Daugiau nei pusę rungtynių pirmavę ir dviženklį pranašumą savo pusėje turėję turkai patyrė dar vieną nesėkmę. Pirmadienį Europos čempionato F grupėje Turkijos rinktinė po pratęsimo 75:84 (29:15, 14:19, 11:24, 16:12, 5:14) nusileido italams, kuriems tai buvo pirmoji įskaitinė pergalė antrajame etape.

[image=7979 left]Turkijos rinktinės negelbėjo rezultatyvus Hidayeto Turkoglu žaidimas. Puolėjas pelnė 34 taškus, bet nesulaukė svaraus komandos draugų paramos. Iš viso per rungtynes šį čempionatą Turkoglu vidutiniškai pelno 21,2 taško.

Likus pustrečios minutės iki pratęsimo pabaigos Andrea Bargnani pataikė iš toli, o po minutės realizavo du baudos metimus ir padidino italų pranašumą iki apčiuopiamos 6 taškų ribos – 81:75. Skubotas ir nerezultatyvias atakas rengę turkai patyrė dar vieną nesėkmę, kuri užkirto jiems kelią į ketvirtfinalį.

Nuo dvikovos pradžios pirmavę turkai per pirmąjį kėlinį pranoko varžovus kova po krepšiais 14-3 ir taikliai atakavę krepšį atitolo nuo italų 29:15. Tačiau pamažu artėję italai trečiajame kėlinyje spurtavo ir perėmė iniciatyvą.

Angelo Gigli pelnė 9 taškus, o atkarpą 19:2 laimėjusi Italijos rinktinė pirmą kartą išsiveržė į priekį – 58:51. Svarų indėlį į sėkmingą italų pasirodymą įdėjo Marco Belinelli. Antrąją dvikovos pusę pradėjęs be taškų, mačą Belinelli baigė savo sąskaitoje turėdamas 17 taškų.

Vis dėlto ketvirtajame kėlinyje turkai perėmė iniciatyvą ir besibaigiant paskutinio ketvirčio laikui galėjo išplėšti pergalę.

Dvi taiklios Turkoglu baudos likus 19,5 sekundės leido turkams atitolti 70:68, bet rezultatą dviem taikliais šūviais nuo baudų linijos dar kartą išlygino Massimo Bulleri. Paskutinei atakai turėję 8 sekundes, turkai buvo nerezultatyvūs. Ibrahimo Kutluay tritaškis aidint sirenai skriejo pro šalį.

Italija: Marco Belinelli 17 (1/6 tritaškių), Angelo Gigli 17, Andrea Bargnani 12, Matteo Soragna 10, Massimo Bulleri 9.

Turkija: Hidayetas Turkoglu 34 (10/16 metimų, 9/15 baudų), Kaya Pekeris 11, Mehmetas Okuras 10 (9 atk. kam.), Erginas Atsuras 8.

Keturias nesėkmes antrajame etape turinti Turkijos rinktinė nebeturi galimybių pakilti iš F grupės dugno. Tuo tarpu italai, kaip ir vokiečiai, turi po vieną pergalę ir kaunasi dėl vietos ketvirtuke ir vietos ketvirtfinalyje.