Nuotr.: D.Lukšta
Nuotr. D.Lukšta

„Akvilės“ moterų krepšinio lygos praėjusiame ture įvyko šešerios rungtynės, o jose keturias pergales šventė išvykose žaidusios komandos, o dvi ekipos triumfavo namuose.

Tradicinėje „Akvilės“ lygos apžvalgoje – apie fantastišką Vilniaus universiteto spurtą mačo pabaigoje, galingą Ligitos Kinkevičienės žaidimą bei Klaudijos Serkevičiūtės rekordą.

Duetas. Alytaus „RKL-GUT.LT“ komandą į pergalę prieš Vilniaus BC „Tiketą“ vedė lyderių duetas Milda Sauliūtė ir Rita Žilinskaitė. Sauliūtė per 35 minutes pelnė 22 taškus (5/10 dvit., 1/3 trit., 9/11 baudos), atkovojo 8 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 30 naudingumo balų. Tuo metu Žilinskaitė per 36 minutes įmetė 26 taškus (5/14 dvit., 4/13 trit., 4/4 baudos). Abi krepšininkės surinko 48 iš 62 komandos taškų.

Šešiese. Kauno SKK „Versan-KTU“ rungtynėse su KK „Patriotėmis“ vertėsi tik 6 krepšininkėmis. Justina Razukevičiūtė žaidė be keitimų, o Karolina Ambotaitė ilsėjosi 33 sekundes. Abi jos pelnė po 17 taškų. Virš 30 minučių taip pat žaidė Saulė Liesytė, Gailė Kudžmaitytė ir Evelina Beržinskaitė. Mažiausiai žaidė nuo suolo pakilusi Rūta Juknevičiūtė (20 min.). Kauno ekipa Vilniuje pralaimėjo 56:64.

Rekordas. Praėjusio mėnesio naudingiausia „Akvilės“ lygos žaidėja Klaudija Serkevičiūtė galingai pradėjo ir kovą. Ji pergalingame mače su Vilniaus „Svaja“ per 34 minutes pelnė 21 tašką (6/10 dvit., 3/7 trit.), atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 12 rezultatyvių perdavimų bei surinko 30 naudingumo balų. Krepšininkė užfiksavo asmeninį rezultatyvių perdavimų rekordą „Akvilės“ lygoje. „Aisčių“ komanda lieka nė karto nepralaimėjusi antrajame etape.

Daugiausia pelno: Grėtė Patumsytė

Nesėkmės. Vilniaus „Svaja“ pirmajame etape nepatyrė nė vienos nesėkmės, tačiau antrajame etape jai taip gerai nesiseka. Ji pralaimėjo tris iš pastarųjų keturių mačų. Dukart buvo nusileista „Aisčių“ klubui ir kartą – Alytaus „RKL-GUT.LT“ ekipai. Šiame ture „Svaja“ 54:71 turėjo pripažinti „Aisčių“ pranašumą, tačiau vilnietės vertėsi be vienos savo lyderių Agnetos Kisielienės.

Dviženklininkės. „LSU-Kaunas“ Vilniuje patiesė Vilniaus DPV komandą 76:62, o šiose rungtynėse net 9 krepšininkės surinko dviženklį taškų skaičių. Kaunietėms 21 tašką pelnė Ieva Stankevičiūtė, 16 pridėjo Alma Lekevičiūtė-Kriūnienė, 13 įmetė Karolina Visockaitė, 12 pridėjo Ugnė Avižienytė, 10 įmetė Deimantė Žukaitė.

Tuo metu vilnietėms 17 taškų surinko Olga Fomina, 13 pridėjo Ilona Nikonovaitė, o po 10 pelnė Jurga Chmara ir Aurelija Geležiūnė.

Galingas finišas. Vilniaus universiteto krepšininkės neįtikėtinai išsigelbėjo susitikimo pabaigoje su „Jonava“. Likus 1 minutei ir 38 sekundėms vilnietės dar turėjo 8 taškų deficitą, tačiau tuomet pakilo į šturmą. Giedrė Ulytė pataikė abi baudas, Karolina Aidukaitė pridėjo dvitaškį, o likus 21 sekundei ta pati Ulytė sumažino atsilikimą iki 2 taškų (54:56). Likus 13 sekundžių Turskytė suklydo ir buvo nubausta nesportine pražanga. Aidukaitė pataikė abi baudas ir išlygino rezultatą, o Ulytė dvitaškiu persvėrė rezultatą (58:56). Turskytė galėjo dvitaškiu išplėšti pratęsimą, tačiau jos metimas tikslo nepasiekė.

Turo žaidėja. Geriausia turo krepšininke tapo Marijampolės „Kolegijos-Sūduvis“ gynėja Ligita Kinkevičienė. Ji per 31 minutę pelnė 26 taškus (4/12 dvit., 2/5 trit., 12/14 baudos), sugriebė 10 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 4 kamuolius, išprovokavo net 14 pražangų bei surinko 35 naudingumo balus. Jos vedama komanda 65:59 įveikė Vilniaus „Kibirkšties-VKM“ ekipą ir privertė šią komandą pirmą kartą suklupti antrajame etape. Išprovokavusi 14 pražangų, ji užfiksavo šio sezono lygos rekordą.