Šarūnas Jasikevičius trinktelėjo kamuoliu į Madrido arenos parketą, taip paskelbdamas sunkiausią Lietuvos rinktinės pergalę Europos krepšinio čempionate. Skausmus kentęs įžaidėjas klydo paskutinėmis rungtynių minutėmis, tačiau Lietuvos rinktinė 79:74 (21:13, 19:26, 22:22, 17:13) įveikė Italiją ir, iškovojusi trečią įskaitinę pergalę, užsitikrino vietą tarp 8 stipriausių pirmenybių komandų.

Pagrindiniam Lietuvos rinktinės įžaidėjui tai buvo sunkiausia dvikova pirmenybėse. Net nesibaigus antram kėliniui jis išėjo į rūbinę kartu su gydytoju. Antroje dvikovos dalyje jis ilgai užsibuvo ant atsarginių suolo, kur jam buvo šaldoma kirkšnis.

Ketvirtajame kėlinyje Šaras 5 minutes sėdėjo ant suolelio, į aikštę grįždamas likus žaisti 4 minutes 37 sekundes. Per tą  laiką jis spėjo suklysti 3 kartus, o iš viso per dvikovą prarado 7 kamuolius, tačiau reikiamu momentu turėjo tvirtą užnugarį.

Darjušas Lavrinovičius dėjimu sudrebino varžovų krepšį
Nuotr. BasketNews.lt
Rezultatui esant 72:72, Rimantas Kaukėnas pataikė tritaškį ir išvedė savo ekipą į priekį. Vakarą, kai nekrito visai lietuvių komandai, Kaukėnas pataikė 9 metimus iš 10 ir buvo didžiausias italų siaubas puolime.

Netrukus Jasikevičius pridėjo dvi taiklias baudas ir nors Marco Belinelli dvitaškiu sumažino skirtumą, tačiau dvi Ramūno Šiškausko baudos likus žaisti 40 sekundžių įtvirtino pergalę.

Paskutinėmis sekundėmis italai nebeskubėjo prasižengti ir Jasikevičius dar likus žaisti 5 sekundes pradėjo trankyti kamuolį į grindis, išliedamas visą džiaugsmą, pyktį ir skausmą, patirtą kovojant dėl sunkiausios pergalės čempionate.

Lietuva: Rimantas Kaukėnas 22 taškai (7/9 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 2/2 baudų), Šarūnas Jasikevičius 13 (7 klaidos), Darjušas Lavrinovičius 11, Darius Songaila ir Linas Kleiza (9 atk. kam.) po 8, Ramūnas Šiškauskas 7 (2/8 metimų), Jonas Mačiulis 6, Kšyštofas Lavrinovičius 4.

Italija: Andrea Bargnani 15, Gianluca Basile 13 (2/10 tritaškių), Denisas Marconato 10.

Lietuviai susikaustę pradėjo rungtynes ir sužaidus 3 minutes rezultatas buvo 4:4. Tačiau netrukus Kaukėnas pataikė tritaškį, Darjušas Lavrinovičius įdėjo iš viršaus ir lietuvių spurto nesustabdė net antra Jasikevičiaus pražanga.

Po techninės Marco Mordente pražangos Jasikevičius sumetė abi baudas, netrukus tą patį padarė Kaukėnas, D.Lavrinovičius vėl įkrovė iš viršaus ir rezultatas tapo 15:4 mūsiškių naudai.

Nors 5 taškus iš eilės pelnęs Gianluca Basile sušvelnino savo ekipos atsilikimą iki 9:15, tačiau aikštėje pasirodęs Jonas Mačiulis surinko 4 taškus paeiliui, taip atstatydamas persvarą – 19:11.

Antrajame kėlinyje į aikštę išbėgęs Linas Kleiza pelnė 4 taškus iš eilės, dvitaškį pridėjo Jasikevičius ir skirtumas šoktelėjo iki 30:20 mūsiškių naudai.

Tačiau netrukus įsimėtė italų priekinės linijos žaidėjai Denisas Marconato ir Andrea Bargnani, taip sušvelnindamas kirtumą iki 5 taškų – 32:27. Nors Darius Songaila pelnė 5 taškus iš eilės, tačiau italai nesiruošė paleisti lietuvių į priekį ir vėl priartėjo iki 5 taškų (37:32).

Besibaigiant antram kėliniui mūsiškiai pirmavo 40:34, tačiau likus žaisti 3 sekundes prasižengė prieš Fabio Di Bella ir pastarasis sumetė abi baudas. Tada Kaukėnas vos sugavęs kamuolį jį pametė ir Matteo Soragna smeigė tritaškį į lietuvių krepšį paskutinę kėlinio sekundę, taip sušvelnindamas skirtumą iki taško (40:39).

Dar prasčiau lietuviams prasidėjo trečiasis kėlinys. Tritaškį ketvirčio pradžioje pataikęs Marconato išlygino rezultatą (44:44), o netrukus Mordente išvedė savo ekipą į priekį – 48:47.

