Nuotr.: AFP – Scanpix
Nuotr. AFP – Scanpix

Dirkas Nowitzki sužaidė vienas geriausių šio sezono rungtynių bei tapo išskirtinio klubo nariu. Veteranas tapo šeštuoju žaidėju istorijoje, peržengusiu 30 tūkst. NBA lygoje pelnytų taškų ribą.

25
30
100%
4/4
11

Vokiečio vedama Dalaso „Mavericks“ (27-36) ekipa antrą kartą šį sezoną namuose iškovojo ypatingai lengvą pergalę prieš Los Andželo „Lakers“ komandą, nugalėdama ją 122:111 (38:29, 32:23, 33:22, 19:37).

Karjeros rezultatyvumo pirmajame kėlinyje rekordą pakartojęs ir net 19 taškų per jį įmetęs Nowitzki 30 tūkst. taškų ribą peržengė antrojo ketvirčio pabaigoje. Rungtynės tuomet buvo trumpam sustabdytos, o į aikštelę vokietį sveikinti atbėgo visi bendraklubiai bei „Mavericks“ savininkas Markas Cubanas.

Nowitzki tapo pirmuoju užsieniečiu, 30 tūkst. taškų klube prisijungusiu prie Wilto Chamberlaino, Michaelo Jordano, Kobe Bryanto, Karlo Malone‘o ir Kareemo Abdul-Jabbaro.

Pirmoji „Lakers“ išvyka į Dalasą šį sezoną baigėsi gėdingu pralaimėjimu 73:122, o panaši buvo ir šio susitikimo eiga. Nowitzki visus savo taškus surinko per pirmuosius du kėlinius, po kurių „Mavericks“ jau pirmavo 70:52.

Šeimininkai nemažino apsukų ir po ilgosios pertraukos. Trečiojo kėlinio pabaigoje jie triuškino varžovus 103:74. Tiesa, nieko nebelėmusias 12 paskutiniųjų minučių Luke‘o Waltono auklėtiniai sužaidė sėkmingai bei sugebėjo išvengti pažeminimo.

Aštuntąjį pralaimėjimą iš eilės patyrusios Los Andželo ekipos šviesuliu tapo Julius Randle‘as, kuris užfiksavo trigubą dublį pelnydamas 13 taškų, sugriebdamas 18 atšokusių kamuolių bei atlikdamas 10 rezultatyvių perdavimų.

„Mavericks“: Dirkas Nowitzki 25 (11 atk. kam.), Sethas Curry 18, Yogi Ferrellas 16, Wesley Matthewsas 15, Harissonas Barnesas 14, Nerlensas Noelis 11.

„Lakers“: D‘Angelo Russellas ir Jordanas Clarksonas po 22, Brandonas Ingramas, Julius Randle‘as (18 atk. kam., 10 rez. perd.) ir Nickas Youngas po 13.