Aha. Jau girdejau dainele apie sixers. Lojo del embiid talento, zmogus zaidziantis kasi 7 metus, po 2 metu traumu zaisdamas 31 rungtynes parode kad jis gali but top 5 zaidejas.

Simmons - kad jis bus no 1 pick be klaustuku jau 2 metus visi skautai zinojo.

Mes turim francize zaidejus, mum dabar reikia tik papildymu ir sis draftas baigs istorija.

Mes turim jojo simmons, turim corvington ir sariciu kuris jau rodo nerealius status. Po embiid be konkurencijos roy..

Juokites juokites. Butu visi sveiki bostonui krapai bugu. O tankinimas baigiasi po sio sezono.

O ir draft picku turim ne maziau nei boston:

Lakers pick mysu pick 2018 unprotected kings pick. Ir..10 second rounderiu:)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2017-02-28
-1
Atsakyti
Pukis
Bostonas neturi jokiu dansu i cempionu ziedus neturi zvaigzdziu, or ir laikas baigiasi. I thomas nors ir puolome ziba ginyboje visiskas nulis. Bostonas neturi nei vieno zaidejo apie kuri galima lipdyt komanda. Bostono pagrindiniai zaidejai jau kontraktai baigiasi kuriem neuzteks pinigu pratesimui.

Sixeriai apsiriko tik su okaforu, bet draftinimas best player available dave vaisiu. Turim du zaidejus apie kuriuos galima statyti komanda.

2017 draftas nera stipriausias per desimtmeti nejuokaukit. Gal giliausias o ne geriausias. Jei 2017 draftas buvo 2 zaideju draftas, siame apylygiai skirstosi apie 6 zaidejai kurie gali buti star player bet ne francize players( tas pats i thomas geriausias pvz jis zvaigzde bet niekas aplink ji komandos nelipdys)

Birzoke nera tokiu talentu kaip durantas lbj, antakis ar simmons

Kurie jau nuo high school buvo tvirti nba drafto nr 1!

Vienintelis variantas kur bostonui gali pasisekt tai 2019 birzos no 1 pick de andre ayton kuris lygtais bus embiid 2.

Ainge geras gm trade bet ne drafte- tai faktas.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2017-02-28
+2
Atsakyti
To pukis
76ers draftint moka? Kaip tankina tuos pickus taip ir tankina. Po to prisauke pilna priekines linijos zaideju ir iskeicia i bet ka galiausiai. Ir jei tu galvoji, kad 76ers turi daugiau sansu i ziedus tai jau panasu, kad nba domesi nebent per kompiuterinius zaidimus...

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2017-02-28
-3
Atsakyti
pukis
bostonui nerealiai pasisseke kad prokaforas ar kaip jis uzsimane rusiska bizni padaryt. atiduot ateiti ir gyvent dabartim.

bostonas gal ir nebloga rebuilda padare bet kai turi 2 hof tai nesunku ir rebuildintis. sixeriai be zvaigdziu rebuild pradejo, o ir nors budami nba subinej vistiek turi realesni sansa i nba ziedus nei bostonas. ainge niekada nedraftino gerai,
2017-02-28
-2
Atsakyti
djgaffer
Visi nuopelnai Ainge'ui.Nepabijojo pasisamdyti jauno trenerio,nepabijojo atleisti susenusias žvaigždes ir dabar skina pergalingus vaisius.Va toks ir turi būti GM'as-nebijantis rizikuoti.
2017-02-28
-1
Atsakyti
Evaldas
Puikus pavyzdys Spurs kai apie atgimima net negalvoja.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2017-02-28
Atsakyti
idomiai... anksciau girdejau, kad silpniausia, dabar jau stipriausia. Vieni izaidejai birzoje... Bus bustASs is jos spejus
2017-02-28
+3
Atsakyti
Celtic yra pavyzdys kaip reikia kovoti su korupcijos klanais ir mafija ir oligarchais. Atkreipkyt dėmesi i lakers !!! 4-8 sezonai komanda bus pamazgu duobej

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2017-02-28
-11
Atsakyti
Nba
Nu celtics vadovas tikrai puikiai suzaide, kai ismaine savo 3 susenusias zvaigzdes, tik neisivaizduoju ka sau mane nets vadovai, kai atidave kruva 1 rato saukimu uz senius kuriems buvo like zaisti 1-2 metai...

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2017-02-28
Atsakyti
To lol bostonas
Ziurek, kad taves neuzdarytu, nuli tu

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2017-02-28
+1
Atsakyti
lol bostonas
Neuzauga Thomas'a uzdarys per po, horfordas vapse nulis ir mest negauna, nuo dinozauru pasikraus o apie ECF tegul net nemasto

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2017-02-28
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.