Nuo tada pirmaujanti komanda keitėsi kiekvieną ataką, tačiau po trijų kėlinių priekyje 62:61 vis dar buvo lietuviai.

Po 2 taškus ketvirto kėlinio pradžioje pelnė Kleiza ir Mačiulis padidino lietuvių pranašumą iki 66:61, tačiau tolimas Basiles tritaškis vėl priartino italus.

Likus žaisti pusketvirtos minutės Belinelli dvitaškis išlygino rezultatą (72:72), tačiau tai buvo priešpaskutiniai italų taškai rungtynėse.

Prieš rungtynes tylos minute buvo pagerbtas ketvirtadienį miręs garsusis italų tenoras Luciano Pavarotti.

Beje, apie tūkstantis rungtynes stebinčių Lietuvos aistruolių prieš dvikovą susilaukė kitų žiūrovų pasipiktinimo. Lietuvos himnas buvo nutrauktas įpusėjus, tačiau nepasimetę sirgaliai, net skambant italų himnui, giedojo Tautinę giesmę iki pabaigos ir susilaukė žiūrovų švilpimų.

1 2  »
2007-09-10 08:08
geras straipsnisas visa situacija trumpai isdeta kaip ant delno
+1
2007-09-09 19:10
Saunuoliai susikaupe ant galo!! Visus su pergale!
2007-09-09 17:52
Geras straipsnelis ;)

Lithuania's three – This is actually a case of bad news which are in fact very good news, but let's go through it step by step. Lithuania entered their qualifying round as the best three-point shooting team here, but last night hit only four of 16 from long range. Eventually they won a game that could have been much easier if they had made several open three-point shots in the first half. So what is the good news? Well there are a few actually. First, Lithuania showed they can win also when things don't go as planned. Second, After shooting an average of 20 times from long range until then, once Lithuania realized it's not their best shooting day, they took only 16 of those, forcing very few of them, and that says a lot about the team's mentality and smart play. Third, they still managed to reach around 80 points, which means their offense isn't one-dimensional.

2007-09-09 11:39
Laimejom. bet ar kaina uz ta pergale nebuvo perdidele...? tikekimes kad Saro trauma nerimta. Jau dabar aikivaizdu kad truksta dar bent vieno gynejo, kuri galima butu leisti i aikste o ne marinuoti ant suolo. Man asmeniskai butu ramiau jei ant suolo vietoj Jankuno sėdetu koks seibutis ar dar kas nors is mazesniuju.
+2
2007-09-09 10:37
tikekimes kad rytoj saras zais tik epizodiskai ;] nes rytoj galime ir pralost o sarui pailseti ir pagydyt koja reikia. beje galime mes ir be jo lajmet manau :)
2007-09-09 02:04
>>Profas>>7

Ka tu sakai -juk dar rode per telika ,kaip gydytojas jam kirkshni tepa ir karts nuo kartais galima buvo pamatyt Shara ,paskutini atshlubuojanti i gynyba (kai situacija nereikalaudavo) ...Man tik keista ,kad tokios formos Shara leido aikshten -jau geriau tegul Giedrius loshia negu kad traumuotas Sharunas...
2007-09-08 22:58
jaska tu esi kietas wyras! laikykis! su pergale wisus ;]
+1
2007-09-08 22:48
Panašu,kad Jaskos trauma yra rimta. Reikia,matyt,tokius,visą sezoną sėdėjusius,labai atsargiai leisti į aikštę.
-4
2007-09-08 22:35
Saunuoliai vyrai, tikekimes kad atsigaus ir toliau vel rodys gera krepsini!

GO LT!!!
+1
2007-09-08 22:34
O, pasirodo "antrasis izaidejas" net i aikstele neiseina, na nieko nuostabaus, taip ir maniau... O siaip dziugina butauto taktika be javtoko zaist, pasirodo ir be jo treneris sugeba gerai manevruot.

2007-09-08 22:19
svarbu, kad kiekvienose varzybose atsiranda lyderis...praeitose -Darjusas atsidure ten, kur labiausiai reikejo, siandien - Kaukenas
+1
2007-09-08 22:12
idomu butu suzinoti, kiek baudu siandien prameteme
2007-09-08 22:00
svarbu, kad laimejom, kad dziaugesi musu komandos vyrai :)
2007-09-08 21:59
As dar karta kartoju SAREAS PACHMIELNAS!! Jokia ne trauma... Atsigaus.
-4
2007-09-08 21:54
nzn kaip jusu akiminis bet mano tai snd labai svarbu vaidmeni atliko kleiza. gerai sulose gynyboj. kol jis sedejo kleiza nesulosdavo pries siena ir nespedavo pries maziukus. o kleiza ir pries marconato kamuolius pasiima ir pries maziukus suspeja.

neramina tai saro fizine bukle. ar ta trauma ar dar kzk. labai jau letas atrodo. mazas visada taip ruti lost ir verstis, ka jis ir geriausiai moka daryt. snd gal nelabai sekesis siskai gynyboje ketvirtam keliny. bet svarbiausia turim trecia iskaitine pergale!