DeMarcusas Cousinsas Nuotr.: AP – Scanpix
Justinas Andersonas Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix

Carmelo Anthony iš kantrybės išvedęs Justinas Andersonas, Klivlando „Cavaliers“ tritaškių šou, puikus George'o Hillo pasirodymas, fenomenalusis Russellas Westbrookas, Jrue Holiday aukojimo akcija – tai ir dar daugiau – kovo 4-osios NBA pulse.

• Nuotraukas iš praėjusios nakties NBA rungtynių rasite fotogalerijoje.

Kovo 4-osios NBA pulsas

IŠVEDĖ. Praėjusią savaitę per mainus iš Dalaso „Mavericks“ į Filadelfijos „76ers“ komandą persikėlęs Justinas Andersonas sužibo gražiausiomis spalvomis. Karjeros rezultatyvumo rekordą mače su Niujorko „Knicks“ pakartojęs lengvojo krašto puolėjas pataikė pirmuosius septynis savo metimus, per 24 minutes surinko 19 taškų ir tiesiog dominavo prieš varžovų superžvaigždę Carmelo Anthony.

Pastarasis per mačą „iš žaidimo“ pataikė tik 5 metimus iš 18, o Jahlilui Okaforui trečiajame kėlinyje prasižengus prieš jį, Anthony ir Andersonas įsivėlė į žodžių karą. Laimei, didesnio incidento buvo išvengta, o teisėjas įsiaudrinusius krepšininkus nubaudė techninėmis pražangomis.

„Jis šiandien jautėsi gerai ir man tai patiko, – po mačo kalbėjo „Knicks“ vedlys. – Verčiau taip elgčiausi nei išvis nekovočiau. Justinas parodė kovą. Jis kovojo, varžėsi ir už tai jį gerbiu.“

X FAKTORIUS. Po Kyle’o Lowry traumos daugiau atsarginiais gynėjais rotuojantis Toronto „Raptors“ strategas Dwane’as Casey praėjusios nakties susitikime su Vašingtono „Wizards“ sulaukė solidaus indėlio iš Normano Powello. Savojo šanso sulaukęs atakų organizatorius pelnė 21 tašką, iš kurių 14 ketvirtajame kėlinyje, ir sužaidė rezultatyviausią sezono mačą.

Jo ir 32 taškus pelniusio bei 13 kamuolių atkovojusio DeMaro DeRozano vedama „Raptors“ išvykoje 114:106 palaužė Vašingtono „Wizards“ ir šventė pergalę, kuri Casey karjeroje tapo jubiliejine – 300-ąja.

PRITRŪKSTA. Banguotai šį sezoną žaidžiantis Orlando „Magic“ ekipos įžaidėjas Elfridas Paytonas per paskutines trejas rungtynes dusyk buvo atsidūręs labai arti pirmojo šio sezono trigubo dublio.

Mače su Atlantos „Hawks“ 23-ejų gynėjas pelnė 15 taškų, atkovojo 9 kamuolius ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus, o paskutiniame susitikime su Majamio „Heat“ atletas surinko 12 taškų, atkovojo 10 kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir tik 3 kartus suklydo.

„Elfridas nepelnė daugybės taškų, bet žaidė puikiai kontroliuodamas komandą ir puikiai pasitikėdamas savimi, dirbo gynyboje. Jis – didelė šios pergalės dalis“, – po triumfo 110:99 prieš Majamio „Heat“ kalbėjo „Magic“ strategas Frankas Vogelis.

TRITAŠKIŲ LIETUS. Įspūdingą tolimų metimų šou surengę Klivlando „Cavaliers“ krepšininkai – naujieji NBA rekordo savininkai. NBA čempionai Atlantoje pataikė 25 tritaškius ir pagerino prieš mažiau nei tris mėnesius užfiksuotą Hjustono „Rockets“ rezultatą, kada Teksaso klubas į Naujojo Orleano „Pelicans“ krepšį įsūdė 24 tritaškius bei šventė pergalę 122:100.

Daugiausiai tolimų metimų pataikęs LeBronas Jamesas į savo sąskaitą įsirašė 6 tritaškius iš 10, Kyrie Irvingas – 5 iš 8, Channingas Frye, Derrickas Williamsas, Kyle’as Korveris ir Richardas Jeffersonas pridėjo po tris, o Imanas Shumpertas įskraidino dvi tolimas bombas į Atlantos „Hawks“ krepšį.

NBA čempionai išvykoje triumfavo 135:130.

PAGERBĖ. Rungtynių tarp „Hawks“ ir „Cavaliers“ ilgosios pertraukos metu Atlantos ekipa pagerbė komandos legendą Pete’ą Maravichių. Specialios pagerbimo ceremonijos metu „Hawks“ iškėlė 44-uoju numeriu pažymėtus buvusio krepšininko marškinėlius į arenos palubes, kur jie atsidurė šalia Bobo Pettito (9 numeris), Dominique Wilkinso (21), Lou Hudsono (23) ir Dikembe Mutombo (55) marškinėlių.

Maravichius Atlantoje žaidė 1970-1974 metais, kada „Hawks“ ekipa dar rungtyniavo mėlyna ir žalia spalvomis papuoštomis aprangomis.

SUŽIBO. Po kelių blankių mačų naujoje komandoje Dalaso „Mavericks“ aukštaūgis Nerlensas Noelis driokstelėjo akistatoje su Memfio „Grizzlies“.

22-ejų metų 211 cm ūgio vidurio puolėjas per 35 minutes pelnė 15 taškų (6/10 dvitaškiai, 3/6 baudos), atkovojo 17 kamuolių, blokavo 2 metimus ir surinko 27 naudingumo balus.

Tai buvo vos antrasis Noelio dvigubas dublis šį sezoną ir 36-asis per karjerą. Sugriebdamas tiek kamuolių Noelis pakartojo geriausią asmeninį karjeros rezultatą. „Mavericks“ su šiuo aukštaūgiu priešakyje namuose laimėjo 104:100.

BEVEIK BE KLAIDŲ. Nesustabdomai rungtyniavęs ir Jutos „Jazz“ į pergalę prieš Bruklino „Nets“ vedęs George’as Hillas surengė pasirodymą, kuriuo gali pasigirti tik keli žaidėjai NBA istorijoje.

Amerikietis per 32 minutes pelnė 34 taškus (7/9 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai, 11/12 baudos), atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 32 naudingumo balus. Hillas tapo vos devintuoju krepšininku per pastaruosius 50 metų, kuriam pavyko pelnyti mažiausiai 34 taškus „iš žaidimo“ atliekant 12 metimų.

NEPAKAKO. Fenomenalų pasirodymą surengęs Domanto Sabonio bendraklubis Oklahomos „Thunder“ ekipoje Russellas Westbrokas pelnė net 48 taškus (11/18 dvitaškiai, 3/12 tritaškiai, 17/18 baudos), atkovojo 17 kamuolių ir perėmė 3 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir surinko 52 naudingumo balus. Visgi tai „Thunder“ pergalės negarantavo – ji 111:118 krito prieš Fynikso „Suns“.

Tai buvo ketvirtosios Westbrooko rungtynės paeiliui, kuriose jis pelnė 40 ir daugiau taškų. Paskutinį kartą tokią seriją 2012 metais buvo užfiksavusi Los Andželo „Lakers“ superžvaigždė Kobe Bryantas.

ĮVERTINO. Įspūdinga Fynikso „Suns“ pergalė prieš Russello Westbrooko vedamą Oklahomos „Thunder“ buvo skirta ilgamečiui Arizonos komandos komentatoriui Alui McCoy.

45-ąjį sezoną „Suns“ klubo rungtynes komentuojantis 83-ejų komentatorius ilgosios pertraukos metu buvo įtrauktas į komandos „Šlovės muziejų“. Be to, McCoy garbei „Talking Stick Resort“ arenoje buvo atidengtas jam skirtas plakatas.

SERIJA. San Antonijaus „Spurs“ klubo vedlys Kawhi Leonardas į Donato Motiejūno atstovaujamos Naujojo Orleano „Pelicans“ krepšį įmetė 31 tašką ir atvedė savo komandą į pergalę per pratęsimą 101:98.

Leonardas mažiausiai 10 taškų pelnė 89-ose rungtynėse iš eilės. Tai – ilgiausia „Spurs“ žaidėjo serija nuo 2003 metų, kada Timas Ducanas tokį rezultatą užfiksavo 91-ame mače.

PAAUKOS. Po Naujajame Orleane praūžusio tornado vietos „Pelicans“ krepšininkas Jrue Holiday paskelbė paaukosiantis po tūkstantį JAV dolerių už kiekvieną į San Antonijaus „Spurs“ krepšį įmestą tašką ir tame susitikime atliktą rezultatyvų perdavimą.

26-erių metų atakų organizatorius mače su Teksaso klubu pelnė 26 taškus ir atliko 5 rezultatyvius, kas automatiškai konvertavosi į 31 tūkstantį JAV dolerių. Taip pat Holiday šiame susitikime perkopė 3 tūkstančių rezultatyvių perdavimų ribą karjeroje.

• Daugiau naujienų apie NBA rasite paspaudę čia.
  • NBA statistinius lyderius rasite paspaudę čia.

Visi praėjusios nakties rezultatai:

Los Angeles Lakers  Boston Celtics 95-115 stat »
 New Orleans Pelicans  San Antonio Spurs 98-101 stat »
 Phoenix Suns  Oklahoma Thunder 118-111 stat »
 Utah Jazz  Brooklyn Nets 112-97 stat »
 Dallas Mavericks  Memphis Grizzlies 104-100 stat »
 Atlanta Hawks  Cleveland Cavaliers 130-135 stat »
 Milwaukee Bucks  Los Angeles Clippers 112-101 stat »
 Orlando Magic  Miami Heat 110-99 stat »
 Washington Wizards  Toronto Raptors 106-114 stat »
 Philadelphia 76ers  New York Knicks 105-102 stat »

Mantas Plytietis
Nauji rekordai NBA kiekvieną dieną atsiranda. Manau, dar reikia pridėti, kad viskas vyko penktadienį bei mėnulis buvo jaunaties fazėje.
2017-03-04 16:45
Amerikietis per 32 minutes pelnė 34 taškus (7/9 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai, 11/12 baudos), atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 32 naudingumo balus. Hillas tapo vos devintuoju krepšininku per pastaruosius 50 metų, kuriam pavyko pelnyti mažiausiai 34 taškus „iš žaidimo“ atliekant 12 metimų.